کد خبر: 37498تاریخ انتشار : 3:33:36 - چهار شنبه 6 ژانویه 2016

روزی که همه تایید صلاحیت شدند! + تصاویر

تمامي اخباري كه از حوزه هاي مختلف انتخابيه منتشر شده حكايت از آن دارد كه هيات اجرايي صرفا با استعلامات معمول به تاييد بالاي 93 درصد نامزدهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي مبادرت ورزيده است. به گزارش بهجت نیوز ؛ به عنوان نمونه از لیست ۴۵ نفره نامزدهای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد […]

تمامي اخباري كه از حوزه هاي مختلف انتخابيه منتشر شده حكايت از آن دارد كه هيات اجرايي صرفا با استعلامات معمول به تاييد بالاي 93 درصد نامزدهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي مبادرت ورزيده است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ به عنوان نمونه از لیست ۴۵ نفره نامزدهای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه به جز یک نفر بقیه افراد از سوی هیئت اجرایی انتخابات تأیید صلاحیت شده اند.

در استان گیلان و بر طبق محمد احمدی پور رئیس ستاد انتخابات استان ، ۹۶٪ نامزدهای مجلس تایید صلاحیت شده‌اند.همچنین ۴٪ رد صلاحیت شده‌ها هم غالبا بدلیل نقص مدرک، صغر سن، یا سابقه زندان و محکومیت قضایی بوده است.

ماده 50 قانون انتخابات مجلس می گوید:«هیاتهای اجرایی مراکز حوزه های انتخابیه موظفند حداکثر ظرف ده روز پس از پایان مهلت ثبت نام، با توجه به نتایج به دست آمده از بررسیهای لازم در محل و با استفاده از نتایج اعلام شده توسط وزارت کشور، صلاحیت داوطلبان در رابطه با صلاحیت مذکور در آن قانون را مورد بررسی قرار داده و نتیجه را کلا به هیاتهای نظارت اعلام نمایند.»

 21 3 4 5 6 7 8