کد خبر: 37498تاریخ انتشار : ۳:۳۳:۳۶ - چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴

روزی که همه تایید صلاحیت شدند! + تصاویر

تمامی اخباری که از حوزه های مختلف انتخابیه منتشر شده حکایت از آن دارد که هیات اجرایی صرفا با استعلامات معمول به تایید بالای ۹۳ درصد نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی مبادرت ورزیده است. به گزارش بهجت نیوز ؛ به عنوان نمونه از لیست ۴۵ نفره نامزدهای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد […]

تمامی اخباری که از حوزه های مختلف انتخابیه منتشر شده حکایت از آن دارد که هیات اجرایی صرفا با استعلامات معمول به تایید بالای ۹۳ درصد نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی مبادرت ورزیده است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ به عنوان نمونه از لیست ۴۵ نفره نامزدهای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه به جز یک نفر بقیه افراد از سوی هیئت اجرایی انتخابات تأیید صلاحیت شده اند.

در استان گیلان و بر طبق محمد احمدی پور رئیس ستاد انتخابات استان ، ۹۶٪ نامزدهای مجلس تایید صلاحیت شده‌اند.همچنین ۴٪ رد صلاحیت شده‌ها هم غالبا بدلیل نقص مدرک، صغر سن، یا سابقه زندان و محکومیت قضایی بوده است.

ماده ۵۰ قانون انتخابات مجلس می گوید:«هیاتهای اجرایی مراکز حوزه های انتخابیه موظفند حداکثر ظرف ده روز پس از پایان مهلت ثبت نام، با توجه به نتایج به دست آمده از بررسیهای لازم در محل و با استفاده از نتایج اعلام شده توسط وزارت کشور، صلاحیت داوطلبان در رابطه با صلاحیت مذکور در آن قانون را مورد بررسی قرار داده و نتیجه را کلا به هیاتهای نظارت اعلام نمایند.»

 21 3 4 5 6 7 8