کد خبر: 37236تاریخ انتشار : 17:14:13 - پنجشنبه 24 دسامبر 2015

89 اصله چوب قاچاق در فومن کشف و ضبط شد!

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فومن از کشف و ضبط سه استر هیزم جنگلی در منطقه میان رز فومن خبر داد. به گزارش بهجت نیوز ؛ اکبر مهتدی حقی اظهار کرد: طی روزهای اخیر مامورین یگان حفاظت اداره منابع طبیعی فومن موفق به توقیف یک نیسان حامل 89 اصله چوب قاچاق به حجم 1.29 […]

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فومن از کشف و ضبط سه استر هیزم جنگلی در منطقه میان رز فومن خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ اکبر مهتدی حقی اظهار کرد: طی روزهای اخیر مامورین یگان حفاظت اداره منابع طبیعی فومن موفق به توقیف یک نیسان حامل 89 اصله چوب قاچاق به حجم 1.29 مترمکعب از قاچاقچیان شدند.

وی با بیان اینکه چوب‌های ضبط شده متعلق به منطقه نوگوراب شهرستان فومن بوده است، افزود: چوب‌های کشف شده از نوع افرا، گردو، توسکا و اوجاست.

حقی خاطرنشان کرد: بر طبق ماده 42 و 48 قانون حفاظت مراتع کشور، قطع و حمل هرگونه چوب‌آلات و درخت جرم محسوب می‌شود و با متخلفین و متصرفین مطابق قانون برخورد می‌شود.

وی به توقیف یک نیسان حامل سه استر هیزم جنگلی در منطقه میان رز شهرستان فومن اشاره کرد و گفت: ارزش اقتصادی سه استر هیزم کشف شده 430 هزار تومان است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فومن با بیان اینکه در این راستا دو پرونده تخلف تشکیل شده است، اظهار کرد: شهروندان در صورت مشاهده قطع و حمل چوب می‌توانند مراتب را به اطلاع اداره منابع طبیعی شهرستان فومن رسانند و یاری گر یگان حفاظت در عرصه‌های طبیعی باشند.