کد خبر: 35901تاریخ انتشار : 2:52:43 - سه شنبه 17 نوامبر 2015

قبح گناه و زشتی‌ها از بین رفته است/قصد سیاه‌نمایی نداریم اما از عیوب نباید غافل ماند

یادواره ۵ شهید مدافع حرم استان و سردار شهید عزت‌الله سلیمانی با سخنرانی موسوی امام جمعه ماسال در مسجد جامع شهرستان فومن برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی امام جمعه ماسال با بیان اینکه نعمت ولایت از ارزشمندترین نعتهای خدا به انسان هاست ، گفت : در روایات آمده […]

IMG_5542

یادواره ۵ شهید مدافع حرم استان و سردار شهید عزت‌الله سلیمانی با سخنرانی موسوی امام جمعه ماسال در مسجد جامع شهرستان فومن برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت الاسلام سید هادی موسوی امام جمعه ماسال با بیان اینکه نعمت ولایت از ارزشمندترین نعتهای خدا به انسان هاست ، گفت : در روایات آمده که اگر فردی در پاک ترین مکان موجود روی زمین روزها به روزه‌داری و شب ها به شب زنده داری بگذارد اما به ولایت اعتقادی نداشته باشد تلاشش برای رسیدن به درگاه الهی ارزشی نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در حدیث شریف کساء فاطمه زهرا (س) به عنوان محور ولایت معرفی شده است ، ادامه داد : اموی ها تا جایی که توانستند تلاش کردند تا ولایت پذیری را به ولایت ستیزی تبدیل کنند و بعد از پیغمبر راه دین ستیزی از راه مبارزه با دین پیش گرفتند.

موسوی گفت :این اشتباه نباید صورت بگیرد که فکر کنید در زمان پس از خلافت پیامبر مسجد و خالی از نمازگزار بود بلکه باید بدانید در آن زمان مساجد شلوغ‌تر از الان بود و ظواهر دین بسیار پر رنگ بود اما دینی که هیچ تعارضی هیچ تفاهمی با دین رسول الله نداشت.

وی افزود : همانگونه که هم اکنون عربستان خود را مرید دین رسول الله معرفی میکند اما تاکنون دیده اید که آمریکا و استکبار جهانی تشری به این کشور و کشورهای امثال آن بزند؟ علت آن این است که برخی کشورهای اسلامی دین را از درون تهی کردند و یک دین بی خاصیت و بی ارزش را تحویل ملت هایشان داده اند.

امام جمعه ماسال ادامه داد : عین همان بلایی که بر سر دین مسیحیت آوردند و عده ای هم تلاش میکنند در ایران این کار را با محدود کردن دین به مسائل فردی و خانوادگی تحریف کنند.

موسوی تاکید کرد : خطرناک ترین خطر برای کشور این است که مردم نسبت به مسائل اجتماعی و سیاسی و فرهنگی بیخیال شوند که اگر اینطور شود پای روضه منبر امام حسین(ع) هرقدر گریه بکنید دردی از دردهای جامعه مسلمین دوا نمیشود.

وی گفت : پیام خروج اباعبدلله(ع) از حج این است که حج جزوی از ارکان دین است و باید بدانیم آن حجی حج است که روح ولایت در آن باشد اگرنه ثواب بوسیدن سنگ حجرالاسود با سنگهای شهر فومن چه فرقی می‌کنید؟

وی با بیان اینکه باید مردم روح استکبارستیزی و نهی از منکر را زنده نگاه دارند ، گفت : باید روح ابراهیمی یعنی استکبارستیزی در حج حاضر باشد و همچنین برخی مردم از پیر و جوان و مرد و زن بعد از بیرون آمدن از هیات یا مسجد فسادهای جامعه را می‌بینید اما میگوید به من چه ارتباطی دارد؟اینطور میشود که جامعه غرق بدی ها میشود و کار به جایی میرسد که دعای مومنین و عالمان هم دیگر اثری نخواهد داشت.

موسوی با اشاره به اینکه باید مراقب احوالات مردم و جامعه باشیم ، تصریح کرد : علت تذکرات بنده بدین جهت است چون حوادث و رویدادهای عصر پیامبر هم اکنون هم در حال وقوع است و باید درس‌ها و عبرتها را بگیریم و بررسی کنیم که چرا آن جامعه نبوی کارش به جایی رسید که سر حسین بن علی(ع) را از تن جدا کرد!

وی ادامه داد : چه شده که امروز قبح گناه و زشتی ها از بین رفته و ارتباطات حرام و نامشروع زیاد شده است؟ وقتی سبک زندگی جامعه را عوض کرده اند ، وقتی نوع نگرش جامعه عوض شده ، مشکلات بدین شکل پدید می آید.

امام جمعه ماسال با بیان اینکه قصد سیاهنمایی نداریم تاکید کرد: ماشالله الی ماشالله نقاط مثبت زیادی در کشورمان وجود دارد که روزها طول میکشد تا آن را برایتان نام ببرم اما این نقاط قوت نباید باعث شود تا مغرور شویم و از عیوب غافل بمانیم.

وی در با اشاره به حوادث رُخ داده در فرانسه و عراق و سوریه و لبنان ، گفت : ماهم فجایع فرانسه را محکوم میکنیم،آدم کشی کار درستی نیست اما چرا جان شیرین فقط برای آنها خوب است و چرا فقط برای فجایع رُخ داده در فرانسه قرار است نشست فوری در سازمان ملل برگزار شود؟

وی در پایان گفت : این عدالت نیست که جان مردم مسلمان در کشورهای خاورمیامه توسط سلفی و تکفیری ها و داعش و طالبان وغیره گرفته میشود اما سازمان‌های بین المللی و رسانه های دنیا مهر سکوت به دهان زده اند.