کد خبر: 38450تاریخ انتشار : 19:50:25 - شنبه 13 فوریه 2016

همراه با نظرسنجی؛

چه کسی در فومن‌وشفت گزینه موردنظر اعتدال و اصلاحات است؟!

آنطور که پیداست انتخاب فردی که به ساز و کار دولت تدبیر و امید نزدیک تر باشد هر روز بر بیشتر شدن حواشی انتخابات در شهرستان فومن و شفت دامن میزند.

اصلاح طلبان و اعضای جریان سوم کشوری که خود را اعتدال گرا می‌نامند این روزها در شهرستان فومن دچار یک سردرگمی شده اند!

پس از تایید صلاحیت نشدن علی شفاهی که در مصاحبه ای خود را نزدیک ترین فرد به دولت در شهرستان های فومن و شفت معرفی کرده بود و همچنین هادی نوری که عضو حزب اعتدال و توسعه می‌باشد باعث شده تا اختلافات برای انتخاب گزینه مورد نظر دشوارتر شود.

ناصر عاشوری که با سیاست همگام سازی با دولت های مختلف توانسته خود را سه دور به عنوان نماینده مردم فومن و شفت معرفی کند در این دور نسبت به انتخابش توسط اصلاح طلبان و اعتدالی ها بی‌رمق نشان نداده است هرچند وی پیش از این به عنوان کاندید اصولگرایان در سال های نه چندان دور شناخته می‌شد اما در این دوره نزدیکی وی به برخی چهره های دولتی و کمبود گزینه در بین اصلاح‌طلبان باعث ان شده تا وی به عنوان کاندید مشترک این دو جریان انتخاب شود.

همچنینی مجمع مشورتی توسعه فومن و اعضای ستاد روحانی در این شهرستان، ناصر عاشوری نماینده فعلی مردم و شفت و فومن را طی برگزاری نشستی بعنوان نامزد حامی دولت برگزیدند.

این ستاد در اطلاعیه خود اعلام کرد: طی برگزاری جلسه مشترک بین مجمع مشورتی توسعه فومن و اعضا ستاد روحانی در این شهرستان، ناصر عاشوری را با کسب ۱۲ رای از ۲۱ رای اعضا حاضر، بعنوان کاندیدا مورد حمایت حامیان دولت در شهرستان های فومن قرار گرفت.

شاید برخی جریان ها خصوصا در استان و کشور گزینه ناصر عاشوری را مورد حمایت قرار دهند اما در شهرستان‌های فومن و شفت بر طبق مشاهدات ما به صورت فردی چهره های اصلاح طلب و اعتدال گرا بیشتر به سمت مهدی افتخاری گرایش پیدا کرده اند.

حتی برخی شنیده ها حاکی از آن است که در یکی از جلسات اصلاح طلبان در استان زمانی که نام ناصر عاشوری بعنوان کاندیدای مورد حمایت این طیف مطرح می‌شود تعدادی از چهره های سیاسی اعتراض خود را نسبت به این انتخاب اعلام می‌کنند.

مهدی افتخاری که در این دور با موج خبر تایید صلاحیتش توانسته خود را جزو سه نفر اول مطرح کنید از لحاظ عملکرد سیاسی به جریان اعتدال و اصلاحات نزدیک تر است.اخباری که از وی طی چند ماه اخیر منتشر شد و گرایشات سیاسی یاران وی که در روزهای اخیر گرد وی تجمیع کرده‌اند از جمله همین موارد است.

شنیده های حاکی از آن است که برخی در تلاش‌اند تا در شهرستان‌های فومن و شفت رقابت نامزدها را با دو قطبی اصولگرا و اصلاح‌طلب همراه کنند ، گرچه این موج ضعیف به نظر می‌رسد اما برای دوره‌های آتی تاثیر شگرفی در نتیجه انتخابات خواهد گذاشت.

