کد خبر: 37808تاریخ انتشار : 17:08:39 - دوشنبه 25 ژانویه 2016

تا پایان سال قریب 95درصد روستاهای فومن گازدار می‌شود

فرماندار فومن با بیان اینکه همزمان با دهه فجر ۱۲۶ پروژه عمرانی در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: برای افتتاح این پروژه‌ها ۴۸میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان اعتبار هزینه شده است. به گزارش بهجت نیوز ؛ میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن در جلسه برنامه‌ریزی دهه مبارک فجر با بیان اینکه با تلاش همه دستگاه‌های اجرایی این […]

2_2

فرماندار فومن با بیان اینکه همزمان با دهه فجر ۱۲۶ پروژه عمرانی در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: برای افتتاح این پروژه‌ها ۴۸میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن در جلسه برنامه‌ریزی دهه مبارک فجر با بیان اینکه با تلاش همه دستگاه‌های اجرایی این شهرستان و پشتیبانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خدمات خوبی در طول یکسال گذشته انجام گرفته است، گفت: ایام دهه فجر سال گذشته شاهد افتتاح پروژه‌های عمرانی به ارزش 23 میلیارد تومان بودیم که در این یکسال رشد بیش از دو برابر داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی که در دهه فجر امسال مورد بهره‌برداری خواهد رسید به48 میلیارد و 600میلیون تومان می‌رسد، تصریح کرد: دهه فجر امسال شاهد افتتاح 126 پروژه عمرانی در حوزه گاز روستایی، آبرسانی شهری، توسعه برق، مخابرات، آسفالت راه روستایی ، مسکن مددجویان، خانه بهداشت، پروژه بسیج سازندگی و سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم.

فرماندار فومن با بیان اینکه افتتاح پروژه گاز روستایی استان را در مرکز شهر فومن با حضور استاندار خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: گازرسانی به روستاها از بزرگترین پروژه دهه فجر است که با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال قریب 95 درصد روستاهای فومن گازدار می‌شود.

مومنی‌زاده اظهار کرد: به مناسبت ایام دهه فجر طبق سنت هر ساله در 12 بهمن برگزاری رژه موتوری و یادواره 400 شهید شهرستان را خواهیم داشت که همه مسئولان باید در برگزاری با شکوه برنامه‌های این شهرستان تلاش کرده و حضور فعالانه داشته باشند.

وی با بیان اینکه جشن انقلاب اسلامی در مراکز شهرها و بخش‌ها و دهستان‌ها برگزار می‌شود، افزود: نورافشانی میدان اصلی شهر توسط نیروی انتظامی و راهپیمایی باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن از برنامه‌های محوری است.

فرماندار فومن با بیان اینکه باید در راهپیمایی 22 بهمن با توجه به شرایط سیاسی در داخل کشور و منطقه و شرایط بین‌المللی شاهد حضور گسترده مردم باشیم، گفت: برنامه‌های متعددی دیگری در حوزه فرهنگی، ورزشی و هنری، محافل انس با قرآن، نواختن زنگ انقلاب در مدارس و … برگزار می‌شود.

بهره‌برداری از 3 پروژه بخش مرکزی با اعتبار 229میلیون تومان

در ادامه احمد نوروزی، بخشدار مرکزی فومن با بیان اینکه دو جلسه با دهیاران این بخش انجام و برنامه‌های دهه فجر برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: روستاهای بخش مرکزی در دهه فجر آذین بندی می‌شوند.

وی با بیان اینکه سه پروژه در دهه فجر در بخش مرکزی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: آسفالت روستای خسمخ با اعتبار 43 میلیون تومان، آسفالت راه روستایی گشت رودخان بااعتبار 150 میلیون تومان توسط تعاونی دهیاران استان و پل گوراب پس با 36 میلیون تومان اعتبار، توسط دهیاری انجام شده که مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

بخشدار مرکزی فومن با بیان اینکه ساختمان دهیاری راسته‌کنار با 20 میلیون تومان اعتبار از دیگر پروژه‌های قابل بهره برداری این بخش در دهه فجر است، اظهار کرد: در چهار مرکز دهستان بخش مرکزی، جشنواره انقلاب برگزار می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه پروژه‌های گازرسانی در بخش مرکزی پیگیری شده و گازرسانی به بیش از 10 روستا در حال آماده شدن است، افزود: در هر مرکز دهستان دهیاران 37 پرچم انقلاب اسلامی را به نیت سی و هفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی نصب می‌کنند.

محمد جواد عامر، معاون فرماندار فومن با گرامیداشت این دهه اظهار کرد: دهه فجر انقلاب اسلامی دهه شادی و سرور و رهایی کشور از چنگ امپریالیسم آمریکا و سایر کشورهایی که بر کشومان چنگ انداخته بودند و ایران را جزئی از املاک خود می‌دانستند، است.

وی با بیان اینکه دهه فجر دهه همت، اقتدار و خودباوری و نتیجه است، افزود: همت مردم عزیز ایران در ثمر نشستن انقلاب و پیروزی آن همت کردند.

معاون فرماندار فومن گفت: اقتدار را باید از رهبر کبیر انقلاب یاد کرد که با شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی»، به دنیا ثابت کردند که اگر ملتی با تکیه بر ایمان و داشته‌های خود و ذات مقدس الهی همت کند می‌تواند از چیزهای غیرممکن ممکن ایجاد نماید.