کد خبر: 35577تاریخ انتشار : 5:28:30 - پنجشنبه 5 نوامبر 2015

با خوردن زغال اخته به گردش خون در بدن‌تان کمک برسانید

نژاد فلاح با اشاره به اینکه غذاهای سالم جریان خون به اندامهای نیازمند به اکسیژن بدن را افزایش میدهند،گفت:این مواد غذایی خلق، حافظه و دیگر اعمال ذهنی را بهبود میبخشند. به گزارش بهجت نیوز ؛ علی نژاد فلاح متخصص قلب و عروق با بیان این مطلب ، افزود : آنتی اکسیدانها عواملی هستند که با […]

نژاد فلاح با اشاره به اینکه غذاهای سالم جریان خون به اندامهای نیازمند به اکسیژن بدن را افزایش میدهند،گفت:این مواد غذایی خلق، حافظه و دیگر اعمال ذهنی را بهبود میبخشند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ علی نژاد فلاح متخصص قلب و عروق با بیان این مطلب ، افزود : آنتی اکسیدانها عواملی هستند که با روند پیری و بیماری مقابله میکنند.

وی ادامه داد : عملکرد مهم آنتی اکسیدان‌ها حذف رادیکالهای آزاد اکسیژن ، ملکولهای ناپایداری است که به واسطه اعمال متابولیکی بدن ایجاد میشوند و رادیکالهای آزاد در مضر ساختن کلسترول برای عروق قلب و نیز نقص عملکرد حافظه و حرکت با افزایش سن، دخالت دارند.

این متخصص قلب و عروق با بیان اینکه بدن برخی آنتی اکسیدانهار ا تولید میکند ، افزود : تحت شرایط استرسزا ، توانایی بدن برای تولید آنتیاکسیدانها کاهش مییابد و میوه‌ها و سبزیجات غنی‌ترین منابع آنتی اکسیدانها هستند.

وی در پایان افزود : یکی از مواد خوراکی که در راس ترکیبات سرشار از آنتی اکسیدان قرار دارد زغالاخته است.