کد خبر: 37490تاریخ انتشار : 4:21:00 - چهار شنبه 6 ژانویه 2016

صلاحیت نامزدهای انتخابات در فومن و شفت یکی از یکی بهتر اعلام شد!

با مشخص شدن تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات در فومن و شفت توسط هیات اجرایی 99درصد نامزدهای ثبت نام شده تأیید صلاحیت گرفتند! به گزارش بهجت نیوز ؛ هیچ چیز به اندازه آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای یک رسانه ای که دغدغه ارزش ها و پایبندی به قوانین و فرامین رهبری را سرلوحه کارش قرارداده،دارای […]

با مشخص شدن تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات در فومن و شفت توسط هیات اجرایی 99درصد نامزدهای ثبت نام شده تأیید صلاحیت گرفتند!

به گزارش بهجت نیوز ؛ هیچ چیز به اندازه آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای یک رسانه ای که دغدغه ارزش ها و پایبندی به قوانین و فرامین رهبری را سرلوحه کارش قرارداده،دارای اهمیت نمی‌باشد اما گاهی مسائلی رُخ می‌دهد که باید عنوان کرد و طبق فرمان رهبری که دستور دفاع از حق ‌الناس را صادر کرده اند ما نیز وظیفه داریم که در همین راستا ، خط اطلاع رسانی مان را پیش ببریم.

روز گذشته همزمان با اعلام اسامی نهایی کاندیداهای تایید شده از سوی هیات های اجرایی در شهرستان فومن جوی عجیب نسبت به اسامی منتشره در شهر ایجاد شد به طوری که طرفداران برخی نامزدها هم از تایید همگانی که صورت گرفته بود ابراز تعجب کردند.

لیست زیر اسامی همه نامزدهایی است که برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده بودند که با همت و تلاش عزیزان سخت‌کوش در هیات اجرایی شهرستان مهر تایید را دریافت کردند.

سید تقی موسویان، سامره عاشوری، اردشیر روحی ماسوله، مجید رجبی ویسرودی، صادق رمضانی گل افزانی، ناصر عاشوری قلعه رودخانی، علی میرزایی فلاح ابادی، عباس خلیل زاده، خلیل بهروزی فر، مهدی افتخاری، جواد زبردست،  رسول جماعتی مالوانی، کیوان میرزایی فشالمی، هادی نوری، امیر خوش کار، علیرضا روزی طلب، علی شفاهی، ناصر اشرافی، هدی پور غفار مغفرتی و رسول جماعتی گشتی.

با توجه به روند بررسی محرمانه صلاحیت افراد بر اساس استعلام های ۴ گانه در همین ابتدای ماراتُن سوالی در ذهن متبادر می‌گردد که آیا در پشت پرده این اقدام مسئله ای در میان است یا خیر! مسئله ای که به طور خودکار ذهن هر فردی را به سمت این موضوع پیش می‌برد که این تایید صلاحیت فله‌ای مطمئنا رد صلاحیت‌هایی با تعداد بالا را در به دنبال خواهد داشت.

اتفاقی ناگوار که سید جعفر طباطبایی فرماندار سابق یکی از شهرهای جنوبی کشور در خصوص آن در صفحه اینستاگرامش چنین می‌نویسد:تائید صلاحیت های فله ای هیات های اجرایی در راستای فشار به شورای نگهبان است/مدعیان قانونگرایی و مخالفان نظارات استصوابی , در عمل نشان دادند که در راستای مطامع سیاسی پایبند به حداقل های قانونی هم نیستند و حق الناس مورد تاکید رهبری در کارنامه اجرایی آنها اهمیتی ندارد.تایید صلاحیت فله ای بر خلاف قانون و بدون بررسی دقیق , ضمن پایمال نمودن حقوق مردم , در راستای فشار به هیات های نظارت شورای نگهبان ارزیابی می گردد.رییس و اعضای هیات اجرایی باید پاسخگوی اعمال غیر قانونی و نامتعارف خود باشند/ملاک و معیار تایید صلاحیت ها در هیات اجرایی چه بوده است؟نه بعضی از استعلامات چهار گانه رعایت شده و نه تحقیقات مناسب محلی انجام پذیرفته !!!متاسفانه شواهد نشان می دهد که در اولین قدم , هیات اجرایی در آزمون قانونگرایی و ولایت پذیری و رعایت حق الناس , نمره قابل قبولی کسب ننموده است !!!این روند بی قانونی می تواند “اما و اگر” های دیگر را در مسیر انتخابات نشان دهدنیاز هست نخبگان و مردم به هوش باشند.

بودند در این میان افراد شاخصی که چند دوره پیاپی رد صلاحیت شده بودند و در این میان اما حتی همان‌ها هم تایید شان را گرفتند!بهرحال باید منتظر مرحله بعد باشیم و حساب کتاب(بخوانید حق الناس) افرادی که لایق حضور در بهارستان نیستند را به شورای نگهبان بسپاریم.

