کد خبر: 37519تاریخ انتشار : 4:18:00 - پنجشنبه 7 ژانویه 2016

اعضای هیات اجرایی با کاندیداها تعارف داشتند یا همه داوطلبان اصلح بودند؟

پس از اعلام نتایج اعضای هیات اجرایی در فومن و شفت مشخص شد همه داوطلبان تایید شده اند تا گمانه هایی در اذهان ایجاد شود به گزارش بهجت نیوز به نقل از صبح شفت ؛ بعد ثبت نام کاندیداها در حوزه انتخابیه شفت و فومن که تعدادشان به ۲۰ نفر می رسید، مرحله بررسی توسط […]

پس از اعلام نتایج اعضای هیات اجرایی در فومن و شفت مشخص شد همه داوطلبان تایید شده اند تا گمانه هایی در اذهان ایجاد شود

به گزارش بهجت نیوز به نقل از صبح شفت ؛ بعد ثبت نام کاندیداها در حوزه انتخابیه شفت و فومن که تعدادشان به ۲۰ نفر می رسید، مرحله بررسی توسط هیات اجرایی شروع شد.

پس از اعلام نتایج اعضای هیات اجرایی نیز مشخص شد همه این نفرات تایید شدند تا گمانه هایی در اذهان ایجاد شود که به شرح آنها می پردازیم:

اولین گمانه زنی و در خوشبینانه ترین باید حالت بگوییم هیچکدام از هیات های اجرایی هیچ مشکلی مبنی احراز صلاحیت نداشتند و مراجع چند گانه بعد از بررسی های لازم به هیچ نکته منفی دست پیدا نکردند.

البته که این نکته با بررسی و توجه جزیی در سابقه کاندیداهای محترم به کلی رد می شود، چون بدون چشم مسلح هم هزار و یک اما اگر در پرونده اجرایی برخی از بزرگواران دیده می شود.

دومین گمانه زنی رفع تکلیفی عمل کردن هیات اجرایی و مبرا کردن خود از ابراز نارحتی احتمالی کاندیداها بعد از کسب عدم صلاحیت دانست که باید بسیار متاسف بود برای کسانی که شجاعت برخورد قاطع ندارند.

و باید پرسید چگونه در این منسب قرار گرفته اند و باید دید آیا در ادامه برگزاری انتخابات هم اینگونه ضعیف عمل خواهند کرد.

اما سومین گمانه زنی بازی خطرناک درگیر کردن و جنگ روانی علیه شورای محترم نگهبان دانست، شاید این بزرگواران خواسته اند توپ را در زمین آن شورا بیاندازند، اما شناختی که از اعضای هیات نظارت و شورای محترام نگهبان می رود به هیچ وجه تحت تاثیر این سیاست بچگانه قرار نمی گیرند و آنی می کنند که از آنان انتظار می رود.

اما آنچه که در پایان این مجمل باید گفت این است که درصورت کسب نکردن موازین و شرایط قانونی توسط هریک از کاندیداها که توسط شورای محترم نگهبان در چند روز آینده مشخص خواهد شد، به همان نسبت از اعتبار و دقت هیات اجرایی کاسته می شود و اهمیت شورای نگهبان را گوشزد خواهد کرد.

  1. روشن گفت:

    سلام. این اقدام هیئت اجرایی مصداق بارز عدم رعایت حق الناس بود، فقط کافی ست به ماده 50 قانون انتخابات رجوع شود ببینید بعد از اعلام استعلام منابع چهار گانه ، بررسی محلی نقش این حضرات را چقدر واضح عیان می کند.

  2. هیات اجرایی متاسفانه کوتاهی مفرطی در این باره کرده و خاسته خودشون را خراب نکنند ولی متاسفانه در این رابطه وظیفه خود را انجام نداده است