تحلیل شما در خصوص این موضوع چیست؟ نظر خود را با انتخاب گزینه مورد نظر اعلام کنید

کدامیک از کاندیدای زیر به جریان اعتدال و اصلاحات نزدیک‌تر است؟

 • مهدی افتخاری (55%٬ 401 رای)
 • ناصر عاشوری (45%٬ 332 رای)

تعداد رای دهندگان: 733

Loading ... Loading ...
 1. فومنی گفت:

  باعرض ادب بایدبگم هیچکدام.آقای فعلی که ماهیتش مشخصه.آقامهدی افتخاری که خودم ارادت قلبی بهش دارم ولی بهش رای نمیدم چون پای منبرش نشستم وآدم خیلی …

 2. شفت گفت:

  فقط،افتخاری

 3. فومني اصيل گفت:

  اقاي فومني معلومه بهروزي فري هستي ***فقط و فقط افتخاري

 4. علی محمد گفت:

  من برای مجمع مشورتی توسعه فومن و اعضای ستاد روحانی متاسفم فقط معیار حمایت زبانی از دولت را در نظر گرفته اند ولی توسعه فومن را فراموش کرده اند آیا در سه دوره نمایندگی نامبرده فومن توسعه وپیشرفتی داشته است ؟
  آیا مواضع ایشان همیشه اصلاحات بوده است یا جزو یمیلون مع کل ریح است .

 5. بهجت نیوز جان، بنویس این نمایندۀ محترم فعلی شهر ما به هر حزب و گروهی نزیدیک است.!!!!!! چون مهم خدمت کردن است!!!!!!!!!!

 6. من از موضع و موقعیت و توانمندی جناب افتخاری اطلاع نزدیک و دقیقی ندارم. اما، خیلی خوب و دقیق و از نزدیک می دانم، که چه حق کشی و ظلم و جفایی در دوران کاندیداتوری ابوی شهید ایشان، به ایشان روا نداشتند. و البته بخشی از آن جفاها از همین طیف تمامیت خواه و دیکتاتورمآب و حامیان دور و نزدیک همین نماینده محترم فعلی بودند. از بهجت نیوز محترم انتظار است تاریخ انتخابات ادوار گذشته فومن و شفت را ورق بزند.

 7. امیر عرفان گفت:

  آقای افتخاری یک منبری هستش حالا مرحوم پدرش نماینده بوده نباید که حتما ایشون نماینده بشه مگر شهرستان فومن و شهرستان شفت بچه های تحصیل کرده و متخصص چه از اصلاح طلبان و چه از اصولگرایان کم داره خدا وکیلی تخصص آقای افتخاری چی هست ایشون منبری خوبی هستن به منبرشون برسن که هیچ وظیفه ای از کار فرهنگی بالاتر نیست

 8. نام شما گفت:

  سلام ،حداقل هیچ کدام پایداری نیستند، خوب است.

 9. ناشناس گفت:

  باسلام
  قابل توجه افرادی که عکس شهدا را می بینند اما عکس شهدا عمل می کنند برادران و خواهران عزیز باید در عمل ولایتمدار باشیم نه ولایت شعار باید مراقب باشیم زیرا دشمن چشم به این رویداد مهم (انتخابات )بسته است.افرادی را انتخاب نمائیم که از طرف صاحیان سرمایه ساپورت مالی نشده باشند.اینکه فلان کاندیدا فرزند شهید است یا فرزند فلان مسئول انقلابی ، آیا خود فرد نامزد انتخاباتی پای در جای پدر خواهد نهاد یا اینکه از شهرت پدر برای به منسب رسیدن خود استفاده خواهد نمود؟
  گیرم پدر تو بود فاضل ، از فضل پدر تو را چه حاصل
  عزیران ، سروران گرامی هوشیار باشیم و آگاه و بابصیرت.

  باید به رهنمودها و تذکرات امام خامنه ای عزیز که بارها بر واژه نفوذ تاکید داشتند توجه کنیم.یاعلی / التماس دعا

 10. ناشناس گفت:

  اندکی تفکر ……..

  به احترام زعمای اصولگرا

  با همه اینها آنچه به موازات تهیه لیست نهایی و وفاق اصولگرایان بر روی آن اهمیت داشته و بر مقبولیت انتخاباتی اصولگرایان در جامعه افزوده است، آغاز موج انصراف نامزدهای ارزشی است که به نفع وحدت، نامشان در لیست ائتلاف اصولگرایان تهران دیده نمی شود. اقدام ارزشمند و موثری که پیش از این، شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان آن را از همه نامزدها خواسته و حتی دکتر حدادعادل پس از اعلام آمادگی خود برای انصراف در صورت درخواست شورای ائتلاف از وی، تاکید کرده بود که اگر کسی این وحدت را بشکند، باید هزینه آن را هم در این دنیا و هم در آخرت بپردازد. وی گفت: لطمه بزرگی خواهد بود اگر کسی وحدت‌شکنی کند، اگر برای خدا آمده‌ایم و ثبت‌نام کرده‌ایم، باید آماده باشیم برای خداهم اگر لازم شد کنار برویم.