 1. کاش از شما هم نظر می خواستند، شما تندروها همه اش دارید برای دستگاهها تعیین تکلیف می کنید و یا امر و نهی!!!!!! وقتی که استعلام چهار گانه تایید شان کرد شما چه می گین!!!!

 2. نام شما گفت:

  با این رقبا، انتخابات به دور دوم خواهد رفت، منتهی بدون نماینده محترم فعلی.

  • نام شما گفت:

   سلام ،انسان باید در هرگفتاری انصاف و اعتدال رارعایت کندالبته آن دوست عزیز که نوشته در دور دوم هستند بجز آقای نماینده ، شکی نیست از بیماری عصبی رنج می برد چون عمق این گفتار کاملا نشان دهنده این مساله است.

 3. شهروند گفت:

  سلام
  این لیست اسامی فومن و شفت اشتباه نیست؟!
  ابراهیم اسماعیلی کیست؟ اصلا جزو ثبت نام کننده ها بوده؟!!

 4. خلیل گفت:

  دوست عزیز قانون مراجع چهارگانه را برای بررسی صلاحیت ها معرفی کرد و هیات اجرایی فومن نیز بر اساس نتایج استعلام اقدام کرده است که لازم می دانم از اعضای محترم هیات اجرایی انتخابات تشکر و قدر دانی کنم که راه را برای حضور حد اکثری نامزد ها و مردم باز گذاشتند و تنها به تایید چهار نفر دانه درشت اکتفا نکردند دانه درشت هایی که معلوم نیست این درشتی خود را چگونه به دست آورده اند و همواره تلاش می کنند با اهرم های خلاف شرع و قربانی کردن دین و انقلاب به قدرت سیاسی برسند .خدا عاقبت مردم فومنات راختم به خیر بکند .

 5. اهل فومن گفت:

  این لیست فومن و شفت نشان میدهد که همه ثبت نام کنندگان تایید نشده اند
  اسم دو نفر یا سه در لیست وجود ندارد
  یک نفر جدید هم به لیست اضافه شده!

  از شما بعنوان رسانه شهری فومن انتظار می رود در اطلاع رسانی دقت کنید. این لیست به معنی تایید همه ثبت نام کنندگان است؟

  • مدیر سایت گفت:

   سلام
   بابت اشتباهی که در ذکر برخی اسامی پیش آمده بود پوزش می‌طلبیم
   لیست مربوطه اصلاح شد

 6. سعه صدراعضای هیات اجرایی به معنای احترام به نظرمردم بوده وجای تقدیردارد،انشاالله بدون درنظرگرفتن فومنی یاشفتی بودن داوطلبان نمایندگی امیدواریم مردم فهیم فومن وشفت فردی راجداازمسایل قومی ،محلی وبراساس توانمندی ولیاقت وپاکدستی وخداترس بودن انتخاب نمایند.

 7. پورهادی گفت:

  دوستان عزیز باید قبول کنیم که بعضی از کاندیداها اصلا صلاحیت های اولیه برای مجلس را ندارن و هیات اجرایی به نظر میاد روی مصالحی اینها را تایید کرده و مسلما شورای نگهبان بعضی ها رد صلاحیت خواهد کرد و به این ترتیب زحمت شورای نگهبان را اضافه کردند

 8. نام شما گفت:

  نماینده فعلی بازم رای میاره

 9. نام شما گفت:

  دیگه نوبت آقای بهروزی فر رسیده برای رفتن به بهارستان

 10. نام شما گفت:

  سلام گرمی عرض میکنم خدمت همه همشهریای عزیزم در فومنات ؟اولا عرض شما عرض بکنم من بیرون از استان زندگی میکنم‌؟ یک سوا‌ل داشتم‌ آیا آقای رسول جماعتی مالوانی صلاحیت گرفتن یا نه ؟ ممنون از همه شما

 11. رضا گفت:

  سلام بر همگی؛؛ آیا رسول جماعتی مالوانی تائید صلاحیت شده یا نه ؟ ممنون از همه

 12. نام شما گفت:

  با سلام
  همشهری های عزیز و گرامی , خواهشمند است به نماینده فعلی رای ندهید.

 13. نام شما گفت:

  مردم خودشون عاقلن

 14. ارست گفت:

  حاج ناصرهمیشه قهرمان

 15. علی گفت:

  .نمایند ه ای که بلد نبود مشخصات خودش را بنویسد .قهرمانه

 16. ارش گفت:

  انشالله مهدی افتخاری میاد همه رو میزنه کنار

 17. عادل گفت:

  تاالان که نمایندهای قبلی فقط در مجلس فقط گزینه ممتنه رو بلد بودن و جروزه دفاع از حق ما رو نداشتن همیشه سوکوت کرده اند باز دست مریزا به نماینده های استان های دیگه که از حق مردمانشان دفاع می کنند. و برای پیشرفت تلاش می کنند

 18. نام شما گفت:

  سلام خدمت دوستان عزیزبایدخدمت دوستان عزیزوطرفدارحاج رسول بگویم که ایشان تاییدشده وازفرداشروع خواهدکرد

 19. سینا گفت:

  دکتر روزی طلب رو خیلی دوست دارم چون حرف و عملش یکیه