کد خبر: 36530تاریخ انتشار : 15:33:18 - یکشنبه 29 نوامبر 2015

8هزار هکتار از اراضی شالیزاری فومن قابلیت تجهیز و نوسازی دارد

ابراهیم زاده گفت: مطالعات اجرای طرح تجهیز و نوسازی در 146 هکتار از اراضی فومن، شامل روستاهای گیگاسر، کردمحله، الاسر و درفشه به اتمام رسیده است که در صورت تامین اعتبار در سال زراعی جاری این طرح عملیاتی می‌شود. به گزارش بهجت نیوز ؛ محمدرضا ابراهیم‌زاده، مدیرجهاد کشاورزی فومن، با بیان اینکه شهرستان فومن دارای […]

ابراهیم زاده گفت: مطالعات اجرای طرح تجهیز و نوسازی در 146 هکتار از اراضی فومن، شامل روستاهای گیگاسر، کردمحله، الاسر و درفشه به اتمام رسیده است که در صورت تامین اعتبار در سال زراعی جاری این طرح عملیاتی می‌شود.

به گزارش بهجت نیوز ؛ محمدرضا ابراهیم‌زاده، مدیرجهاد کشاورزی فومن، با بیان اینکه شهرستان فومن دارای 13 هزار و 870 هکتار اراضی شالیزاری است، اظهار کرد: تاکنون پنج هزار و 800 هکتار از شالیزارهای فومن تجهیز و نوسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر طرح تجهیز و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی در سطح 50 هکتار از شالیزارهای روستای علیسرا فومن با اعتباری بالغ بر دو هزار و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی آغاز شده است، افزود: مطالعات اجرای طرح تجهیز و نوسازی در 146 هکتار از اراضی فومن، شامل روستاهای گیگاسر، کردمحله، الاسر و درفشه به اتمام رسیده است که در صورت تامین اعتبار در سال زراعی جاری این طرح عملیاتی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی فومن در پایان هدف از اجرای عملیات تجهیز و نوسازی اراضی را کاهش هزینه تولید، سهولت انجام عملیات زراعی، افزایش بهره‌وری، صرفه جویی در منابع، مدیریت بهینه مصرف آب و سهولت استفاده از ماشین آلات کشاورزی جهت کشت مکانیزه دانست و خاطرنشان کرد: هشت هزار هکتار از اراضی شهرستان فومن از قابلیت اجرای تجهیز و نوسازی برخوردارند که در سال‌های آتی عملیاتی می‌شود.