کد خبر: 35927تاریخ انتشار : 5:14:07 - سه شنبه 17 نوامبر 2015

ترویج فرهنگ مطالعه نباید تنها به هفته کتاب اختصاص یابد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن گفت: ترویج فرهنگ مطالعه نباید تنها به هفته کتاب اختصاص یابد، بلکه باید همواره و به طرق مختلف برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه تلاش کرد. به گزارش بهجت نیوز ؛ یوسف نیک‌انجام با بیان اینکه کتاب یکی از ابزارهای افزایش آگاهی افراد جامعه محسوب می‌شود، اظهار کرد: اداره […]

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن گفت: ترویج فرهنگ مطالعه نباید تنها به هفته کتاب اختصاص یابد، بلکه باید همواره و به طرق مختلف برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه تلاش کرد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ یوسف نیک‌انجام با بیان اینکه کتاب یکی از ابزارهای افزایش آگاهی افراد جامعه محسوب می‌شود، اظهار کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن در نظر دارد به مناسبت هفته کتاب، برنامه‌های متنوعی را در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه در شهرستان اجرا کند.

وی با بیان اینکه اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی بر هیچکس پوشیده نیست، افزود: ترویج فرهنگ مطالعه نباید تنها به هفته کتاب اختصاص یابد؛ بلکه باید همواره و به طرق مختلف برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه تلاش کرد.

نیک‌انجام به برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در طول سال توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن اشاره و تصریح کرد: نمایشگاه کتاب گیلان، امسال نیز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان و از 25 آبان‌ماه، با حضور ناشرین کشوری و استانی برپا می‌شود که سعی می‌کنیم از اهالی فرهنگ و هنر شهرستان جهت حضور در بزرگترین رخداد فرهنگی دعوت شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن در پایان، برگزاری مسابقات در سطح مدارس شهرستان، اهدای کتاب و اعزام به نمایشگاه کتاب استان را از جمله برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی این نهاد در سال جاری برشمرد.