کد خبر: 38171تاریخ انتشار : 15:35:05 - یکشنبه 7 فوریه 2016

با حضور استاندار گیلان؛

کارخانه تولید سلولز از پسماندهای کشاورزی در گیلان به بهره برداری رسید

پروژه کارخانه تولید سلولز از پسماندهای کشاورزی با حضور استاندار، معاون وزیر نفت و جمعی از مسئولین و مدیران استان، همچنین مدیر و سرمایه گذار بخش خصوصی این پروژه در شهرستان فومن افتتاح شد

به گزارش بهجت نیوز ؛ شرکت فناوران یکتا خزر مستقر در پارک علم و فناوری گیلان با سرمایه گذاری بخش خصوصی و به مدیریت مهندس احمد خدابنده لو فاز اول تولید فرآورده‌‎های سلولزی از پسماندهای کشاورزی را با ظرفیت 15 هزارتن در سال از دهه فجر امسال آماده بهره برداری خواهد بود.

احمد خدابنده لو، در حاشیه این گفت: این کارخانه با سرمايه گذاري بخش خصوصي به مديريت اين پروژه بعنوان فاز اول توليد انواع محصولات از پسماندهاي كشاورزي است كه با ظرفيت ۱۵ هزارتن در سال، ميزان سرمايه ۵۰۰ ميليارد ريال ، اشتغال ۱۰۰ نفر، مساحت زمين 200 هزار متر مربع و زيربناي ۷۰۰۰ متر مربع در دهه فجر امسال آماده بهره برداري شد.

وی افزود: از جمله بر جستگي هاي اين خط توليد كه قرار داد ساخت آن در جريان فن بازار سال ۱۳۹۳ بين دو شركت مستقر در پارك علم و فناوري امضاء شده بود اين است كه طراحي، ساخت، نصب ماشين آلات و آماده به كار كردن آن توسط متخصصان شركت فناوران راستين مستقر در پارك علم و فناوري گيلان انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: خط توليد سلولز از پسماندهاي كشاورزي امكان استفاده از مواد متنوعي از پسماندهاي كشاورزي مانند: كاه برنج، كاه گندم، باگاس و غيره به عنوان ماده اوليه را دارا بوده و از مزاياي آن اين است كه ضمن ايجاد ارزش افزوده براي انواع فعاليت هاي كشاورزي از تخريب خاك و محيط زيست بدليل سوزاندن كاه جلو گيري خواهد نمود.

خدابنده لو ارزش ماشين الات ساخته شده در اين پروژه معادل يك سوم ارزش دستگاه هاي مشابه خارجي ذکر کرد.

  1. شیری گفت:

    سلام؛با تشکر از مهندس خدابنده لو که باعث رونق و ابادانی منطقه شده اند؛ طول عمر روز افزون را خواهانم برای خیر بزرگوار از خالق زیبا؛