کد خبر: 38614تاریخ انتشار : 4:21:12 - جمعه 19 فوریه 2016

فرماندار فومن:

برپایی ستاد انتخاباتی در دهستان‌ها و روستاها ممنوع است

فرماندار فومن با بیان اینکه برپایی ستاد انتخاباتی در دهستان‌ها و روستاها ممنوع است گفت: همه باید به دنبال وحدت، همدلی و همزبانی باشیم و از ایجاد تفرقه در جامعه خودداری کنیم.

میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن در نشست با مسئولین ستاد نامزدهای انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی این شهرستان که در فرمانداری فومن برگزار شد اظهار کرد: اخلاق اسلامی باید در انتخابات مورد توجه همه طرفداران و کاندایداهای انتخاباتی باشد.

وی با بیان اینکه همه باید در راستای برگزاری انتخابات سالم و با نشاط تلاش کنند، افزود: تا کنون تدابیر لازم برای برگزاری یک انتخابات سالم همراه با امنیت در این شهرستان اندیشیده شده است.

فرماندار فومن با بیان اینکه همدلی و همزبانی باید در انتخابات نمود پیدا کند، گفت: همه باید به دنبال وحدت، همدلی و همزبانی باشیم و از ایجاد تفرقه در جامعه خودداری کنیم.

مومنی‌زاده با اشاره به اینکه از ظرفیت‌های مادی و معنوی در راستای توسعه شهرستان استفاده شود، تصریح کرد: نتیجه انتخابات توسط ملت رقم می‌خورد و همه از قبل انتخابات تسلیم رأی مردم هستیم و به آرای آنان احترام خواهیم گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: کاندیداهای انتخابات باید از تخریب و تهمت نسبت به رقبا بپرهیزند و فقط توانایی ها، سوابق، دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود را بازگو کنند.

فرماندار فومن با بیان اینکه همه تلاش این نهاد برگزاری انتخابات سالم همراه با آرامش و امنیت کامل برای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی است، اظهار کرد: ضوابط و تبلیغات توسط مسئولان ستادهای نامزدهای انتخاباتی حتما رعایت شود.

مومنی‌زاده با بیان اینکه فعالیت‌های انتخاباتی مسئولان ستادها و کاندیداها توسط دستگاه‌های زیربط کنترل می‌شود، افزود: و در صورت عدم رعایت به طور قانونی با متخلفین برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برپایی ستاد انتخاباتی در دهستان‌ها و روستاها ممنوع است، گفت: امکان برپایی ستاد بانوان و آقایان توسط کاندیداهای انتخابات در شهرهای فومن، ماکلوان و ماسوله وجود داشته و منع قانونی ندارد.

فرماندار فومن خواستار تبدیل نشدن ستادهای تبلیغاتی به محل متینگ شد و تصریح کرد: با ستادهایی که موجب اختلال در نظم و سلب آسایش و آرامش مردم شوند طبق قانون برخورد خواهد شد.

مومنی‌زاده با اشاره بر اینکه فضای شایعه سبب بروز اختلال، اختلاف و مشکلات اجتماعی در جامعه می شود خاطرنشان کرد: نقد منصفانه و واقع بینانه، سازنده و راهشگا با نفی، تخریب، توهین و تهمت کاملأ متفاوت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هدف حضور حداکثری مردم توام با امنیت، شور و نشاط انتخاباتی است، اظهار کرد: شور و نشاط باید توام با امنیت و آرامش باشد.