کد خبر: 36486تاریخ انتشار : 16:55:27 - پنجشنبه 26 نوامبر 2015

ماسوله آبروی استان گیلان است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از تداوم سلسله نشست های پژوهشی ماسوله در راستای ثبت جهانی این اثر تاریخی و گردشگری، این بار با موضوع مشارکت در حفظ و مرمت این منطقه گردشگری خبر داد. رضا علیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ماسوله گیلان را یکی از مقاصد […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از تداوم سلسله نشست های پژوهشی ماسوله در راستای ثبت جهانی این اثر تاریخی و گردشگری، این بار با موضوع مشارکت در حفظ و مرمت این منطقه گردشگری خبر داد.

رضا علیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ماسوله گیلان را یکی از مقاصد برتر گردشگران داخلی و خارجی دانست و از آن بعنوان آبروی استان یاد کرد.

وی، با بیان اینکه پرونده شهرک تاریخی ماسوله در سال های اخیر برای ثبت در یونسکو ارسال شده، اظهار کرد: مسئولان استان با همکاری بومیان شهرک درصدد موانع موجود برای ثبت ماسوله هستند.

وی، بر ضرورت تشکیل کارگروه ویژه ای متشکل از مسئولان میراث فرهنگی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و نیز نمایندگانی از ساکنان ماسوله تاکید کرد و گفت: با تشکیل این کمیسیون بررسی روند صدور مجوزهای ساخت و ساز ، رعایت حریم ها و نیز توجه به حفظ بافت های تاریخی سهولت می یابد.

علیزاده افزود: ماسوله هویتی فاخر برای کشور است، لذا باید عزم همگانی برای حراست از این بافت تاریخی صورت گیرد.

وی ادامه داد: در این راستا، چهارمین نشست از سلسله نشست ها ی پژوهشی ماسوله از سوی پایگاه میراث فرهنگی ماسوله برگزار می شود.

به گفته وی، دکتر محمد منصور فلامکی، دکتر نیکروز مبرهن شریفی، مهندس غلامرضا میثاقیان ، دکتر مهدی رئیس سمیعی و دکتر علیرضا قلی نژاد به عنوان اعضای هیات علمی در این نشست حضور خواهند یافت و دکتر مرتضی طالع ، آرش خدابخش و دکتر حسین اسمعیلی به ارائه مقالات تخصصی مرتبط با موضوع می پردازند.

این نشست تخصصی پنجم دی ماه در کتابخانه شهرک تاریخی ماسوله با موضوع مشارکت در حفاظت و مرمت برگزار خواهد شد.