کد خبر: 35930تاریخ انتشار : 5:17:12 - دوشنبه 16 نوامبر 2015

کارگاه «زنان و خانواده» در دانشگاه آزاد فومن برگزار شد

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فومن کارگاه یک روزه «زنان و خانواده» در این دانشگاه برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فومن، کارگاه یک روزه «زنان و خانواده» با حضور مهدوی، کارشناس مسائل مذهبی و حجت الاسلام حسینی و جمعی از دانشجویان خواهر در این دانشگاه برگزار […]

468645445456457457

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فومن کارگاه یک روزه «زنان و خانواده» در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فومن، کارگاه یک روزه «زنان و خانواده» با حضور مهدوی، کارشناس مسائل مذهبی و حجت الاسلام حسینی و جمعی از دانشجویان خواهر در این دانشگاه برگزار شد.

ابتدا مهدوی، کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به هم واژه کوثرو تکاثر در قرآن گفت: کوثر یعنی توجه به معنویات و درون را ساختن و تکاثر یعنی توجه به مادیات و بیرون و ظواهر را ساختن.

وی افزود: قرآن می‌فرماید: وقتی نگاهت به نامحرم افتاد چشمهایت را ببند مخصوصا قبل از ازدواج خیلی مهم است.

کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه خانواده، کارخانه انسان سازی است، گفت: باید قبل از ازدواج و حین ازدواج از چشم، مراقبت شدید کرد؛ چرا که اگر اینطور نشود بعد از ازدواج مقایسه ای عمل می‌شود و دیگر زن و مرد در نظر یکدیگر زیبا نیستند و دیگر رغبت عاطفی به یکدیگر ندارند.

مهدوی با اشاره به اینکه زن در خانواده باید هم مهرورزی و هم خرد ورزی داشته باشد، گفت: یکی از معیارهای مشترک انتخاب همسر بین زن و مرد داشتن عقل است، یعنی هرکس به اندازه ای که خدا را می‌پرستد، عاقل است.

کارشناس مسائل مذهبی همراه بودن دین با عقل، اخلاق خوب، عفت و اصالت را از دیگر معیارهای مشترک بیان کرد.

مهدوی در ادامه با بیان این که باید بدانیم چرا ازدواج می‌کنیم، گفت: آموختن مهارت های ارتباطی، گفتگوی حسنه با همسر، خوش گویی، چگونه بگوییم چه بگوییم، ابراز احساسات قشنگ، ابراز محبت، احترام متقابل، شیوه درخواست ها، احترام به خانواده همسر، عفو و گذشت از جمله مواردی هستند که در روند زندگی خوب و سالم به ما کمک می‌کند.

در ادامه حجت الاسلام حسینی، کارشناس مسائل مذهبی در رابطه با نظام شخصیتی زن در خانواده مطالبی عنوان کرد.

وی افزود: جایگاه زن از چند دیدگاه مورد اهمیت است و دیدگاه اساسی در این زمینه وجود دارد: دیدگاه الهی و دیدگاه مادی.

کارشناس مسائل مذهبی جایگاه زن را در آیین مسیحیت، یهود و اسلام مورد بررسی قرار داد و گفت: در تورات تحریف شده، به زن به چشم حقارت نگاه می‌کنند و می‌گویند پدر هر زمانی که خواست می‌تواند دخترش را بفروشد و دختر هم حق سرپیچی ندارد.

حجت الاسلام حسینی افزود: در قوم یهود زن را مایه مصیبت و بدبختی می‌دانند و زن از این جهت در نظر آنها ارزش دارد که مایه تولید سرباز است.

وی با اشاره به آیات قرآن گفت: سوره احزاب آیه 35 زن و مرد را بر یکدیگر برتر نداسته است و هر دو در قرآن برابر هستند.

کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: حجاب تضمین کننده سلامت روح و روان است که با این کار بعضی حرکات ناشایست را از او می‌گیرد.

حسینی با بیان اینکه حجاب یک امنیت در نگاه آلوده و بیمار است، کتب بانوی نمونه اسلام، علامه امینی؛ آیین همسرداری، علامه امینی؛ تربیت در اسلام، مرحوم آیت الله مشکینی؛ تربیت فرزند، حجت الاسلام قرائتی؛ تربیت، آیت الله مصباح ترجمه رسائل الشیعه را برای مطالعه به دانشجویان معرفی کرد.