کد خبر: 37782تاریخ انتشار : 4:15:15 - یکشنبه 24 ژانویه 2016

توصیه مکرر آیت الله بهجت به وزیر بهداشت!

سید حسن قاضی زاده هاشمی شب گذشته در همایش خیرین سلامت استان لرستان که در استانداری لرستان برگزار شد،ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور به مردم لرستان گفت: اجرایی شدن برجام نتیجه افتخارآفرینی شهدا است و در واقع این توافق نشان داد که ملت ایران و دیپلمات های ما چقدر بزرگ هستند که در این عرصه […]

سید حسن قاضی زاده هاشمی شب گذشته در همایش خیرین سلامت استان لرستان که در استانداری لرستان برگزار شد،ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور به مردم لرستان گفت: اجرایی شدن برجام نتیجه افتخارآفرینی شهدا است و در واقع این توافق نشان داد که ملت ایران و دیپلمات های ما چقدر بزرگ هستند که در این عرصه موفق ورود پیدا کردند.

وی با بیان اینکه به عنوان یک ایرانی سلامت رئیس جمهور با توجه به گرفتاری ها و اضطراب ها ی مختلف که در سرلوحه آنها مسئله توافق بود برای من مهم بود افزود: بنده به عنوان وزیر بهداشت شاهد رنج و نگرانی رئیس جمهور بودم؛ اما با برداشته شدن تحریم ها خوشحالی را در چهره ایشان دیدیم.

وزیر بهداشت گفت: از رهبر معم انقلاب، سران قوا و وزیر امور خارجه به خاطر اجرایی شدن برجام تشکر و به این موفقیت افتخار می کنیم؛ چرا که به واسطه مذاکرات هسته ای وزرای امور خارجه کشورهایی مانند انگلیس، آمریکا، آلمان و روسیه مجبور شدند که با ما نه چند ساعت بلکه مدت طولانی مذاکره کنند و این در هیچ برهه ای از تاریخ اتفاق نیفتاده است.

هاشمی ادامه داد: پیش از انقلاب آنچه را که ما شاهد بودیم این بوده است که شاه دستور سفیر آمریکا را اجرا می کرده است و شاه به ملاقات سفیر آمریکا می رفته است و با این حال باید برجام را نتیجه افتخار آفرینی شهدا بدانیم.

وی با بیان اینکه از اجرایی شدن برجام هم خوشحال و هم نگران هستیم اظهار کرد: خوشحالیم از اینکه مسیر درست را طی کردیم و تحریم ها را پشت سر گذاشتیم و قطعنامه ها لغو شد و اما نگرایم به خاطر اینکه حفظ این پیروزی که من آن را برجام دو می نامم خیلی سخت تر از برجام است.

وزیر بهداشت دانشگاهیان، علما و قوای سه گانه را در قبال حفظ پیروزی حاصل از برجام مسئول دانست و گفت: باید از فرصت برجام برای پیشرفت کشور و رفع مشکل اشتغال استفاده و به گونه ای عمل کنیم که دنیا ما را باور کند و سرمایه خود را به ایران بیاورد.

هاشمی به فرموده امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه وقتیدیدید دشمنازشما تعریفو تمجیدمی کند بدانیدکهبیراهه رفته اید اشاره کرد و افزود: نماینده حزب الله پیش من آمد و گفت که شبکه المنار 20 دقیقه ناراحتی مقامات عربستان و اسرائیل از اجرایی شدن برجام را به تصویر کشانده است؛ بنابراین خوشحالیم که با ناراحتی دشمنان در مسیر درست حرکت کردیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات اجتماعی کشور به دلیل ناکامی در عرصه اقتصاد است و این رفع نمی شود مگر اینکه هر سه قوه با همدلی موجب تحیکم اقتدار نظام شوند اضافه کرد: بدون تردید ایران در یک منطفه بحرانی است و این لطف خداست که با وجود گرگ ها کشورمان یک کشور امن است.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن ابراز خرسندی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: امشب را به خاطر کارنامه موفقی که دانشگاه علوم پزشکی لرستان داشته است راحت می خوابم.

هاشمی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان 147 میلیارد تومان از بیمه ها و همچنین مبلغی را نیز از ما طلب دارد؛ اما با این حال باید گفت که اجرای این همه پروژه عمرانی که توسط این دانشگاه در دست اجرا هستند جسارت می خواهد.

وی ضمن قدردانی از تلاش های رئیس، معاونین و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: معتقدیم که دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی لرستان و کارنامه موفق این دانشگاه نتیجه حمایت تمام مسئولان این استان است.

وزیر بهداشت گفت: در کنار تمام کمبودهایی که در استان لرستان وجود دارد این استان در حوزه خدمات نیز مانند دیگر بخش ها مورد بی مهری قرار گرفته است چون دولت ها بیشتر علاقمند به توسعه زیرساخت بوده اند و حاضر نشده اند که برای بهداشت و درمان هزینه کنند اما دولت یازدهم با اجرای طرح تحول نظام سلامت در این مسیر گام برداشته است.

هاشمی اظهار کرد: بیش از 55 نفر از دانشجویان ورودی دانشگاه علوم پزشکی لرستان دانشجوی پزشکی بومی هستند و این جای خوشحالی دارد؛ چرا که تا 10 سال آینده با ادامه این روند مشکل استان در زمینه کمبود پزشک به ویژه پزشکان متخصص رفع می شود و دیگر نیاز نیست که پزشکان را از دیگر استانها که با منطقه آشنا نیستند به این استان بیاوریم.

