کد خبر: 36866تاریخ انتشار : 20:13:06 - شنبه 12 دسامبر 2015

دیوارهای بیمارستان فومن بوی تعفن می‌دهد/یک دستگاه فتوکپی برای این بیمارستان خریداری شود!

بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن با وجود اینکه در بسیاری از مواقع به داد شهروندان می‌رسد اما در بخش های زیادی با مشکلات فراوان روبه رو است. به گزارش بهجت نیوز ؛ در سال های اخیر، نظام سلامت کشور با مشکلاتی گوناگون همراه بوده که سبب بروز نارضایتی مردم و بخش های مختلف نظام سلامت […]

بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن با وجود اینکه در بسیاری از مواقع به داد شهروندان می‌رسد اما در بخش های زیادی با مشکلات فراوان روبه رو است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ در سال های اخیر، نظام سلامت کشور با مشکلاتی گوناگون همراه بوده که سبب بروز نارضایتی مردم و بخش های مختلف نظام سلامت شده است.

پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح تحول نظام سلامت را تدوین کرد. این طرح که بدنبال “محافظت مالی” مردم در قبال هزینه های سلامت، ارتقای کیفیت و افزایش دسترسی به خدمات درمانی است، از ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳، در بیمارستان های دولتی سراسر کشور به اجرا در آمد. که تا حد زیادی از مشکلات مردم کشور را با مسائل مالی در این حوزه حل کرد.

طبق اعلام سایت رسمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن با 85 تخت‌خواب در سال 1378 در روستای کردآباد فومن تاسیس شده و هم اکنون با 63 تخت فعال در حال ارائه خدمات درمانی است.این بیمارستان بر بخش های جراحی، داخلی، زنان و زایمان ، اطفال، CCU دیالیز و تخصص های چشم،داخلی، اطفال زنان ، ENT، ارتوپدی، قلب و عروق، جراحی عمومی ، ارولوژی و نورولوژی می باشد.

چندی پیش بود که وزیر بهداشت دولت یازدهم که عملکرد درخشان وی باعث شد تا رهبری از ایشان تقدیر کنند؛در سفری به گیلان از وضعیت این بیمارستان بازدید به عمل آورد.دکتر هاشمی پس از افتتاح بیمارستان امام رضا شفت از بیمارستان فومن ساعت 20 روز 17اسفند وارد بیمارستان فومن شدند.

وی از بخش های داخلی جراحی، CCU، زایمان و اورژانس بیمارستان بازدید و طی این بازدید تعداد 5 دستگاه ونتیلاتور جهت افتتاح بخش ICU اختصاص یافت و قول یک دستگاه CT Scan و لاپاراسکوپی را نیز دادند.

ماه ها از این بازدید سرزده وزیر بهداشت می‌گذرد اما یکی از بزرگترین انتقاداتی که دائماً از سوی مردم به طور کلی می‌شنویم این است که در صورتی که در این شهر یکصد هزار نفری فردی قسمتی از بدنش دچار مشکلی شود وضعیت بگونه ایست که باید به شهرهای مجاور اعزام شود.

در همین حال اما یکی از مخاطبین پایگاه خبری بهجت نیوز با ارسال ایمیل زیر توضیحاتی را از مشکلات مشاهده شده در این بیمارستان نقل کرد که عیناً آن را برایتان منتشر کرده‌ایم:

« سلام به شما دست اندرکاران سایت بهجت نیوز
از آنجایی که وبسایت شما تا کنون حرف مردم را بیان داشته و تا به کنون دغدغه اصلی آن پیشرفت شهر و بالا رفتن سطح زندگی مردم شهرستان بوده
لذا برآن شدم تا موضوعی را با وبسایت شما در میان بگذارم تا این موضوع نیز مانند دیگر مشکل های شهرمان به گوش مسئولین برسد.
مدتی پیش به جهت مورد اورژانسی که برایمان پیش امد به بیمارستان امام حسن مجتبی فومن مراجعه کردیم.
همین که وارد آن ساختمان که به گفته تابلو سر درش بیمارستان نام دارد وارد شدم هوای نامتعادلی مارا را احاطه کرد به طوری که عرق بر پیشانی ما می‌نشست.
کمی جلوتر که رفتیم ، در انتهای قسمت طبقه اول بوی تعفن و عفونت را از تمام دیوار های این ساختمان حس میکردم،بویی که تا مغز استخوانم میرفت و واقعا آزار دهنده بود.
مسئله بعدی نبود کنترل و مدیریت در بخش ها بود،هرکسی هر طور که میخواهد داخل بخش ها میشود و گویا کسی نیست که رفت و آمد ها را کنترل کند.

حال این موضوع بماند که بیمارستان با این عظمت یک دستگاه فتوکپی ندارد و از ما درخواست کردند تا در ساعت 2 بامداد فتوکپی شناسنامه برایشان تهیه کنیم که مانده بودیم چه بکنیم!
با دیدن این مشکل ها اولین موضوعی که به ذهنم رسید نشان دادن این وضع به مردم و مسئولین بود تا به داد تنها بیمارستان شهر برسند و بهترین وسیله برای آگاهی دادن به عموم استفاده از مجرای خبری است.
به این دلیل از شما مدیر سایت بهجت نیوز خواهش مندم تا با تهیه گزارشی این مشکلات را به گوش دیگران برسانید تا شاید گره ای از گره های کور شهر باز شود.
با تشکر »

پی‌نوشت: در پاسخگو بودن مسئولین مربوطه شکی وجود ندارد اما از این عزیزان خواهشمندیم به جای ارسال جوابیه و توضیحات لطفا و خواهشا به رفع مشکلات موجود در این بیمارستان اقدام نمایند.

 1. شهروند گفت:

  بیمارستانها چون بامواد گندزدا هرروزچندبارشسته می شوند بوی آن دربیمارستان همیشه هست وممکن است مافکرکنیم بوی گند وبد مال بیمارستان هست درحالیکه آن بو مال مواد گندزداهست وانصافا حدود بیست روز پیش به بیمارستان مراجعه کردم بچه ام مریض بود ساعت ۵ صبح بود بنده خدا کارمند بیمارستان ازفتوکپی بیمارستان برایم کپی کرد بابا آنقدر اغراق نکنید مردم دلزده می شوند

 2. سحر گفت:

  گزارش خوبی بود

 3. همشهری گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  اینجانب به علت مشکلات جسمانی خود مجبور به مراجعه متعدد به بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) هستم در جواب همشهری عزیز راجب نبودن دستگاه فتوکپی باید بگویم که بارها در نیمه های شب نیز مراجعه کردم و واحد تعرفه خود فتوکپی را انجام داده ومشکلی نبوده است .