کد خبر: 34419تاریخ انتشار : 4:59:09 - چهار شنبه 21 اکتبر 2015

برگزاری نماز ظهر عاشورا در فومن مورد اهتمام قرار گیرد

رئیس تبلیغات اسلامی فومن گفت: برگزاری نماز ظهر عاشورا در فومن مورد اهتمام قرار گیرد. حجت‌الاسلام علیرضا ابراهیم‌زاده، دبیر برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان فومن اظهار کرد: همه مردم فومن باید شأن ارادت و دلداگی این سامان را در سالروز سوم امام حسین(علیه‌السلام) در تجمع عاشوراییان به نمایش بگذارند. وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های صداوسیمای […]

رئیس تبلیغات اسلامی فومن گفت: برگزاری نماز ظهر عاشورا در فومن مورد اهتمام قرار گیرد.

حجت‌الاسلام علیرضا ابراهیم‌زاده، دبیر برگزاری تجمع بزرگ عاشوراییان فومن اظهار کرد: همه مردم فومن باید شأن ارادت و دلداگی این سامان را در سالروز سوم امام حسین(علیه‌السلام) در تجمع عاشوراییان به نمایش بگذارند.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های صداوسیمای مرکز گیلان، به مدت سه سال است که عزاداری‌های مردم این دیار همانند دیگر استان‌ها به تصویر کشیده می‌شود، افزود: فومن زادگاه آیت‌الله بهجت و 405شهید والامقام دفاع مقدس است که نشان از مذهبی بودن این شهرستان دارد و در تجمع عاشوراییان از نظر جمعیت نگرانی وجود ندارد و مردم خود به خود مشتاقانه حضور پیدا می‌کنند.

رئیس تبلیغات اسلامی فومن با اشاره به ایستادگی امام حسین(علیه‌السلام) برای دفاع از اسلام و دین و فدا کردن همه هستی خود در این راستا، گفت: در سال 92 با توجه به باران شدید مردم این دیار ایستادگی کردند و باران نتوانست عزم مردم را در نیامدن و نماندن در تجمع از بین ببرد.

حجت‌الاسلام ابراهیم‌زاده با بیان اینکه همچنین مردم فومن در سال 93 تجمع عظیمی را به نمایش گذاشتند، تصریح کرد: امید است در تجمع عاشوراییان امسال هم که مصادف با سوم امام حسین(علی‌السلام) روز 4آبان‌ماه ساعت 14 عصر است مردم حضور پررنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه تجمع عاشوراییان فومن نسبت به دیگر شهرستان‌های این استان متفاوت‌تر است، خاطرنشان کرد: در شهرستان‌های دیگر در دهه اول محرم که همه مساجد و هیئات مذهبی فعال است این تجمع برگزار می‌شود در صورتی که در شهرستان فومن بعد از اتمام مساجد و بسته شدن هیئت‌های مذهبی این تجمع برگزار می‌شود و مردم هم حضور خوبی به هم می‌رسانند.

دبیر برگزاری تجمع عاشوراییان فومن اظهار کرد: بیش از 200 مسجد در ایام محرم در این شهرستان فعال است که در آن مداحی و سخنرانی صورت می‌گیرد که سخنرانان و مداحان می‌توانند مردم را برای حضور در این تجمع تشویق نمایند.

حجت‌الاسلام ابراهیم‌زاده با بیان اینکه پوسترها و پرده‌های زیادی چاپ و نوشته شده تا در سطح مساجد و روستاها نصب گردد و مردم حضور پررنگی داشته باشند، افزود: دسته‌جات و هیئات مذهبی روستاها و شهرهای فومن در نظر داشته باشند روز تجمع عاشوراییان باید از هرگونه طبل، سنج و زنجیر زنی خودداری نمایند.

وی با بیان اینکه برگزاری نماز ظهر عاشورا در فومن مورد اهتمام قرار گیرد، گفت: هیئت‌امنا از روحانی مسجد که در ایام محرم به مسجد دعوت شده بود درخواست نمایند تا حتما در ظهر عاشورا برای نماز ظهر حضور پیدا کند و مردم نماز را به جماعت بخوانند.