  از جمله افرادی که در حمایت از لیست اصول‌گرایان و در احترام به عقلا و بزرگان اصولگرا از کاندیداتوری انتخابات انصراف دادند می توان به حجج اسلام حسین ابراهیمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، ناصر سقای بی ریا، سخنگوی جبهه پایداری و آقایان ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، ساسان والی‌زاده مدیرعامل سابق خبرگزاری ایسنا، صالح اسکندری رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آینده پژوهی ژرفا و مشاور سیاسی نمازجمعه تهران و …

  سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تغییر حوزه انتخابیه‌اش از تهران به رفسنجان، گفت: از ابتدا مردم رفسنجان درخواست‌های زیادی از بنده برای کاندیداتوری از این حوزه داشتند و همچنین علیرغم فعالیت‌های گسترده در تهران، چون نمی‌خواستم خارج از لیست اصولگرایان فعالیت کنم، به همین جهت حوزه انتخابیه‌ام را به رفسنجان تغییر دادم.

  وی افزود: این امیدواری وجود دارد در عین اینکه انتقاداتی به لیست ائتلاف اصولگرایان وجود دارد اما دیگر کاندیداهای اصولگرای مجلس شورای اسلامی که در لیست این ائتلاف حضور ندارند، برای حفظ وحدت انصراف دهند. در این مقطع زمانی چون موضوع وحدت، اهمیت و موضوعیت زیادی دارد، حمایت همه‌جانبه از لیست ائتلاف اصولگرایان نیز ضروری است.

  علاوه بر نامزدهای اصولگرای تهران، در سایر شهرها و استان ها نیز شاهد انصراف اصولگرایان در راستای موفقیت هرچه بیشتر لیست نهایی بوده ایم که از آن جمله آنان، بیژن شمس، عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی استان اصفهان بود که در این زمینه گفت: به جهت حمایت از وحدت اصولگرایی و تحکیم روابط بین نیروهای ارزشی و اصولگرا، از ادامه انتخابات در حوزه انتخابیه فلاورجان انصراف دادم.

  احزاب اصولگرا، پای کار ائتلاف

  از سوی دیگر، احزاب و جمعیت های مختلف اصولگرا بر حمایت از لیست واحد در انتخابات تاکید کرده و از نامزدهای جامانده از لیست خواستار انصراف از ادامه رقابت به نفع وحدت حداکثری شده اند.

  سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در این خصوص خاطر نشان کرد: این جبهه به لیست و خروجی ائتلاف اصول‌گرایان پایبند و ملتزم است و به‌طور کامل از این لیست حمایت می‌کند.

  همچنین زریبافان، دبیرکل جبهه یاران ولایت و عضو هیئت موسس جبهه یکتا گفت:ضمن تبریک ائتلاف صورت گرفته به همه نیروهای انقلابی و ولایی،وظیفه خود می‌دانیم با تمام وجود از تصمیمات شورای ائتلاف حمایت و حداکثر تلاش خود را برای موفقیت افراد تعیین شده بکار گیریم.

  حجت الاسلام حبیبی، دبیرکل جبهه ایستادگی نیز از التزام اشخاص و تشکل‌های مرتبط با جبهه متبوعش به منشور ائتلاف اصولگرایان خبر داد و گفت: افرادی که در لیست نهایی نیستند با انصراف، به تقویت لیست اصولگرایان کمک می‌کنند.

  به نظر می رسد با نزدیک شدن به هفتم اسفند و موعد برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، موج هم افزایی نیروهای اصولگرا در کشور بیشتر شده و زمینه را برای پیروزی این جریان و تشکیل مجلسی در تراز انقلاب اسلامی به دور از حاشیه سازی های بی مورد سیاسی در جهت حل مشکلات اقتصادی کشور فراهم آورد.

