کد خبر: 38171تاریخ انتشار : ۱۵:۳۵:۰۵ - یکشنبه ۱۸ بهم ۱۳۹۴

با حضور استاندار گیلان؛

کارخانه تولید سلولز از پسماندهای کشاورزی در گیلان به بهره برداری رسید

پروژه کارخانه تولید سلولز از پسماندهای کشاورزی با حضور استاندار، معاون وزیر نفت و جمعی از مسئولین و مدیران استان، همچنین مدیر و سرمایه گذار بخش خصوصی این پروژه در شهرستان فومن افتتاح شد

به گزارش بهجت نیوز ؛ شرکت فناوران یکتا خزر مستقر در پارک علم و فناوری گیلان با سرمایه گذاری بخش خصوصی و به مدیریت مهندس احمد خدابنده لو فاز اول تولید فرآورده‌‎های سلولزی از پسماندهای کشاورزی را با ظرفیت ۱۵ هزارتن در سال از دهه فجر امسال آماده بهره برداری خواهد بود.

احمد خدابنده لو، در حاشیه این گفت: این کارخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مدیریت این پروژه بعنوان فاز اول تولید انواع محصولات از پسماندهای کشاورزی است که با ظرفیت ۱۵ هزارتن در سال، میزان سرمایه ۵۰۰ میلیارد ریال ، اشتغال ۱۰۰ نفر، مساحت زمین ۲۰۰ هزار متر مربع و زیربنای ۷۰۰۰ متر مربع در دهه فجر امسال آماده بهره برداری شد.

وی افزود: از جمله بر جستگی های این خط تولید که قرار داد ساخت آن در جریان فن بازار سال ۱۳۹۳ بین دو شرکت مستقر در پارک علم و فناوری امضاء شده بود این است که طراحی، ساخت، نصب ماشین آلات و آماده به کار کردن آن توسط متخصصان شرکت فناوران راستین مستقر در پارک علم و فناوری گیلان انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: خط تولید سلولز از پسماندهای کشاورزی امکان استفاده از مواد متنوعی از پسماندهای کشاورزی مانند: کاه برنج، کاه گندم، باگاس و غیره به عنوان ماده اولیه را دارا بوده و از مزایای آن این است که ضمن ایجاد ارزش افزوده برای انواع فعالیت های کشاورزی از تخریب خاک و محیط زیست بدلیل سوزاندن کاه جلو گیری خواهد نمود.

خدابنده لو ارزش ماشین الات ساخته شده در این پروژه معادل یک سوم ارزش دستگاه های مشابه خارجی ذکر کرد.

  1. شیری گفت:

    سلام؛با تشکر از مهندس خدابنده لو که باعث رونق و ابادانی منطقه شده اند؛ طول عمر روز افزون را خواهانم برای خیر بزرگوار از خالق زیبا؛