کد خبر: 36652تاریخ انتشار : 0:45:03 - سه شنبه 8 دسامبر 2015

مهم‌ترین مراسم “روز دانشجوی دانشگاه‌های گیلان” لغو شد!

بزرگترین مراسم روز دانشجو که ظهر امروز به همت تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رشت و با مجوز قانونی هیئت سه نفره این دانشگاه برگزار می‌شد توسط مسئولان و بدون اطلاع قبلی لغو شد! بزرگترین مراسم روز دانشجو که ظهر امروز به همت تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رشت و با مجوز قانونی هیئت سه […]

بزرگترین مراسم روز دانشجو که ظهر امروز به همت تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رشت و با مجوز قانونی هیئت سه نفره این دانشگاه برگزار می‌شد توسط مسئولان و بدون اطلاع قبلی لغو شد!

بزرگترین مراسم روز دانشجو که ظهر امروز به همت تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رشت و با مجوز قانونی هیئت سه نفره این دانشگاه برگزار می‌شد توسط مسئولان و بدون اطلاع قبلی لغو شد!

پیش‌تر و شامگاه یکشنبه نیز بنرهای تبلیغی و تبریکی روز ۱۶ آذر توسط افراد خودجوش جمع‌آوری شده بود.

البته کمیل کاس پور مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رشت پیش از برگزاری این مراسم و در پاسخ به سئوال خبرنگار صبح مشرق در خصوص لغو احتمالی این مراسم اظهار داشت: مراسم را برگزار می‌کنیم و شایعات جوسازی رسانه‌ای است!!!

در پیام کوتاه اعتراضی دانشجویی به این اقدام آمده است: کجایند مدعیان آزادی بیان؟ کجایند مدعیان شعار زنده باد مخالف من؟

علی‌رغم حمایت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، برنامه روز “دانشجو” بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در پی اقدام گازانبری حقوقدانان باشناسنامه توسط دانشگاه آزاد اسلامی کشور و استانداری گیلان لغو شد.

دکتر علیرضا زاکانی استاد دانشگاه و نماینده مردم تهران در مجلس و رئیس سابق سازمان بسیج دانشجویی کشور سخنران این مراسم بود.

حجت‌الاسلام علی کریمیان دقایقی پیش در جمع دانشجویان معترض دانشگاه آزاد اسلامی در برگزار نشدن روز دانشجو، اظهار کرد: بنده به اتفاق علیرضا تیموری رئیس دانشگاه آزاد رشت برگزاری مراسم روز دانشجو با حضور علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی را امضا کردیم اما گروهی از برگزاری این مراسم جلوگیری کردند.

وی افزود: برخی در جامعه تحمل شنیدن صدای مخالف را ندارند و بر این اساس از برگزاری روز دانشجو با سخنرانی علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس جلوگیری کردند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه آمادگی لازم برای برگزاری مراسم روز دانشجو را داریم، خاطرنشان کرد: عده‌ای در خارج از این دانشگاه از برگزاری روز دانشجو جلوگیری کردند.

به گزارش فارس، مراسم روز دانشجو قرار بود بعد از ظهر امروز با سخنرانی زاکانی در دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شود اما برخی از نهادهای تصمیم‌گیر به دلایلی مانع از حضور زاکانی در گیلان شدند و وی امروز به این استان سفر نکرد و مراسم روز دانشجو برگزار نشد.

لغو مراسم روز دانشجو در حالی صورت گرفت که تعداد زیادی از دانشجویان در دانشگاه آزاد واحد رشت برای سخنرانی زاکانی حضور یافتند و با وجود اینکه می‌توانستند سخنران دیگری را به مراسم دعوت کنند اما به طور کامل مراسم لغو شد.