 11. ناشناس گفت:

  هو الحق

  باسلام
  آزموده را آزمودن خطاست

 12. ناشناس گفت:

  سلام
  حالا که لیست واحدی از شورای ائتلاف اصولگرایان استان گیلان در حال شکل گرفتن هست با رای به لیستها نگذاریم افراطیون وارد مجلس شوند یاعلی

 13. اعتدال گفت:

  من فکر میکنم که نظر آقای دکتر نوبخت قطعا از نظر دیگران مهمتر است.
  و قطعا کسی که مورد تایید بزرگان اعتدال در کشور است صلاحیت بیشتری برای حضور درلیست دولت دارد
  مخالفت دوستان مدعی اعتدال و اصلاحات در فومن و شفت با این موضوع هم نشان دهنده عدم همراهی آنان با دولت است …

  • نظرات بسیارخوب وعموما”سازنده ای بیان شده،ولی اگردستگاههای نظارت برانتخابات اعم از قضایی وامنیتی و…باحساسیت واحساس تکلیف درروز رای گیری اشراف کامل داشته باشند وصندوقهای هدف دلالان وخریداران آرای برخی نیازمندان مستاصل ومعتادین اعزامی ازحمیدیان وصفه سر ودخانیات راکنترل نمایند،احتمال رای آوردن آقای افتخاری باتوجه به عقبه فکری وذهنیت مثبت مردم ازپدرمرحومشان وساده زیستی وصداقت ایشان ،به نسبت دیگررقبا خیلی زیاداست

 14. قلعه رودخانی گفت:

  با سلام اصولگرا یا اصلاح طلب
  ما فقط شعار شنیدیم ویکی از بدبختی های ما این است که تحقیق نمیکنیم که فلانی چه سوابقی اجرایی میزان درکش از مشکلات مردم و … چشم هارا باید شست ؟؟؟؟؟؟؟؟

 15. جعفر گفت:

  به نظر من هیچ کدام از دو گزینه هم در قانون گذاری و هم برای توسعه فومن و تلاش برای رفع بیکاری و فقر منطقه فومنات مفید نیستند .

 16. مهدی زاده از فومن گفت:

  سلام
  فومن به درد کهنه ی خویش می سوزد، در و دیوار این شهر خاطره آفرین طلب فریاد رسی دارد که درد کار و تلاش و درد فقر داشته باشد. بداند برای چه به مجلس می رود. بهارستان مایه رونق مادی خود و اطرافیانش نباشد به مشکل و حل مشکل پابرهنگان بیندیشد. فومن شهر مجسمه های بیداری، شهر کلوچه و شهر مردان و زنان دانشمند شهر عالمان بزرگی چون بهجت و اریب است چه کنیم به روزی افتاده است که تمام افتخار ما افتتاح و بهره برداری از یک پل فکستنی باشد آن هم با چادر زدن رویش …..
  برادر و خواهرم بیندیش و تامل کن امروز رسالت سنگین است ببین با رای خود چه کسی را بر کرسی سرنوشت خویش خواهی نشاند؟ امروز درد بیکاری جوانان این خطه دل پدر و مادران را خون کرده است ما ظرفیت های بسیار برای پویایی اشتغال داریم نماینده ای را انتخاب کنید که برنامه محور باشد اندیشه سازندگی تمام وجودش را فرا گرفته باشداز شعار کسانی که قبلاً بر مسند مجلس نشستند خسته شده ایم این جوانان کار می خواهند بستر اشتغال می خواهند قوانین شفاف و کارسازی می خواهد که مشکل این خیل جوانان تحصیل کرده خانه نشین را فراهم کند . درد نیست استانی که به کشاورزی شهره است از 13 نماینده خود یک نمایند در کمسیون کشاورزی نداشته باشد. مجلس جایگاه قانون گذاری است جایگاه خردمندانی است که بداند درد و مشکل مردم چیست و چگونه باید قانونی وضع کرد تا بستر زلال کار و پویایی بر جان بیدار جوانان جاری سازد. مردم به کارنامه افراد نگاه کنید ببینید چه کرده اند و برنامه امروزشان برای فردای شما چیست بگذار زبان بسته بماند کمتر بگویم …..

 17. ناشناس گفت:

  افتخاری

 18. ناشناس گفت:

  رای ما حاج مهدی افتخاری
  این مثلا آقای امیر کبیر گیلان چی واسه فومن انجام داده چرا تواین چند سال نماینده بوده دیدار چهره به چهره با مردم نداشته الان تازه به فکر مردم افتاده اگه کسی بهش رای بده واقعا به فومن خیانت کرده