کد خبر: 37869تاریخ انتشار : 13:30:12 - شنبه 30 ژانویه 2016

اردوی 4 سال یک‌بار اصلاح طلبان در شورای نگهبان!

مدتیست که برخي جريانات سياسي برنامه های کلیشه‌ای خود را از روند بررسي صلاحيت ها به نمايش گذاشته اند. به گزارش بهجت نیوز ؛ بحث بررسی و اعلام افراد واجد صلاحیت جهت کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی، از دیر باز موضوع بحث و دغدغه فعالان میدان پر فراز و نشیب سیاست بوده است و همواره دستمایه […]

مدتیست که برخي جريانات سياسي برنامه های کلیشه‌ای خود را از روند بررسي صلاحيت ها به نمايش گذاشته اند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ بحث بررسی و اعلام افراد واجد صلاحیت جهت کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی، از دیر باز موضوع بحث و دغدغه فعالان میدان پر فراز و نشیب سیاست بوده است و همواره دستمایه نقد فاقدان صلاحیت به بررسی کنندگان که این نیز امری طبیعی است. فارغ از اینکه پروسه بررسی و رد یا تایید صلاحیت ها چگونه است و نگاه قانون به این بحث چیست، پروسه طی شده اخیر برای انتخابات مجلس بوده است.

شورای نگهبان بخشی از افرادی که جهت کاندیداتوری در انتخابات مجلس ثبت نام کرده بودند را رد صلاحیت کرده است و شنیده ها از محافل رسمی نشانگر وجود دلایل متقن برای این رد صلاحیت هاست. بر اساس اخبار در دست، بسیاری از افرادی که صلاحیتشان جهت کاندیداتوری مجلس تایید نشده است، دارای سوء سابقه، مشکلات اخلاقی از جمله شرب خمر، قمار و …..، عضویت خود یا یکی از اعضای خانواده شان به گروه های منعاد نظام و … بوده اند. با این وصف اینکه شورای نگهبان بخواهد طبق قانون رفتار کرده و افراد دارای صلاحیت را در معرض رای مردم جهت حضور در خانه ملت قرار دهد از اصلی ترین وظایف و مسولیتهایش را انجام داده است.

اینکه افرادی با شیطنت سیاسی بخواهند با تعدد ثبت نام ها به پروژه نفوذ کمک کرده و افراد فاقد صلاحیت را به نهادهای رسمی و مردم تحمیل کنند، دلیل بر این نخواهد بود که نهاد نظارتی و ارشد در بحث بررسی صلاحیتها کوتاه آمده و از ترس بلوای این افراد، فاقدان صلاحیت را تایید کند.

بحث اعتراض به رد صلاحیتها پروژ ه ای از پیش تعیین شده بوده و نگاهی به اظهارنظرهای ماه ها قبل از ثبت نام و اعلام نتایج نشان می دهد که بخشی از نقشه راه برای کسانی بوده که بعدها هم بنا دارند درباره سلامت انتخابات سخن گویند.

این بازی، بازی نخ نما و تاریخ مصرف گذشته ای است و ملت ایران دو بار از یک جا گزیده نخواهند شد. کسانی که مدعیان قانون مداری هستند باید بپذیرند شورای نگهبان به عنوان یک نهاد قانونی اقدام به بررسی صلاحیتها کرده است و نتایج را باید طبق قانون هر چند اگر خلاف خواسته ما باشند بپذیریم.