کد خبر: 36763تاریخ انتشار : 16:29:14 - سه شنبه 8 دسامبر 2015

یادواره سردار شهید علی فرجود در فومن برگزار می‌شود

محمدی گفت : یادواره سردار شهید علی فرجود پنجشنبه این هفته در فومن برگزار می شود. به گزارش بهجت نیوز ؛ رییس بنیاد شهید فومن از برگزاری مراسم یادواره سردار شهید علی فرجود در فومن خبر داد و گفت : این مراسم از ساعت ۷ عصر پنجشنبه در مسجد امام حسین(ع) شکالگوراب‌ فومن برگزار خواهد […]

محمدی گفت : یادواره سردار شهید علی فرجود پنجشنبه این هفته در فومن برگزار می شود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ رییس بنیاد شهید فومن از برگزاری مراسم یادواره سردار شهید علی فرجود در فومن خبر داد و گفت : این مراسم از ساعت ۷ عصر پنجشنبه در مسجد امام حسین(ع) شکالگوراب‌ فومن برگزار خواهد شد.

بنا بر این گزارش، سردار شهید‌ علی‌ فرجود شکالگورابی‌ فرزند مرادعلی‌ به‌ سال‌ سوم مهر ۱۳۳۶ در روستای‌ شکالگوراب‌ بالا شهرستان فومن در خانواده‌ای‌ مذهبی‌ و زحمتکش‌ قدم‌ به‌ جهان‌ گذارد.

پس‌ از گذراندن‌ دوران‌ طفولیت‌، وارد مدرسه‌ شد و تا پایه‌ی‌ سوم‌ متوسطه‌ در رشته‌ی‌ اقتصاد به‌ادامه‌ی‌ تحصیل‌ پرداخت‌. شهید فرجود در سالهای‌ قبل‌ از انقلاب‌، خود را با حرکت‌ توفنده‌ انقلاب‌همگام‌ ساخت‌ و تا حد توان،‌ در فعالیت‌ انقلابی‌ شرکت‌ می‌جست‌. پس‌ از انقلاب‌ در اغلب‌ مجالسی‌که‌ در مسجد و انجمن‌ اسلامی‌ محل‌، برگزار می‌گردید، شرکت‌ داشت‌ و در همان‌ ایام‌ به‌ عضویت‌ نهادسپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامی‌ شهرستان‌ فومن‌ درآمد.

پس‌ از شروع‌ جنگ‌ تحمیلی‌، از سپاه‌ فومن‌ عازم‌ جبهه‌های‌ حق‌ علیه‌ باطل‌ گردید و پس‌ از دلاوری‌ و رشادت‌ها، سرانجام‌ در سی‌ام‌ آبان‌ ۱۳۶۱ در منطقه‌ عملیاتی‌ موسیان‌ به‌ مقام‌ شهادت‌ نایل‌ آمد و به‌جمع‌ شهدای‌ اسلام‌ پیوست‌. از این شهید دو فرزند یکی دخترو یکی پسر به یادگار مانده.

شهید فرجود از نظر اخلاقی‌، فردی‌ خوش‌ رفتار و آرام‌ بود و بصیرت‌ خاصی‌ درباره‌ مسائل‌ داشت‌.به‌ واجبات‌ و ترک‌ محرمات‌ اهمیت‌ خاصی‌ می‌داد و به‌ امور خانواده‌، بسیار توجه‌ داشت‌. صبور بودو در سخت‌ترین‌ لحظات‌، بر اعصاب‌ خود مسلط‌ می‌شد.

در وصایایش‌ می‌خوانیم‌: «سفارشی‌ که‌ من‌ به‌ برادران‌ و خواهران‌ عزیزم‌ دارم‌، این‌ است‌ که‌ با تمام‌وجودتان‌ تلاش‌ نمائید و پیروی‌ از امام‌ خمینی‌ بت‌شکن‌ نموده‌ و امام‌ را تنها نگذارید و با نیروی‌الهی‌، دشمنان‌ خدا را سرکوب‌ نمائید و هیچ‌ مکتبی‌ جز مکتب‌ اسلام‌، نجات‌ دهنده‌ بشر نیست‌».