کد خبر: 36105تاریخ انتشار : 6:49:44 - پنجشنبه 19 نوامبر 2015

نخستین کارگاه آموزشی تعزیه در شهرستان فومن برگزار خواهد شد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از انتشار فراخوان نخستین کارگاه آموزشی تعزیه در این شهرستان خبرداد. یوسف نیک انجام، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از انتشار فراخوان نخستین کارگاه آموزشی تعزیه در شهرستان فومن خبرداد و گفت: برای اولین بار کارگاه آموزشی تعزیه در فومن برگزار می شود. وی در خصوص اهمیت هنر […]

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از انتشار فراخوان نخستین کارگاه آموزشی تعزیه در این شهرستان خبرداد.

یوسف نیک انجام، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از انتشار فراخوان نخستین کارگاه آموزشی تعزیه در شهرستان فومن خبرداد و گفت: برای اولین بار کارگاه آموزشی تعزیه در فومن برگزار می شود.

وی در خصوص اهمیت هنر و توجه ویژه به هنر تعزیه اظهار کرد: هنر، یعنی نمایش زیبایی ها و کربلا و عاشورا بهترین خاستگاه اشاعه این زیبایی ها بوده و هستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن افزود: در ادبیات مذهبی ایران روح تراژدی از فرهنگ عاشورا و وقایع تاریخی کربلا نیرو و توان گرفته و شهادت مظلومانه ابرمرد تاریخ شیعه، امام حسین(ع) را در یک شکل نمایشی کم نظیر جهانی به تجلی در آورده است.

نیک‌انجام نقش هنر آیینی تعزیه خوانی و یا شبیه خوانی را به عنوان موثرترین وسیله برای انتقال، ترویج و آشنایی مردم با تفکر علوی و شیعی و با روایت آنچه که بر اباعبدالله الحسین و اهل بیت گرامی اش در صحرای کربلا اتفاق افتاد، برشمرد.

وی جذب جوانان به این هنر سنتی مذهبی و شناساندن تعزیه خوب و درست را از اهداف مسئولین اجرای این کارگاه آموزشی عنوان کرد و یادآور شد: علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن به آدرس خیابان شهید بهشتی، بالاتر از پمپ بنزین، مجتمع فرهنگی و هنری سیدالشهدا(ع) و یا تماس با شماره تلفن ٣٤٧٢٣١٥١ نسبت به ثبت نام در کارگاه مذکور اقدام نمایند.