کد خبر: 37860تاریخ انتشار : 22:39:28 - جمعه 29 ژانویه 2016

موضع انقلابی حجت‌الاسلام حسن زاده:

مسجد جامع شهرستان فومن در انتخابات از هیچ شخصی طرفداری نخواهد کرد

مسئول موسسه فرهنگي تربيتي ياران سبزموعود(ع) گيلان گفت:هر فرد به اندازه خود و خانواده اش باید در انتخابات پیش رو به روشنگری بپردازد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام محمد حسن حسن زاده فومنی از جانبازان جنگ تحمیلی با بیان اینکه ما مکلف هستیم تا در انتخابات آتی حضور مؤثر بهم برسانیم ، افزود :چهارچوب این نظام اسلامی است و نفراتی برای مجلس خبرگان یا شورای اسلامی چه دلمان بخواهد یا نخواهد وارد مجلس خواهند شد لذا موظف هستیم تا در انتخاب بهترین ها، فعال موثر باشیم.

وی افزود : در منش مسجدی‌ها چنین نیست که اخلاق را در انتخابات زیر پا بگذارند پس بنا به وظایف شرعی و قانونی مان باید در حد و توان به این جریان(اخلاق انتخاباتی)کمک رسان باشیم.

حسن زاده با اشاره به اینکه ما موظفیم تا کاندیدای خوب را به مردم معرفی کنیم ، تاکید کرد : عرفاً و شرعاً نه ضرورت و نه تکلیفی برای زیر سوال بُردن دیگرانی که خود دارای جایگاه و منزلتی هستند ، نداریم.

وی عرصه رقابت های انتخاباتی را فرصتی مناسب برای نامزدها برشمرد و گفت: بفرموده حجت الاسلام حسن زاده (امام جماعت مسجدجامع) باید کاری شود تا در زمان انتخابات رقیب و پس از آن رفیق هم باشیم.

حجت الاسلام حسن زاده در این سخنان مهم، پیرامون جبهه گیری مسجد جامع فومن در انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : براساس معیارهایی که در سخنان حضرت امام خمینی(ره) ومقام معظم رهبری بیان شده است، مسجد جامع فومن نیز ضمن پرهیز از جانبداری و طرفداری از کاندیدایی خاص، در انتخابات حضور فعال و روشنگرانه خواهد داشت، هرچند افراد به شخصه در حمایت از کاندیاهای خویش مختارند و در کنار یکدیگر میتوانند با فعالیت سالم، به حمایت و ارایه حسنات کاندیداهای مدنظر خویش بپردازند.

مسئول موسسه علمی، فرهنگی وتربیتی یاران سبزموعود(ع)گیلان با بیان اینکه فضای رقابت برای کاندیدای مجلس را در عین رفاقت همیشه پذیرفته‌ایم ، تصریح کرد : مسجد جامع فومن، آمادگی لازم برای معرفی همه کاندیداهای تاییدشده و برنامه های شان توسط شخص خودشان و یا طرفداران آنان جهت ارایه به مردم را دارد.

این جانباز هفتاددرصد دفاع مقدس در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه در مباحث و جریان انتخابات سعی کنید ضمن رضای الهی،جانب احتیاط رو مراعات کنید زیرا وقتی به شخصی مثل بنده و با سوابق مشخص رحم نمیشود یقینا شماها راحت تر مورد تهمت و افترا قرار خواهید گرفت.

لازم به توضیح است که چندی پیش یکی از کاندیداهای فومن وشفت،برای معرفی خود و برنامه هایش به این مسئول فرهنگی مراجعه نموده بود که متاسفانه پس از صلاحیت نگرفتن از هیئت نظارت استان، طرفدارانش مدعی شده بودند که به جهت دریافت صلاحیت، مبلغی به حساب تشکیلات علمی و فرهنگی مدنظر که تحت مسئولیت حاج آقای حسن زاده فومنی است واریز نموده اند که با واکنش شدید ایشان در انتشار چنین اکاذیبی مواجه گردیده است.

