کد خبر: 36320تاریخ انتشار : 13:47:03 - یکشنبه 22 نوامبر 2015

فعالیت رسانه‎‌ها در ترویج سنت حسنه پرداخت زکات تأثیرگذار بوده است

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر 5 میلیارد ریال زکات مستحبی در این شهرستان جمع‌آوری شده است. غلام‌حسین دولتی، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز اظهار کرد: زکات یکی از فرایض دینی بسیار مهم می‌باشد که در آیات قرآن تاکید بسیاری […]

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر 5 میلیارد ریال زکات مستحبی در این شهرستان جمع‌آوری شده است.

غلام‌حسین دولتی، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن در گفت‌وگو با بهجت نیوز اظهار کرد: زکات یکی از فرایض دینی بسیار مهم می‌باشد که در آیات قرآن تاکید بسیاری بر آن شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر 5میلیارد ریال زکات مستحبی در فومن جمع‌آوری شده است، افزود: زکات جمع‌آوری شده در قالب زکات نقدی و غیرنقدی است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن با بیان اینکه زکات غیر نقدی شامل چای، عسل، ماهی، مرغ و … است، گفت: مقداری از این زکات جمع‌آوری شده در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان جامعه و درصدی از آن برای ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود.

دولتی تصریح کرد: تامین قسمتی از هزینه‌های درمان، تحصیل افراد آسیب پذیر و کمک جهزیه به نوعروسان از دیگر خدماتیست که از مبالغ جمع‌آوری شده از محل زکات به مددجویان ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری مبلغان اعزامی به مناطق مختلف شهرستان و به خصوص مساجد نیز نسبت به تبیین و ترویج فرهنگ زکات اقدام می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) فومن با بیان اینکه پرداخت زکات از سوی مردم تاثیر بسزایی در حل مشکلات مددجویان دارد، اظهار کرد: ضمن تقدیر از مشارکت‌های مردم در کمک به مددجویان، این اقدامات موجب خدمت‌رسانی بهتر و حل مشکلات مددجویان می‌شود.

دولتی با اشاره به فعالیت تأثیرگذار رسانه‎‌ها در ترویج سنت حسنه پرداخت زکات، افزود: فعالیت رسانه‌ها در ترویج سنت حسنه زکات تاثیر بسیاری در این امر داشته و موجب پرداخت زکات به کمیته امداد امام خمینی (ره) می شود که این امر نیز سبب آبادانی و توسعه مناطق محروم می‌شود.