کد خبر: 37694تاریخ انتشار : 4:07:02 - یکشنبه 17 ژانویه 2016

آیا منتظر دو قطبی عاشوری / بهروزی‌فر باید باشیم؟!

رفته رفته حرارت انتخابات در شهرستان های فومن و شفت با اعلام اسامی تایید شده‌ها داغ تر و داغ تر می‌شود! به گزارش بهجت نیوز ؛ در شرایطی که فقط 40 روز تا انتخابات هفتم اسفند فرصت باقی مانده است، انتخابات مجلس تنها یک گام به مرحله آخر صلاحیت ها را پیش رو دارد و […]

رفته رفته حرارت انتخابات در شهرستان های فومن و شفت با اعلام اسامی تایید شده‌ها داغ تر و داغ تر می‌شود!

به گزارش بهجت نیوز ؛ در شرایطی که فقط 40 روز تا انتخابات هفتم اسفند فرصت باقی مانده است، انتخابات مجلس تنها یک گام به مرحله آخر صلاحیت ها را پیش رو دارد و پرونده متقاضیان تکیه بر صندلی‌های سبز بهارستان هم از هیئت های اجرایی به عنوان اولین نهاد بررسی کننده صلاحیت و هم از شورای نگهبان استان خارج شده است.

هزاران داوطلب و فعال سیاسی امروز نگاه به سمت شورای نگهبان دوخته اند تا از نتایج حساسترین بخش از انتخابات که همانا رد و تایید صلاحیت داوطلبان توسط ناظران این شورا است با خبر شوند.

کارشناسان انتخاباتی امروز 27 دی ماه را مهمترین روز در تقویم انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی خوانده اند. قضاوت های شورای نگهبان در باره کاندیداها از عواملی است که نقش تعیین کننده در سرنوشت رقابت های انتخاباتی دارد و تاحدی چهره سیاسی مجلس آینده را مشخص می دهد.در ادوار گذشته انتخابات، روز اعلام نتیجه بررسی صلاحیت ها همواره خبر ساز بوده است و اتفاقات و چالش های سیاسی بسیاری در این روز شکل گرفته است.

انتخابات در شهرستان فومن این روزها به شدت در تکاپوی اسامی اعلام شده می‌باشد ، طبق اعلام منابع غیر رسمی در حوزه انتخابیه فومن و شفت ؛عاشوری،خانم عاشوری،بهروزی فر،روحی،خوش کار،میرزایی فشالمی،اشرافی،خلیل‌زاده و موسویان و رمضانی توانسته اند تایید خود را از استان دریافت و برنامه ریزی هایشان را برای ایام تبلیغاتی صورت دهند.

حال کار باقی افرادی که رد صلاحیت شده اند به مرحله بعدی و در تهران ادامه خواهد یافت.

طبق این لیست اعلامی باید شاهد یک اتفاق تکراری در تاریخ برگزاری انتخابات فومن و شفت باشیم . چنانچه لیست تائیدشده‌ها در آخر تغییری نکند (که بعید به نظر می‌رسد) همین افراد راهی رقابت های انتخاباتی شوند باید بازهم شاهد شکل‌گیری دو قطبی عاشوری / بهروزی باشیم.

اتفاقی که دقیقاً 4 سال قبل و در دوره پیشین رُخ داد و در حالیکه خلیل بهروزی فر از حمایت همه جانبه احزاب و افراد مختلف برخوردار بود در لحظه آخر بازی را به دست عاشوری واگذار و از ورود به بهارستان بازماند.حال اما یک تحلیل فوتبالی از جنس گزارش هایی که فردوسی پور ارائه می‌دهد حاکی از ان است که اگر بخواهیم به صورت تاریخ گونه به ماجرای ورود عاشوری به مجلس نگاهی بیاندازیم باید گفت که از آنجایی که ناصر عاشوری قلعه‌رودخانی یک دور در میان راهی مجلس می‌شود پس احتمالا در این دور اگر به طور غیرحرفه‌ای نگاهی بی‌اندازیم ، ماجرا کمی برای وی خطرناک‌تر به نظر می‌آید.