 1. سلام گفت:

  خب الحمدلله
  از اونجايي كه مسجد رو بعنوان يك پايگاه جهت ترويج تفكر اسلامي و انقلابي ميشناسيم اميدواريم ساير مساجد هم به دور از هرگونه وابستگي جناحي زودگذر براساس آرمانهاي انقلاب و امام راحل در پياده سازي منويات مقام عظماي ولايت با اتخاذ مواضع قاطع به امر روشنگري عمومي بپردازند ، ان شاالله

 2. نام شما گفت:

  بسیار عالی است که مسجد جامع فومن از شخصیت خاصی حمایت نمی کند

 3. محمد گفت:

  سلام، امیدواریم در عمل هم شاهد همین موضع گیری بی طرفانه باشیم، حتی از سوى امام جماعت محترم مسجد، چون اکنون یکی از کاندیداهای مطرح خیلی از جایگاه این مسجد و نماز گزاران عزیز آن قصد سوء استفاده را دارند. تشکر

 4. حنیف گفت:

  آفرین به مساجد شهرستان فومن که بالاخره به این نتیجه گیری خوب رسیده اند.احسنت برجانباز انقلابی
  امیدواریم دیگر مساجدهم مواضع انقلابی خود را بیان کنند
  طرفداری از فرد خاص درشان مسجدنیست

 5. باوفا گفت:

  منظورتون از مسجد جامع چیه?درب و دیوار مسجد که نیست

 6. نام شما گفت:

  از رجبی ویسرودی چطور?!!!!!!!این ژست ها به شما نمیاد!!!!

 7. من گفت:

  سلام.
  احسنت بر جناب حسن زاده، این موضع گیری به موقع بود.
  الان وقت موضع گیری مسجد همسایه می باشد.

 8. روشن گفت:

  سلام بهجت نیوز، خدایش اعلام بی طرفی و تکذیبیه یه خبر میشه موضع‌گیری انقلابی؟!!! سایت شما همین ادعا را تا پایان انتخابات رصد کند و به افکار عمومی گزارش عملکرد این موضع‌گیری را بدهد.تشکر

 9. فومنی گفت:

  احسنت به حاج محمد حسن
  واقعا به تدبیر ایشون باید تبریک و آفرین گفت. کار بزرگی کردند که اعلام بی طرفی کردند.ان شاالله در آینده شاهد موضع گیری های صریح تر ایشون باشیم و ببینیم که ایشون مسجد رو از کاندیدای اصلاحات و اعتدال جدا می کنه و به شائبه ی حمایت مسجد جامع از اصلاح طلبان و اعتدالیون پایان میده

 10. نام شما گفت:

  در هر صورت این موضع گیری شفاف و صریح بعد از سالها، مغتنم هست
  عقل سلیم میفهمه که نزدیک شدن جریانهای حزب اللهی به هم به ضرر چه کسانی تموم میشه.پس مراقب اون شیاطین برهم زننده ی اتحاد باشید
  حاج بهروز و حاج محمدحسن دو وزنه و اعتبار هستن
  در استان این دو نفر رو خیلی بیشتر از شهرستان کوچک ما قبول دارن

 11. باوفا گفت:

  واقعا برای شما سایت که اسم زیبای بهجت را یدک میکشید متاسفم که طاقت یک پیام انتقادی را نداشتید و پیام منو سانسور کردین

 12. غلام گفت:

  ان شالله روزی برسه که همه بر مبنای ملاکهای انقلاب و رهبری کاندیداشونو انتخاب کنن نه برمبنای دفع افسدبه فاسد(بدوبدتر)!!دیدگاهی که سالها درفومن شاهدش بودیم

 13. طیب گفت:

  خب حالا ما چی بکنیم که مسجد با کسی نیست؟

 14. بنده خدا گفت:

  یعنی تا الان طرفداری شده بعد از این نمی شود. یا؟؟؟

 15. احتمالا دستشون اومده که کاندیدای محبوب چندین ساله شان امسال شانس خیلی کمی برای پیروزی درانتخابات دارندومی خواهندعلاج واقعه قبل ازوقوع داشته باشند!…بهرحال یک ضرب المثل معروف چینی !! می فرماید:به عمل کاربرآیدبه سخندانی(سخنرانی)نیست!!!