کد خبر: 36779تاریخ انتشار : 2:21:34 - چهار شنبه 9 دسامبر 2015

رفتار ناپسند مسئولین دانشگاه آزاد و استانداری گیلان چه معنایی می دهد؟

با مطرح کردن این پرسش که رییس جمهور فرمود دانشگاه نباید امنیتی شود و فضا باید امن باشد گفت:پس این رفتار ناپسند برخی از مسئولین مرکزی دانشگاه آزاد و مسئولین استانداری گیلان چه معنایی می دهد. به گزارش بهجت نیوز به نقل از 8دی : مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان ضمن […]

با مطرح کردن این پرسش که رییس جمهور فرمود دانشگاه نباید امنیتی شود و فضا باید امن باشد گفت:پس این رفتار ناپسند برخی از مسئولین مرکزی دانشگاه آزاد و مسئولین استانداری گیلان چه معنایی می دهد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از 8دی : مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان ضمن گرامیداشت روز دانشجو مهم ترین منشاء حوادث این روز را روحیه ی استکبارستیزی دانشجویان دانست و اظهار داشت: اگر قرار باشد ۱۶ آذر را به معنای حقیقی بزرگ داشت و تکریم نمود باید پیام شهدای دانشجوی ۱۶ آذر در هیاهوهای باندی و سیاسی گم نشود.

حجت الاسلام مهدوی در ادامه ی با بیان این که: مایه ی تاسف است که در رسمی ترین مراسم روز دانشجو یک کلمه علیه ی قاتلان دانشجویان شهید ۱۶ آذر یعنی آمریکا و نوکرانش گفته نشده، این سوال جدی را مطرح کرد: چرا رییس جمهور در روز ۱۶ آذر یک جمله حتی کوتاه علیه ی نظام سلطه صحبتی نکرده اند؟

وی با بیان این که مهم ترین سوالی که این روزها در فضای دانشگاه های گیلان مطرح میشود موضوع برهم زدن و مخالفت با سخنرانی افراد شاخص دارای تفکر ضد آمریکایی است، گفت:عدم موافقت با سخنرانی آقای زاکانی در دانشگاه آزاد علی رغم موافقت رییس دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در آن دانشگاه  یک نمونه از این برخوردهاست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان با مطرح کردن این پرسش که رییس جمهور فرمود دانشگاه نباید امنیتی شود و فضا باید امن باشد گفت: پس این رفتار ناپسند برخی از مسئولین مرکزی دانشگاه آزاد و مسئولین استانداری گیلان چه معنایی می دهد.

mahdavi

مهدوی در ادامه تصریح کرد: امروزه برای برخی دانشجویان این سوال مطرح می گردد که چگونه می شود که در برخی از دانشگاه های کشور فتنه گران مورد حمایت آمریکا و اسرائیل به راحتی به ایراد سخنرانی می پردازند اما نیرو های انقلابی تحت هزاران شرط و شروط و محدودیت قرار می گیرند؟

حجت الاسلام مهدوی با تاکید بر این که ۱۶ آذر امسال حکایت از این دارد که جریان های خاص سیاسی حاکم بر دولت بنا دارند برای بهره گیری انتخاباتی از فضای دانشگاه و دانشجو نهایت سو استفاده را نمایند، تصریح کرد: پیام شهدای ۱۶ آذر پیام عزت خواهی، استقلال طلبی، آزادگی و مبارزه با مظهر ظلم و فساد یعنی آمریکا بوده است.

وی با بیان این که برخی به دنبال این هستند که به طنش ها سیاسی و جناحی دامن زده شود و در هیاهوهای سیاسی مطالبات حقیقی مردم و نقد منصفانه و آگاهانه ی دولت به حاشیه رود اظهار داشت: دانشجویان باید مواظب باشند تا مورد سوء استفاده و بهره کشی  های جناحی باند قدرت و ثروت در دانشگاه ها قرار نگیرند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان ضمن تاکید بر تضارب افکار و فعالیت های سیاسی با سلیقه های مختلف ، خاطرنشان کرد: دانشجویان نباید آلت دست سیاست بازان و صاحبان قدرت و مکنت شوند.

مهدوی با یادآوری این تذکر جدی مقام معظم رهبری مبنی بر این که نیرو های انقلابی در دانشگاه نباید مورد اذیت و محدودیت قرار گیرند، تصریح کرد: از مسئولین سیاسی و امنیتی استان می خواهیم که بر روند مذکور به شیوه های مختلف پایان دهند و همچنان که رئیس جمهور فرموندند دانشگاه باشگاه احزاب نیست دانشگاه را باشگاه حزبی و جناحی خود قرار ندهند