کد خبر: 38607تاریخ انتشار : 3:57:39 - جمعه 19 فوریه 2016

حجت الاسلام رهنما:

اگر مجلس خبرگان حامی رهبری داشته باشیم،مسلما باعث نفوذ کلام بیش‌تر رهبری در سطح جامعه خواهد شد

حجت الاسلام و المسلمین رهنما شامگاه چهارشنبه در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون گیلان با اشاره به شکل‌گیری گروهی از طلاب به نام “نخبگان جهاد فکری” در قم گفت: این جمع با هدف ایجاد ارتباط شبکه ای از طلاب و روحانیون که آینده‌ای روشن دارند و نسبت به نظام و انقلاب دغدغه‌مند هستند در چند سال اخیر نشست‌هایی را برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته در این نشست‌ها بحث مجلس خبرگان رهبری مورد توجه قرار گرفت، به ضرورت حضور جوانان از نظر اساتید حوزه علمیه قم اشاره کرده و افزود: ایشان می‌فرمودند که حضور جوانان در عرصه خبرگان مطلوب است اما ضرورت ندارد، اما بعضی از اساتید مانند آیت الله اسلامیان می‌فرمودند که ما درباره گیلان احساس ضرورت می‌کنیم.

استاد حوزه علمیه قم وظیفه مجلس خبرگان رهبری در قانون اساسی را تشخیص و تایید و نظارت بر رهبری عنوان کرده و گفت: این نظارت برای حمایت از جایگاه ولایت و رهبری طراحی شده و مرحوم امام بر نقش حمایتی مجلس خبرگان بسیار تاکید داشتند.

حجت الاسلام رهنما با بیان اینکه مجلس خبرگان نقطه‌ی تلاقی بین جمهوریت نظام و رکن اسلام که ولایت و رهبری است، می‌باشد افزود: اگر مجلس خبرگانی حامی رهبری داشته باشیم که نقش خودش را حامی به تمام معنای رهبری بداند، مسلما باعث نفوذ کلام بیش‌تر رهبری در سطح جامعه خواهد شد.

وی فرمایشات مقام معظم رهبری را به عنوان سند بالادستی در عرصه‌های سیاست و اقتصاد و فرهنگ معرفی کرده و با اشاره به عدم توجه مسئولین به مباحثی نظیر مقابله با مفاسد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از راه‌های توسعه نفوذ کلام مقام معظم رهبری در بین مسئولین، تقویت مطالبه‌گری مجلس خبرگان است.

وی در ادامه گفت: اگر مجلس خبرگانی با پشتوانه رای قوی و افرادی که دارای مقبولیت و بصیرت لازم باشند، داشته باشیم، حتما می‌توانند پشتوانه محکمی برای ولایت و رهبری باشند.

کاندیدای خبرگان رهبری گیلان با بیان اینکه این مجلس به طور جدی مورد طمع دشمن است، به مطرح شدن بحث نفوذ در مراکز تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرده و افزود: افراد با طرح بحث نظارت و نیز شورایی شدن رهبری به دنبال تضعیف جایگاه رهبری انقلاب هستند.

حجت الاسلام رهنما در ادامه به دیگر ظرفیت‌های جایگاه نمایندگی مجلس خبرگان رهبری اشاره کرده و گفت: این جایگاه یک بستر مناسب را در اختیار نماینده خبرگان قرار می‌دهد که ظرفیت موجود در جامعه فرهنگی و حزب‌اللهی را مورد استفاده قرار داده و نیز به جایگاه فرهنگ و علم در حوزه‌های علمیه استان کمک کند.

وی در انتها با بیان اینکه نیازمند بسترسازی در استان برای بازگشت طلاب از قم به گیلان هستیم، افزود: باید بستر مناسب برای کارهای علمی و تبلیغی طلاب در حوزه‌های علمیه استان فراهم شود.