هرچند که ذره ای به این نوع نگاه اعتماد و اعتباری نیست و هنوز برای اینکه بخواهیم پیش بینی دقیقی از نفر آخر ارائه دهیم زود است. هرچه که هست اُمیدواریم این دور از انتخابات بدور از هیجانات کاذب و تنش‌های بی حساب و کتاب برگزار و فرد منتخب راهی مجلس شورای اسلامی شود…

 1. علی نیا گفت:

  مدیر محترم پایگاه تحلیلی بهجت نیوز
  با سلام و اخترام به استحضار می رساند : خبر تکمیلی شما در باره صلاحیت ها
  ناقص می باشد دکتر عباس خلیل زاده ثابت ماسولههم صبح امروز نامه صلا حیت خود را از
  فرمانداری فومن در یافت نمو د لطفا خبر خود رااصلاح مایید . با تشکر

 2. مهیار گفت:

  منتظر قطب سوم باشید قطبی که معادلات را در فومن تغییر میدهد.

 3. محمد گفت:

  مطمئن باشید با ورود ناگهانی دکتر خلیل زاده در انتخابات فومن نظریه دو قطبی بودن انتخابات فومن جایگاهی نخواهد داشت فعلا همچون آتش زیر خاکستر در حال رصد کردن نامزد هاست.

 4. حسن گفت:

  سلام گواراي وجودتان

 5. مهدي گفت:

  با سلام خدمت همه فومني هاي عزيز و بزرگوار . خوشم مياد كه انتخابات رو خلاصه كردين بين دو عزيز فومني و رقابت بين اين دو نفر ميبينين كاشكي شفتيها هم مثل شما فكر مي كردن

 6. علی گفت:

  یکی کوهای گشت رودخان را نگاه می کند یکی کوهای قلعه رود خان را خدا کنه یه نفر بیاد فومن را نگاه کند.

 7. حسین گفت:

  سلام
  یکی از اصلی ترین قطب انتخابات سید تقی موسویان

 8. تقي گفت:

  ميرزايي بياد كلاس اينا تعطيلع

 9. ثابت گفت:

  اگر می خواهید به فرزندان دانش آموز و دانشجوی خود امید بدهید که دانش و تحصیلات هم ارزش دارد به کسی رای بدهید که واقعا علاوه بر تعهد ،مدارک تحصیلی او واقعی است و از دانشگاه های رسمی کشور با معدل بالا فارغ التحصل
  شده است . اهل روابط نا سالم اقتصادی و باند بازی های سیاسی نیست و برای دین و دانش و مردم حقیقتا احترام قایل است و از نظر من آن کسی نیست جز دکتر خلیل زاده استاد محبو ب دانشگاه با بیست سال سابقه تدریس در دانشگاه .

 10. نام شما گفت:

  آلیانی بیدار است………. از تکراری بیزار است.

 11. شفتی گفت:

  سلام
  قطب اصلی انتخابات سیدتقی موسویان
  زنده باد همدلی و هم زبانی

 12. نام شما گفت:

  انشالاه اون که بدرد مردم اگاه تره انتخاب بشه

 13. نام شما گفت:

  سلام عزیزان،تا زمانی که ساختار بصورت نظامند فرصت پرورش افراد، برای احراز نقش های مختلف را در جامعه فراهم نمی کند . یعنی هر فرد از ابتدا و طی یک فرایند نسبتا طولانی و منطقی رشد نمی کند،امکان ورود افراد صاحب صلاحیت نمایندگی بصورت واقعی تقریبا غیر ممکن است. زیرا این عزیزان فقط بخشی از ویژگی های ذاتی این نقش را دارند.بنابراین باید دنبال فاکتورهای غیر از آن شرایط واقعی بود، و یا بصورت نسبی نگاه کرد.