کد خبر: 38441تاریخ انتشار : 18:25:33 - شنبه 13 فوریه 2016

تنها موزه مشابه مراکز علم در دنیا

سیزدهمین نمایشگاه سیار موزه علوم و فناوری ایران در دانشکده فنی فومن گشایش یافت

سیزدهمین نمایشگاه سیار موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در دانشکده فنی شهرستان فومن در استان گیلان گشایش یافت.

طبق اعلام مسئولان این موزه راه اندازی نمایشگاه های سیار موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران از برنامه های این موزه است.

در این نمایشگاه آثاری در حوزه فناوری های جدید نجوم ، مکانیک سیال و جامع و بزرگانی از جمله ابوبکر کرجی و بوعلی سینا به نمایش گذاشته شده است و همچنین برقراری عدالت آموزشی، شناساندن مشاهیر حوزه های مختلف دانش، ارتقاء خودباوری، ترویج علم و تثبیت تفکر علمی در میان اقشار مختلف جامعه به ویژه دانش آموزان و دانشجویان از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران، هر ساله نمایشگاه های سیار را در تهران و شهرستان های مختلف کشور دایر می کند که برپایی سالانه شش تا 10 نمایشگاه از برنامه های رو به آینده این موزه است.

سیزدهمین نمایشگاه سیار موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران تا پایان هفته جاری در دانشکده فنی فومن برای بازدید علاقمندان دایر است.

موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران ، تنها موزه مشابه مراکز علم در دنیا است که از سال 1389 با هدف ایجاد فضایی فعال و آگاهی بخش برای تمام گروه های سنی ، به منظور هر چه بیشتر با میراث علمی، فرهنگی، فناوری، خدمات علمی و فنی دانشمندان و فرهیختگان ایرانی به جامعه بشری در طول تاریخ و ارتقا دانش عمومی مردم آغاز به کار کرده است.