وی بر ضرورت تقویت و حمایت از دانشگاه علوم پزشکی لرستان تاکید کرد و افزود: تقویت فعالیت های بهداشتی، درمانی و آموزشی در سراسر استان لرستان منوط به تقویت دانشگاه علوم پزشکی است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه باید زمینه ای فراهم شود تا دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی در استان به مجتمع عالی سلامت ارتقاء پیدا کنند گفت: خوشبختانه در استان لرستان هم استاندار و هم رئیس دانشگاه هر دو نگاه توسعه ای دارند.

هاشمی با اشاره به اینکه با افزوده شدن 1000 تخت بیمارستانی ظرف چند سال آینده شاهد ایجاد تحول در بخش بهداشت و درمان استان لرستان خواهیم بود ادامه داد: رفع مشکلات این استان مورد توجه وزارت بهداشت است؛ اما شما هم باید به مشکلات ما توجه کنید چرا که با کاهش قیمت نفت از 120 دلار به کمتر از 30 دلار و طلب هایی که از بیمه داریم در هر حال حاضر هر دو چرخ تامین منابع این وزارتخانه به خوبی نمی چرخد.

وزیر بهداشت در ادامه قدم برداشتن در مسیر کار خیر و کمک به مردم را یک توفیق الهی دانست و گفت: کسانی که در این مسیر حرکت می کنند پیشاپیش برای خود، فرزندان و اجدادشان دورود و رحمت می فرستند.

هاشمی با بیان اینکه خیرین با عبور از خود به فکر مردم هستند تصریح کرد: کار خیر در حوزه سلامت از اجر بیشتری برخورداری است چون هم یک امر انسانی و هم یک امر معنوی است و در قرآن نیز آمده است که نجات یک انسان به منزله نجات بشریت است.

وی ادامه داد: کمک در بخش های آموزشی و دیگر بخش ها خوب است اما کمک در حوزه سلامت به عنوان نمونه احداث یک مرکز ناباروری و یا کلینیک دندانپزشکی بهتر است چون این کار صدقه جاریه است.

وزیر بهداشت با اشاره به کارنامه موفق مجمع خیرین سلامت استان لرستان گفت: آیت الله بهجت بارها به من می گفت که اگر صدقه می دهی رقم آن مهم نیست؛ بلکه مهم این است که شما دائم به این کار خیر فکر کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این همایش ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این دانشگاه گفت: وزیر بهداشت امسال دو بار به لرستان سفر کرده اند و شاهد تحولات بهداشت و درمان و سلامت در استان بوده اند.

ساکی با بیان اینکه طی دو سال اخیر 100 پروژه عمرانی و زیربنایی بزرگ و کوچک از دانشکده تا خانه بهداشت با 200 میلیارد تومان اعتبار در این دانشگاه ساری و جاری بوده است اظهار کرد: امیدواریم که بیمارستان جایگزین شهدای عشایر خرم آباد که سالیان سال نیمه کاره رها شده است با همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء به سرانجام برسد.

وی با اشاره به اینکه مرکز طب هسته ای توسط یکی از خیرین به زودی افتتاح می شود تصریح کرد: عملیات احداث مرکز درمان و تشخیص سرطان نیز از سال 92 شروع شده است که انتظار داریم که با مساعدت وزیر بهداشت اعتبار مورد نیاز برای تجهیز این مرکز تامین شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه اعتبار تملک دارایی این دانشگاه در سال 94، 17 میلیارد تومان بوده است؛ اما خیرین 55 میلیارد تومان کمک کرده اند و این معجزه خیرین است گفت: مردم اگر اراده کنند می توانند بسیاری از مشکلات و نیازمندی های عرصه بهداشت و درمان استان را رفع کنند.

ساکی نبود آزمایشگاه مرجع را از معضلات استان لرستان برشمرد و افزود: این آزمایشگاه در ملاقاتی که با رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء کشور داشتیم در پردیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در دست ساخت است.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان اعصاب و روان خرم آباد نیز با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است افزود: NICU و PICU بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد پس از به کاری گیری کادر پرستاری جدید که در هر طی کردن مراحل گزینش هستند راه اندازی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: دستگاهMRI بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد نیز از محل منابع طرح تحول سلامت خریداری شده است و ظرف هفته های آینده در راه اندازی می شود.

ساکی افزود: یک ساختمان جدید هم در مجاورت بیمارستان شهید رحیمی خریداری شده است و به زودی به فضای این بیمارستان اضافه می شود.

وی با بیان اینکه بدترین هتلینگ ها بیمارستانی در در بیمارستان کوهدشت داشته ایم اما الان هتلینگ آن بهرتین هتلینگ در سطح کشور کشور است تصریح کرد: خیرین به ما اعتماد کرده و گام های بزرگی را در این عرصه بهداشت و درمان استان برداشته اند به گونه ای که امسال از 100 میلیارد تومانی که پیش بینی شده بود خیرین کمک کنند 60 میلیارد تومان آن در قالب اهدای زمین، خریداری تجهیزات و دیگر کمک ها جذب شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: خیرین سلامت استان لرستان در مقایسه با خیرین استانهای شیراز و اصفهان که قدمت 20 ساله در امور خیر را دارند گام های بلندی را برداشته اند.

  1. نام شما گفت:

    سلام الان این عنوان چه ربطی به متن بالا ذاشت؟