کد خبر: 34452تاریخ انتشار : 15:43:39 - پنجشنبه 22 اکتبر 2015

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان فومن تشکیل شد

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان فومن با حضور فرماندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان و مسئولان در سالن فرمانداری فومن برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ در این جلسه ابتدا شهردار فومن و بخشداران مرکزی و سردار جنگل این شهرستان ومدیر ابفار شهرستان و رئیس ورزش و جوانان و … به […]

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان فومن با حضور فرماندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان و مسئولان در سالن فرمانداری فومن برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ در این جلسه ابتدا شهردار فومن و بخشداران مرکزی و سردار جنگل این شهرستان ومدیر ابفار شهرستان و رئیس ورزش و جوانان و … به بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداخته و خواستار تخصیص اعتبارات به این بخشها شدند .

میرشمس مومنی زاده با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در رفتار و گفتار و تصمیمات اشاره کرد و گفت:از ابتکارات دکتر محمدی رئیس سازمان برنامه و بودجه سفر به شهرستانها و حضور میدانی و اشنایی با مشکلات رواسا و مسئولان و بازدید ایشان است.

وی جایگاه دکتر محمدی را در این سمت با توجه به سوابق علمی و صاحب نظربودنشان در این سازمان تصمیم درست و به جا از رویکرد دولت تدبیر و امید خواند و گفت:نگاه شما توسعه گرا بوده که توانسته سطح جلسات ارا ین چنین ارتقاء و در غالب جلسات اعتبار توزیع و مصرف شود.

فرماندار فومن با اشاره به اینکه فقط نباید در این جلسات نیازمندیها گفته شود اظهار کرد: خدمات هم باید گفته و دیده شود.

وی از اجرایی شدن پروژه های عمرانی در شهرستان در هفته دولت بیش از 89 پروژه با اعتبار بالغ بر 37 میلیارد تومان خبر داد و گفت: گاز رسانی از پروژه های مهم شهرستان است که شامل 66 روستا می باشد که در دست اجرا ء است.

وی دیگر خدمات بی سابقه دولت در روستاها را اسفالت راه روستایی دانست و گفت: بیش از 60 کیلومتر راه روستایی در شهرستان اسفالت شده یا در دست اجرا است .

مومنی زاده با اشاره به مشکلات متعدد در حوزه اقتصادی کشور، از آب رسانی به روستاها با اعتبار 4 میلیارد تومان و در شهر فومن با اعتبار 5 میلیارد تومان خبر داد و تاکید کرد؛ما پروژه های زیادی در دست اجرا داریم.

وی امیدوار شد تا سال 95 سال خوب در گشایش اعتبارات داشته باشیم و اگر چه نیازها در برخی دستگاها بالا بوده با رعایت سقف ریالی کسری ها جبران شود.

میر شمس مومنی زاده شهرستان فومن را گردشگری خواند و گفت: خدمات ما در این شهرستان در ایام تابستان و ایام نوروز خدمات ملی است و دستگاهای اجرایی ما به مردم کل کشور خدمات می دهند .

وی تصریح کرد ؛ ترافیک سنگین اولویت ما می شود زیرا این ترافیک مسیر تردد را تعطیل و مسافران و وسایل نقلیه را در مسیر قفل می کند باید ترافیک شهرستان فومن در برنامه ریزی استان دیده شود.

فرماندار فومن زیر ساخت ماسوله را پاسخ گوی مسافران ندانست و افزود:جاده ماسوله باعث تصادفات زیادی می شود که چها ربانده شدن این جاده برای خدمات بهتر به مسافران و پارکینگ این شهرک نیز باید لحاظ شود.

وی تقاطع غیر هم سطح شهرستان که افکار شهرستان و استان به این پروژه حساس است را نیز از اولویتها خواند و همچنین پروژه مسکن مهر و استادیوم ورزشی که این پروژه ها سالها نیمه رها شده که بلاید جمع شود.مومنی زاده با اشاره به اینکه ما شهرستان گردشگر پذیر هستیم گفت: زمینه های گردشگری ما در مطالعات استانی و کشوری دیده شود و اولویت ما دیده شود .

وی به حفظ و نگهداری از محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان نیز تاکید کرد و افزود: ساماندهی رودخانه که اسیبهای متعدد به شهرستان می زند با ارائه راهکار دیده شود./زلیخا صفری