کد خبر: 35069تاریخ انتشار : 5:32:05 - چهار شنبه 28 اکتبر 2015

فوائد ماهی بيش از مضرات آن است

دکتر علی فلاح نژاد : اثر حفاظت بخش روغن امگا سه بر احتمال سمیت ناشی از جیوه غلبه می کند. به گزارش بهجت نیوز ؛ دکتر علی فلاح نژاد ، پزشک متخصص قلب و عروق گفت : ماهی احتمالا مهم ترین غذایی است که به تنهایی برای سلامت مفید است. وی اظهار می دارد با […]

دکتر علی فلاح نژاد : اثر حفاظت بخش روغن امگا سه بر احتمال سمیت ناشی از جیوه غلبه می کند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ دکتر علی فلاح نژاد ، پزشک متخصص قلب و عروق گفت : ماهی احتمالا مهم ترین غذایی است که به تنهایی برای سلامت مفید است.

وی اظهار می دارد با آنکه برخی گونه ها حاوی سطوح نگران کننده ای از جیوه و دیگر آلوده کننده ها هستند ، وقتی فوائد و مضرات ماهی را با هم مقایسه می کنیم ، فوائد مصرف آن خیلی بیشتر از خطرات احتمالی است.

وی گفت : مصرف این غذاها در جلوگیری از یک عامل خطر آفرین مهم یعنی بیماری های قلبی عروقی اهمیت زیادی دارد که نمی توان از آن صرفنظر کرد.

فلاح نژاد ادامه داد : در حال حاضر روغن های امگا – سه نقش آفرینان برجسته دنیای تغذیه محسوب می شوند و برای سلامت همه مفیدند که منبع اصلی این روغن ها ماهی های روغنی و روغن ماهی است.

وی اظهار داشت : گرچه احتمال آلودگی آب ها بوسیله ترکیبات سمی از جمله جیوه و انتقال آن به گوشت ماهی بویژه در برخی انواع امکان پذیر است و زنان و کودکان در معرض خطر بیشتر قرار دارند ، نتیجه گیری محققان این است که با در نظر گرفتن کل جمعیت ، فوائد ماهی برای سلامت قلب بیش از خطرات احتمالی آن است.

این پزشک متخصص در پایان گفت :‌مصرف مقدارکم ماهی برای مثال یک یا دو وعده در هفته احتمال مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی را تا 17 درصد کاهش می دهد.