کد خبر: 38591تاریخ انتشار : 19:14:04 - سه شنبه 16 فوریه 2016

سردار جنگل فومن را دریابید

مسیر طولانی ماسوله گردشگر پذیر و نبود حتی یک خودپرداز!

رئیس شورای اسلامی بخش سردار جنگل فومن با بیان اینکه مردم هشت روستای این بخش از حداقل‌ترین امکانات مخابراتی محروم هستند، گفت: نبود امکانات مخابراتی و اینترنت برای گردشگران و دانشجویان مشکل‌‌ ایجاد کرده است.

جوانشیر صمیمی‌فر ظهر امروز در جلسه شورای بخش سردار جنگل این شهرستان اظهار کرد: بخش سردار جنگل فومن حدود 34 روستای دارای شورا و دهیار دارد.

وی با بیان اینکه 6 روستای دیگر بخش مذکور زیر 20 خانوار جمعیت دارد، افزود: شورا و دهیار به این روستاها تعلق نگرفته است.

رئیس شورای اسلامی بخش سردار جنگل فومن حفظ روستاها را اولویت مهم دانست و تصریح کرد: تمام روستاهای بخش سردار جنگل حتی روستاهای زیر 20 خانوار از نعمت روشنایی برق بهره‌مند هستند.

وی گازرسانی در روستاهای سردار جنگل فومن را انقلابی مهم دانست و خاطرنشان کرد: شهر ماکلوان بخش سردار جنگل گاز نداشت و امسال از نعمت گاز بهره‌مند شد.

صمیمی‌فر با اشاره به حوزه مخابرات گفت: هشت روستای کمادول، چپول، درفشه، وزمنا، خالصان، زردلجله، سیخ‌بن و کوره خرن سردار جنگل فومن از نعمت اطلاع‌رسانی و ارتباطات محروم هستند در حالی در تمام این روستاها دانشجویانی وجود دارد که نیاز به ارتباطات از جمله رایانه و اینترنت دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه جاده ماسوله گردشگرپذیر بوده و مسافران به دلیل پیشرفت تکنولوژی از کارت عابر بانک استفاده می‌کنند، اما به دلیل نبود امکانات موجود مخابراتی و اینترنت این مسئله مشکل‌آفرین شده است.

رئیس شورای اسلامی بخش سردارجنگل فومن با بیان اینکه چندین پست بانک در مسیر مذکور وجود دارد اما در زمینه اینترنت روستاهای ما دچار مشکل هستند، یادآور شد: بنده چندین بار برای پیگیری این موضوع به نزد مدیر عامل مخابرات گیلان رفتم اما در پاسخ گفت از آنجا که مسیر منطقه جنگلی است، نمی‌توانیم امکانات مخابراتی را به شما دهیم.

وی متذکر شد: مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان به ما گفت که دستگاه وای‌فای به شما می‌دهیم اما فعلاً موفق نشده‌ایم این موضوع را نیز برطرف کنیم زیرا نصب وای‌فای هزینه‌بردار است.

صمیمی‌فر با اشاره به اینکه نبود امکانات مخابراتی و اینترنت برای مردم روستاهای سردار جنگل مشکل‌آفرین شده است، یادآور شد: مغازه‌داران مناطق گردشگری سردار جنگل دستگاه کارت‌خوان ندارند که بتوانند به مشتریان و مسافران خود ارائه خدمت دهند و اگر نیاز به پول باشد باید به ماکلوان و یا فومن بروند تا از عابر بانک پول بگیرند.

وی خواستار رسیدگی مسئولان مربوطه به حوزه سردار جنگل فومن شد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود حداقل 50 درصد امکانات به روستاهای سردار جنگل منتقل شود، روستایی که 10 کیلومتر با شهر فاصله دارد باید تلفن یا جاده و کوچه‌های آسفالته داشته باشد اما ما از این نعمت‌ها محروم هستیم./فارس