کد خبر: 35389تاریخ انتشار : 2:42:23 - دوشنبه 2 نوامبر 2015

فومن،رتبه نخست راه‌های آسفالته شهری و روستایی در استان گیلان را داراست

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: فومن، رتبه نخست از راه های آسفالته شهری و روستایی را در استان گیلان برخوردار است. به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت شعبان‌پور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان اظهار کرد: گیلان از ظرفیت‌های برجسته‌ای برای توسعه برخوردار است و تسهیلات برای سرمایه گذار بسیار تعیین کننده می‌باشد. […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: فومن، رتبه نخست از راه های آسفالته شهری و روستایی را در استان گیلان برخوردار است.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حجت شعبان‌پور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان اظهار کرد: گیلان از ظرفیت‌های برجسته‌ای برای توسعه برخوردار است و تسهیلات برای سرمایه گذار بسیار تعیین کننده می‌باشد.

وی با بیان اینکه اعتبار امسال استان گیلان 13هزار میلیارد تومان است، افزود: در این راستا راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه‌های خود نیاز به 6 تا 8 هزار میلیارد تومان اعتبار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه ناگزیریم با این اعتبار کم به سمت سرمایه‌گذار برویم و بخش خصوصی را وارد کار کنیم گفت: آموزش لازم را باید به دستگاه‌هایی که بر اساس بخشنامه مانع توسعه استان می‌شوند را داد.

شعبان‌پور با بیان اینکه روزانه یک هزارو 800تن پسماند در گیلان تولید می‌شود، تصریح کرد: از این پسماند 600 تن مربوط به شهر رشت است که یکسال به دنبال زمینی برای احداث یک نیروگاه دفن زباله هستیم که متاسفانه به دلیل مشکلات محیط زیستی قادر به احداث آن نمی‌باشیم.

وی با بیان اینکه استان گیلان در همه عرصه‌ها رتبه خوبی دارد، خاطرنشان کرد: استان گیلان با داشتن این همه پتانسیل نباید بیکار داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به بارندگی‌های دو روز اخیر استان گیلان اظهار کرد: در این ۴۸ ساعت استان گیلان بیش از ۲۰ میلی متر بارندگی داشت که معادل بارندگی یک ساله استان‌های دیگر کشور است.

شعبان‌پور با بیان اینکه مطالعه مراحله ثبت جهانی ماسوله از سال 89 آغاز شده است، افزود: شهرک تاریخی ماسوله در لیست موقت ثبت جهانی می باشد و امید است تا سال آینده این شهرک تاریخی در فهرست آثار تاریخی جهان ثبت شود.

وی با اشاره به عدم گازرسانی به شهرک ماسوله، گفت: مشکل گازرسانی به شهرک تاریخی ماسوله نیز با پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی برطرف می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان تصریح کرد: مشکلات مسکن مهر شهرستان فومن به وسیله تسهیلات بانکی این پروژه برطرف شده است که متقاضیان نیز باید سهم آورده خود را تکمیل کنند.

شعبان‌پور خاطرنشان کرد: فومن، رتبه نخست برخورداری از راه های آسفالته شهری و روستایی را در استان گیلان برخوردار است و راه و شهرسازی در این راستا بسیار خوب عمل کرده است.

وی با بیان اینکه در طول سال در استان‌های دیگر شاهد تغییرات عمرانی بسیار زیادی نسبت به استان گیلان هستیم، افزود: دانش کارشناسی دستگاه‌های نظارتی و حفاظتی منابع طبیعی و محیط زیست گیلان باید افزوده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه مسئولان امر در راستای تسریع پروژ‌ها کوشا باشند، گفت: استان گیلان نیازمند اجرای صحیح مدیریت در بحران‌ها می باشد.

  1. م گفت:

    چرت گفته . ببریدش کوچه و خیابونای فومن رو نشونش بدید بعدترش ببرید چندتا داهات های استان های دیگه رو هم ببینه.

  2. همشهری گفت:

    باسلام،
    از شما خواهشمندیم،برای تفریح هم که شده سری به جاده ی کردآبادبه رودبارچیره فومن بزنیدکه از جاده ی خاکی هم بدتر است وبارها سانحه تصادف آفریده ،این است رتبه نخست استان؟