کد خبر: 36530تاریخ انتشار : ۱۵:۳۳:۱۸ - یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴

۸هزار هکتار از اراضی شالیزاری فومن قابلیت تجهیز و نوسازی دارد

ابراهیم زاده گفت: مطالعات اجرای طرح تجهیز و نوسازی در ۱۴۶ هکتار از اراضی فومن، شامل روستاهای گیگاسر، کردمحله، الاسر و درفشه به اتمام رسیده است که در صورت تامین اعتبار در سال زراعی جاری این طرح عملیاتی می‌شود. به گزارش بهجت نیوز ؛ محمدرضا ابراهیم‌زاده، مدیرجهاد کشاورزی فومن، با بیان اینکه شهرستان فومن دارای […]

ابراهیم زاده گفت: مطالعات اجرای طرح تجهیز و نوسازی در ۱۴۶ هکتار از اراضی فومن، شامل روستاهای گیگاسر، کردمحله، الاسر و درفشه به اتمام رسیده است که در صورت تامین اعتبار در سال زراعی جاری این طرح عملیاتی می‌شود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ محمدرضا ابراهیم‌زاده، مدیرجهاد کشاورزی فومن، با بیان اینکه شهرستان فومن دارای ۱۳ هزار و ۸۷۰ هکتار اراضی شالیزاری است، اظهار کرد: تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ هکتار از شالیزارهای فومن تجهیز و نوسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر طرح تجهیز و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی در سطح ۵۰ هکتار از شالیزارهای روستای علیسرا فومن با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی آغاز شده است، افزود: مطالعات اجرای طرح تجهیز و نوسازی در ۱۴۶ هکتار از اراضی فومن، شامل روستاهای گیگاسر، کردمحله، الاسر و درفشه به اتمام رسیده است که در صورت تامین اعتبار در سال زراعی جاری این طرح عملیاتی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی فومن در پایان هدف از اجرای عملیات تجهیز و نوسازی اراضی را کاهش هزینه تولید، سهولت انجام عملیات زراعی، افزایش بهره‌وری، صرفه جویی در منابع، مدیریت بهینه مصرف آب و سهولت استفاده از ماشین آلات کشاورزی جهت کشت مکانیزه دانست و خاطرنشان کرد: هشت هزار هکتار از اراضی شهرستان فومن از قابلیت اجرای تجهیز و نوسازی برخوردارند که در سال‌های آتی عملیاتی می‌شود.