کد خبر: 35344تاریخ انتشار : 3:14:52 - شنبه 31 اکتبر 2015

اولین تمبر و پاکت نامه جهان در ماسوله رونمایی شد

با حضور رییس دفتر منطقه ای یونسکو اولین تمبر جهان گردآوری شده توسط مهران اشراقی، در شهرک تاریخی ماسوله رونمایی شد. به گزارش بهجت نیوز به نقل از به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی گیلان ؛ مهران اشراقی ، با اشاره به رونمایی از اولین تمبر و پاکت نامه جهان در این شهرک تاریخی، […]

با حضور رییس دفتر منطقه ای یونسکو اولین تمبر جهان گردآوری شده توسط مهران اشراقی، در شهرک تاریخی ماسوله رونمایی شد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی گیلان ؛ مهران اشراقی ، با اشاره به رونمایی از اولین تمبر و پاکت نامه جهان در این شهرک تاریخی، اظهار کرد: این تمبر در موزه میراث فرهنگی حضرت عون ابن علی(ع) ماسوله رونمایی شده است.

مدیر و گردآورنده موزه تمبر و میراث فرهنگی ماسوله با بیان اینکه این موزه با همکاری پایگاه میراث فرهنگی ماسوله و هیئت امنا امامزاده عون ابن علی(ع) گشایش یافته است، افزود: در این موزه دومین نمایشگاه گردآوری های تاریخی بنده به معرض نمایش عموم در خواهد آمد.

وی با تصریح براینکه اولین نمایشگاه آثار تاریخی ،نمایشگاه دست خط و پاکت نامه های تاریخی تجار گیلانی بود، گفت: دست خط ها و پاکت نامه ها متعلق به دوران قاجاریه بودند.

اشراقی با تاکیدبراینکه این نمایشگاه، دومین نمایشگاه تمبر می باشد، یادآورشد: اولین تمبر جهان متعلق به سال ۱۸۴۰ میلادی، تمبر های نهضت جنگل گیلان و تمبر های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این نمایشگاه موجود می باشد.

اشراقی موضوعات تمبر های مذکور را گردشگری،صنایع دستی،روزهای جهانی و شخصیت های مهم ایران بیان کردو ادامه داد: قدیمی ترین تمبر دنیا«یک پنیه سیاه» نام دارد.

مدیر و گردآورنده موزه تمبر و میراث فرهنگی ماسوله با اشاره به رونمایی از اولین تمبر جهان توسط خانم لاروش،رییس کمیسیون منطقه ای یونسکو در ماسوله، گفت: پاکت نامه متعلق به ۲۳ آگوست ۱۸۴۰ میلادی که ۱۰۳ روز پس از ابداع اولین تمبر جهان ساخته شده اند نیز در این موزه قرارداده شده است.

اشراقی از وجود ۵۰۰ قطعه تمبر در موزه تمبر ماسوله خبرداد و متذکرشد: در این نمایشگاه و موزه بیش از ۱۱۰ جلد از کتب خطی و چاپ سنگی مربوط به دوران قاجاریه که همگی مذهبی می باشند قرارداده شده است.

وی با تصریح براینکه افتتاح موزه و نمایشگاه در ماسوله برای گردشگران ایرانی و خارجی افتخار زیادی دارد، اضافه کرد: موزه و اشیا موجود در آن دارای وجهه فرهنگی و تاریخی بسیاری است.