کد خبر: 38018تاریخ انتشار : 1:42:56 - چهار شنبه 3 فوریه 2016

در دومین روز از دهه فجر؛

۱۹۷ واحد مسکن روستایی و مددجویی در فومن و شفت افتتاح شد

همزمان با دومین روز از ایام الله دهه فجر ، ۱۹۷ واحد مسکن روستایی و مددجویی در شهرستان های شفت و فومن به بهره برداری رسید.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شفت ظهر سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاح ۱۸۲ واحد مسکن روستایی در این شهرستان اظهار کرد: این واحد ها با اعتبار دو میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان ساخته شده است.

سید حسین محمدی افزود: برای هر کدام از این واحدهای مسکونی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بین ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار داده است.

وی زیر بنای هرکدام از این واحدهای مسکونی را بین ۷۰ تا ۱۲۰ متر مربع عنوان کرد و گفت: برای ساخت این واحدهای مسکونی به صورت موقت برای ۶۳۷ نفر شغل ایجاد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شفت خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شفت در هفته دولت امسال نیز ۲۱۲ واحد مسکن روستایی به مالکین تحویل داده است.

افتتاح ۱۵ واحد مسکن مددجویی در فومن

همچنین ظهر سه شنبه ۱۵ واحد مسکن مددجویی کمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت نمادین در روستای زیده پایین شهرستان فومن با حضور مسئولان به بهره برداری رسید.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) فومن نیز در حاشیه افتتاح ۱۵ واحد مسکن مدجویی فوق گفت: مجموع اعتبارات هزینه شده برای ساخت این واحدهای مسکن مددجویی بیش از ۲۶۵ میلیون تومان است.

غلامحسین دولتی افزود: هزینه ساخت هر واحد مسکونی، ۲۶ میلیون تومان است.

وی خاطرنشان کرد: از این میزان هشت میلیون تومان کمک بلاعوض کمیته امداد و خیرین، ۱۵ میلیون تومان تسهیلات و سه میلیون تومان نیز آورده خود شخص است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) فومن زیر بنای هر واحد مسکونی را بین ۴۵ تا ۵۰ متر مربع اعلام کرد و افزود: همچنین ۳۵ واحد مسکن مددجویی دیگر نیز هم اکنون در دست ساخت است.

وی تصریح کرد: در هفته دولت امسال نیز ۲۴ واحد مسکن مددجویی با اعتبار بیش از ۳۸۸ میلیون تومان به مددجویایان تحویل داده شد.