کد خبر: 37680تاریخ انتشار : 0:27:25 - شنبه 16 ژانویه 2016

آیت الله بهجت: امام زمان(عج) خوشی و راحتی ندارد

نه اینکه برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید (دورکردن) و تأجیل (به‌تأخیر انداختن) فرج آن حضرت باشد! به گزارش رزمندگان شمال، در کتاب “در محضر بهجت” ج۱ ص ۱۱۸ بیاناتی از آیت الله بهجت در مورد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بدین شرح منتشر شده است: چه مصائبی بر امام […]

نه اینکه برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید (دورکردن) و تأجیل (به‌تأخیر انداختن) فرج آن حضرت باشد!

به گزارش رزمندگان شمال، در کتاب “در محضر بهجت” ج۱ ص ۱۱۸ بیاناتی از آیت الله بهجت در مورد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بدین شرح منتشر شده است:

چه مصائبی بر امام زمان(عج) که مالک همه کره زمین است و تمام امور به دست او انجام می‌گردد، وارد می‌شود، و آن حضرت در چه حالی است و ما در چه حالی؟

او در زندان است و خوشی و راحتی ندارد، و ما چقدر از مطلب غافلیم و توجه نداریم!

کسانی که در خواب و بیداری تشرف حاصل نموده‌اند، از آن حضرت شنیده‌اند که فرموده است: « برای تعجیل فرج من زیاد دعا کنید».

خدا می‌داند تعداد این دعاها باید چقدر باشد تا مصلحت ظهور فراهم آید. قطعاً اگر کسانی در دعا جدی و راستگو باشند و به هم’ و ناراحتی اهل‌بیت علیهم‌السلام مهموم، و به سرور آنان مستبشر باشند، مُب’صَراتی خواهند داشت و قطعاً مثل ما چشم بسته نیستند.

باید دعا را با شرایط آن کرد و توبه از گناهان از جمله شرایط دعاست، چنان‌که فرموده‌اند: «دُعآءُ التائِبِ مُس’تَجابٌ؛ دعای شخصی که توبه کند، اجابت می‌گردد». نه اینکه برای تعجیل فرج دعا کنیم و کارهایمان برای تبعید (دورکردن) و تأجیل (به‌تأخیر انداختن) فرج آن حضرت باشد!