کد خبر: 35862تاریخ انتشار : 5:45:38 - یکشنبه 15 نوامبر 2015

قیاس امنیت شهروندان ایرانی با کشورهای اروپایی تمسخرآمیز است!

بامداد روز شنبه 23 آبان بود که خبری دنیا را تکان داد ؛ انجام هفت حمله تروریستی به طور همزمان در پایتخت فرانسه خبری بود که تمام خبرگزاری های معتبر آن را به سراسر جهان مخابره کردند. به گزارش بهجت نیوز ؛ ۱۵۰ نفر در سلسله حملات و اقدامات مسلحانه در پاریس کشته شدند که […]

بامداد روز شنبه 23 آبان بود که خبری دنیا را تکان داد ؛ انجام هفت حمله تروریستی به طور همزمان در پایتخت فرانسه خبری بود که تمام خبرگزاری های معتبر آن را به سراسر جهان مخابره کردند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ ۱۵۰ نفر در سلسله حملات و اقدامات مسلحانه در پاریس کشته شدند که 100 نفر آنها هنگامی که نیروهای امنیتی برای آزادی گروگان ها در سالن نمایش باتاکلان دخالت کردند، جان باختند.

اتفاقی تلخ که باعث واکنش های زیادی در بین مجامع بین المللی شد ؛ از واکنش رهبران سیاسی دنیا تا پیام های همدردی چهره های سرشناس معروف و مشهور که هرکدام به نوعی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

در این میان اما رفتار رئیس جمهور کشورمان در برخورد با دو فاجعه قابل تامل بود.نخست پیام تسیلت وی برای فجایع پاریس که تنها چند ساعت پس از اعلام خبر صادر شد و در آنطرف قضیه پیامی که از سوی روحانی پس از چند روز تاخیر و آنهم از روی اجبار برای فاجعه تروریستی در خصوص ضاحیه لبنان منتشر گردید.

با تمام این تفاسیر اگر بخواهیم بر روی تمام این حواشی پیش آمده چشم پوشی کنیم مسئله ای که باید به آن توجه داشت این است که علت این همه تفاوت در میزان سطح امنیت بین ایران و کشورهایی نظیر فرانسه چیست؟

تحولات اخیر در خاورمیانه از جنبه های مختلف داخلی و بین المللی قابل بررسی و توجه است؛جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای بزرگ و موثر منطقه است، که می تواند تاثیرپذیری و بالطبع تاثیرگذاری بیشتری نسبت به این تحولات داشته باشد. ایران در یک قرن اخیر به ویژه در دوره پس از انقلاب اسلامی در صدد افزایش نقش و جایگاه منطقه ای خود بوده است.

بالطبع این نقش آفرینی ها تاثیر بسزایی در بالا رفتن هوش و ذکاوت ایرانی ها در حوزه مسائل امنیتی داشته است.در واقع اینطور می‌توان گفت که کسب تجربه های متفاوت از ابتدای انقلاب تاکنون باعث ان شده تا ایران به کشوری آب دیده در حوزه مسائل امنیتی تبدیل شود.

نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که کمتر کسی تصور می‌کرد که داعش بتواند در کشورهای اروپایی عملیات تروریستی انجام دهد اما ما مشاهده می‌کنیم که این گروه تروریستی توانسته در قلب اروپا، آتشی روشن کند که تمام جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد. این گروه با داشتن چنین نیروهایی هنوز نتوانسته‌اند، نیروهای خود را برای عملیات تروریستی وارد ایران کنند.

اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید با این مسئله کنار بیاییم که کشور ایران فرصتی ویژه برای هر گروه تروریستی در منطقه مان است که دوست دارد در آن انواع عملیات های مخرب را انجام دهد.شرایط جنگ و درگیری در گرداگرد کشور ایران و وجود اختلافات شدید قومی و گرایشات مختلف مذهبی باعث آن شده تا خاورمیانه هر روز بیش از دیروز شاهد درگیری های گوناگون باشد.

آتش‌های داعشی پاریس باعث شده است تا امنیت تهران و ایران بیش از بیش برایمان دلچسب باشد.

نکته ای که هر ایرانی و غیر ایرانی ار هر طیف و رنگ سیاسی به آن باور دارد این است که امنیت ایران به طور باورنکردنی پایدار و زیبنده نام کشورمان است.قدرت ایران در مقابله با این گروه نه تنها در داخل بلکه در خارج از مرزهای ایران نیز قابل مشاهده است. برگزاری باشکوه مراسم اربعین در سال گذشته با امنیت کامل و حفظ امنیت شهرهای کربلا، نجف و سامرا و حفظ حکومت اسد در سوریه اوج قدرت ایران در برابر این گروهک تروریستی و هم پیمانان آنها نمونه‌های بارز قدرت ایران در منطقه است.

(خاطره یک جهانگرد ایرلندی از سفر به ایران:ایران امن‌ترین کشوری است که تاکنون دیده‌ام)

شاید این موضوع فرصتی را فراهم آورده باشد تا به شعار عده ای که در جریان انتخابات سال 88 در کف خیابان ها میگفتند “ نه غزه ، نه لبنان ” تاملی کنیم و به آن بی اندیشیم که اگر نیروهای امنیتی ایران و علی الخصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نعمت امنیت را برایمان به ارمغان نمی آوردند ما آواره کدام کشور دوست و همسایه می‌شدیم؟