کد خبر: 36476تاریخ انتشار : 12:56:21 - پنجشنبه 26 نوامبر 2015

افراد ثابت قدم پیروزی را در پیروز‌های دینوی نمی‌بینند/یزید هم یک‌زمانی خود را پیروز می‌دانست

امام جمعه فومن گفت: راه پاسداری از فرهنگ شهدا و رسیدن به درجات رفیع شهادت در گرو صیانت از ارزش‌های اسلامی است. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام سید محمدحسن صفوی، امام جمعه فومن در یادوراه 16 شهید فرهنگی صومعه‌سرا در آموزش‌ و پرورش این شهرستان اظهار کرد: شهدای فرهنگی این شهرستان با تاسی از […]

امام جمعه فومن گفت: راه پاسداری از فرهنگ شهدا و رسیدن به درجات رفیع شهادت در گرو صیانت از ارزش‌های اسلامی است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام سید محمدحسن صفوی، امام جمعه فومن در یادوراه 16 شهید فرهنگی صومعه‌سرا در آموزش‌ و پرورش این شهرستان اظهار کرد: شهدای فرهنگی این شهرستان با تاسی از امام حسین(علیه‌السلام) به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل رفتند و جانشان را فدای اسلام کردند.

وی با بیان اینکه بحث شهید و شهادت، لباس مقدسی است که بر قامت محبان خدا دوخته شده و تاج کرامت بر سر رجال گذشته شده است، افزود: کسانی که طرف معامله‌شان با خداوند است، خدا در سه مدرک تورات، انجیل و قرآن وعده داده که من به این اشخاص وفادار هستم.

امام جمعه فومن با بیان اینکه خط سیر شهادت پیروزی حق بر باطل است، گفت: کسانی که ثبات قدم و صبر دارند می‌گویند پیروزی را پیروزی ظاهری نمی‌دانیم، اگر چه یک روز یزید پیروز شد اما از محرم 61هجری تا کنون همانطور که خانواده امام حسین(علیه‌السلام) ثابت کردند پیروزی از آن سیدالشهدا(علیه‌السلام) است.

معرفت امام حسین(علیه‌السلام) معرفت‌‌الله است

حجت‌الاسلام صفوی با بیان اینکه معرفت امام حسین(علیه‌السلام) معرفت‌‌الله است، تصریح کرد: همه باید رهرو راه شهدا باشیم و خون شهدا را پایمال نکنیم.

وی با بیان اینکه شهادت را باید از منطق شهیدان شناخت، خاطرنشان کرد: در طول تاریخ، عزت نصیب کسانی شده است که از جان و زندگی خود در راه امامت و ولایت گذشتند.

امام جمعه فومن با بیان اینکه بنا به آیه شریفه قرآن کریم،شهیدان در پیشگاه حضرت باریتعالی زنده اند و روزی میخورند، اظهار کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا بویژه شهدای والامقامی که در عرصه علم و عمل الگو و سرآمد هستند، فرصتی مغتنم برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید انقلاب اسلامی می باشد.

حجت‌الاسلام صفوی افزود: معلمان باید راه و روش زندگی شهیدان به خصوص شهدای فرهنگی را الگوی زندگی خویش کنند تا بتوانند در این مسیر موفق ظاهر شوند.

وی، راه پاسداری از فرهنگ شهدا و رسیدن به درجات رفیع شهادت را در گرو صیانت از ارزش‌های اسلامی دانست، گفت: معلمان باید در راستای تزریق معارف ناب و اصیل الهی به دانش‌آموزان و دانشجویان تلاش نمایند.