کد خبر: 35574تاریخ انتشار : 1:16:48 - پنجشنبه 5 نوامبر 2015

۱۳آبان روز ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی/شعار مرگ برآمریکا جزء مبانی اعتقادی ماست

امام جمعه فومن با بیان اینکه ۱۳آبان روز ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است، گفت: شعار مرگ برآمریکا جزء مبانی اعتقادی ما می‌باشد. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام محمدحسن صفوی، امام جمعه فومن با بیان اینکه13 آبان از ایام‌الله‌های ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: هر انقلابی بر اصول و مبانی استوار […]

امام جمعه فومن با بیان اینکه ۱۳آبان روز ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است، گفت: شعار مرگ برآمریکا جزء مبانی اعتقادی ما می‌باشد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت‌الاسلام محمدحسن صفوی، امام جمعه فومن با بیان اینکه13 آبان از ایام‌الله‌های ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: هر انقلابی بر اصول و مبانی استوار است که ضامن بقای آن حفظ خطوط کلی ضوابط و مقررات آن انقلاب است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی که بر اساس کتاب خدا و سنت رسول‌الله‌(صلی‌الله‌علیها و آله) تبیین شده یک تحول نوینی در جامعه ایجاد کرد، افزود:انقلاب اسلامی ایران توانست ارزش‌ها را در جامعه نهادینه کند.

امام جمعه فومن با بیان اینکه مبانی این انقلاب بر چند اصل استوار است، گفت: یکی از این مبانی ظلم ستیزی و دشمنی با ظالمان است که این آموزه قرآن می‎باشد.

حجت‌الاسلام صفوی با بیان اینکه دشمنی استکبار با مسلمانان و بشریت آشکار است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران توسط ربانیون از دست ابرقدرت‌ها، استکبار و صهیونیست بین‌الملل حفظ مانده است.

وی با بیان اینکه علت بقا و پیروزی ما پیروی از ولایت فقیه است، خاطرنشان کرد: برخی از خودفروختگان که از حقانیت فکری برخوردار نیستند و جیره خوار دیگرانند و استقلال فکری ندارند نظرشان سازگاری با ابرقدرتان است.

امام جمعه فومن با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که اگر ما یک قدم عقب نشینی کنیم دشمن یکصدقدم جلو می‌آید، اظهار کرد: خداوند در این منطقه ما را به عنوان اسوه همه آزادگان قرار داده و همه پیروان ادیان عالم بر این باورند که ایران تحت سیطره قدرت نیست، اما ما به ملت خود افتخار می‌کنیم و تابع حضرت علی(علیه‌السلام) که فرمود بنده دیگری نباش خدا تو را آزاده آفریده است، هستیم.

حجت‌الاسلام صفوی افزود: ما اگر می‌خواهیم انقلاب را به نسل بعدی تحویل دهیم باید روحیه ستیزگری با اجانب که در رأس آنها آمریکای جنایتکار است را حفظ کنیم که با برنامه‌های مختلف در صدد هستند انقلاب را فروکش کنند اما علی رغم تبلیغات آنها روز به روز روحیه ستیز با استکبار جهانی در نسل چهارم انقلاب بیشتر می‌شود و انگیزه نسل اول در نسل چهارم انقلاب هم وجود دارد.

وی با بیان اینکه ملت همیشه در صحنه و ولایتمدار ایران اسلامی یکدلی و اتحاد خود و پیروی از ولایت فقیه را در مراسمات و راهپیمایی‌های این کشور به نمایش می‌گذارند، گفت: ما تا زنده ایم به اصل مبارزه با استکبار جهانی استوار هستیم و امید است نسل بعدی هم از ما درس عبرت بگیرند.

امام جمعه فومن با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا جز مبادی اعتقادی ما و جز تولی و تبری است، تصریح کرد: کسانی که با دین خدا و قرآن دشمن هستند ما هم با آنها دشمنیم و نظام جمهوری اسلامی ایران با مردم آمریکا و جهان اگر رابطه بر اساس برادری و تفاهم باشد نه براساس سلطه جویی هیچگونه مشکلی ندارد.

حجت‌الاسلام صفوی با بیان اینکه امروز استکبار و در رأس آن آمریکا مردم جهان را به جان هم انداخته و سلاح‌های شیمیایی خود را بر روی آنها آزمایش می‌کنند، خاطرنشان کرد: وقتی اینگونه ظالمان سلاح های خود را به جای موش‌های آزمایشگاهی بر روی انسان ها آزمایش می‌کنند چگونه می توان بر سر میز مذاکره با آنها نشست و صحبت کرد.