کد خبر: 37896تاریخ انتشار : 3:52:53 - سه شنبه 2 فوریه 2016

فرماندار فومن:

بیش از 50میلیارد تومان پروژه در دهه فجر فومن به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار فومن گفت:در ایام دهه فجر جاری 129پروژه به ارزش 50میلیارد تومانی در فومن به بهره‌برداری می رسد این درحالیست که اعتبارات پروژه‌های عمرانی افتتاح شده در مدت مشابه سال گذشته 23میلیارد تومان بوده است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ میرشمس مومنی‌زاده فرماندار فومن در جلسه شورای اداری این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری فومن برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی کشور ما صرفاً تغییر یک حاکمیت سیاسی در داخل کشور نبوده است بلکه انقلاب اسلامی ایران به مثابه یک زلزله ویرانگری بود که استعمار شرق و غرب را لرزاند و با شعار “نه شرقی، نه غربی – جمهوری اسلامی” معادلات دو قطبی جهان را برهم زد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ارزش‌های یک ملت را در داخل کشور به کلی تغییر داد، افزود: انقلاب اسلامی شعار “استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی” را در قالب حاکمیت دینی به مردم هدیه داد و اسلام را به عنوان یک ایدئولوژی انقلابی در دنیا مطرح کرد. برای اولین بار پس از صدر اسلام رهبری سیاسی و رهبری مذهبی را با هم تلفیق و وحدت و اخوت اسلامی را با محوریت ایران اسلامی در جهان احیاء کرد.

مومنی‌زاده با اشاره بر اینکه انقلاب اسلامی گرایش به روحیات و ارزش‌های دینی و معنوی را در دنیا تقویت کرد، خاطرنشان کرد: انقلاب سبب احیای روحیه خودباوری، سلطه ستیزی، استعمار و استبداد ستیزی در داخل کشور و در کل جهان شد و دولت‌های مستبد و وابسته را که در مقابل دولت‌ها قرار داشتند را منفعل کرد.

وی گفت:انقلاب تفکر انقلابی را بر اساس آموزه‌ها و معارف اسلامی به عنوان یک الگو به جهانیان عرضه کرد و با سلسله توطئه‌های زنجیره‌ای براندازی مواجه شد و این درحالیست که پرقدرت و باصلابت طی 37ساله گذشته بر همه توطئه‌ها غالب شده است.

فرماندار فومن با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصریح کرد:به میمنت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی طبق سنت هرساله برنامه‌های مختلفی در سطح شهرستان اجرا می‌شود.

وی بر حضور پرشور و تعامل و همکاری مسئولین شهرستان در برنامه‌های دهه مبارک فجر تاکید کرد و ادامه داد: در ایام دهه فجر جاری 129پروژه به ارزش 50میلیارد تومان در فومن به بهره‌برداری خواهد رسید و این درحالیست که اعتبارات پروژه‌های عمرانی افتتاح شده در مدت مشابه سال گذشته 23میلیارد تومان بوده است.

مومنی‌زاده با بیان اینکه تعداد، حجم و اعتبار هزینه شده پروژه‌ها در سال جاری بیش از دو برابر سال گذشته است، ابراز کرد: امیدست شاهد رشد تصاعدی اجرای پروژه‌های زیربنایی، عمرانی و خدمات رسانی به مردم طی سال‌های آتی باشیم.

وی برگزاری یادواره 405شهید والامقام فومن را جز برنامه‌های شاخص در دهه فجر فومن دانست و عنوان کرد: اقتدار، عزت و امنیت امروز کشور را مرهون خون شهدا می‌باشیم.

فرماندار فومن با بیان اینکه پنج پروژه عمرانی در این ایام با حضور استاندار گیلان در فومن افتتاح خواهد شد، متذکر شد: شرکت فناوری یکتا خزر، خط انتقال آب شهر فومن، احداث خانه کشتی، ساختمان راهنمایی و رانندگی با حضور استاندار گیلان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: بنا است پروژه گازرسانی سراسر استان به عنوان یکی دیگر از پروژه های این ایام در شهرستان فومن با حضور استاندار گیلان و وزیر نفت افتتاح شود.

مومنی‌زاده راهپیمایی 22بهمن را از برنامه‌های شاخص در دهه فجر خواند و گفت: از همه ادارات و نهادهای شهرستان انتظار می‌رود برای حضور پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی 22بهمن بسترهای لازم را فراهم کنند.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات تصریح کرد:پس از دهه مبارک فجر برگزاری همزمان دو انتخابات محلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم، نتیجه انتخابات را مردم رقم می‌زنند و تعیین می‌کنند، هدفمان باید در راستای حضور حداکثری مردم در انتخابات، اجرای قانون و رعایت حقوق کاندیدا به صورت تساوی باشد.

فرماندار فومن بر برخورد قانونی با مسئولین شهرستان در صورت بهره‌مندی از امکانات دولتی به نفع کاندیدا تاکید و ابراز کرد: در صورت ارائه مستندات با متخلفین به صورت قانونی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه پیروزی از آن ملت و نظام مقدس جمهوری خواهد بود، افزود: تمام تلاش‌ها باید در راستای فراهم آوری بسترهای لازم برای شرکت مردم در انتخابات در امنیت و آسایش کامل باشد، حضور پرشور اقتدار نظام در عرصه‌های بین المللی را افزایش خواهد داد.

فرماندار فومن در پایان اظهار کرد: تمام تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری یک انتخابات باشکوه و سالم اندیشیده شده است.