کد خبر: 34415تاریخ انتشار : 4:56:00 - چهار شنبه 21 اکتبر 2015

مردم فومن در تجمع عاشوراییان حضور پررنگ داشته باشند

فرماندار فومن با بیان اینکه انقلاب اسلامی الگوگرفته از فرهنگ عاشورایی است، گفت:مردم فومن در تجمع عاشوراییان حضور پررنگ داشته باشند. به گزارش بهجت نیوز ؛ میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن ظهر امروز اظهار کرد: واقعه و رویداد عاشورا یک رخداد بی‌نظیر در تاریخ بشری از نظر مصیبت عمیقی که برای محبان اهل بیت(علیه‌السلام) پیش آمد […]

فرماندار فومن با بیان اینکه انقلاب اسلامی الگوگرفته از فرهنگ عاشورایی است، گفت:مردم فومن در تجمع عاشوراییان حضور پررنگ داشته باشند.

به گزارش بهجت نیوز ؛ میرشمس مومنی‌زاده، فرماندار فومن ظهر امروز اظهار کرد: واقعه و رویداد عاشورا یک رخداد بی‌نظیر در تاریخ بشری از نظر مصیبت عمیقی که برای محبان اهل بیت(علیه‌السلام) پیش آمد و هشدار بیدارباش ملت‌ها و الگوپذیری برای بشریت و … است که مشابه آن چیزی که در کربلا اتفاق افتاد در تاریخ بشر تا کنون نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما الگو گرفته از فرهنگ عاشورایی است، افزود: رخداد و واقعه بزرگ تاریخی که به شیعیان و جامعه تشیع اختصاص دارد و باید هر چه بیشتر و بهتر اهتمام ورزیم و این ایام را بزرگ بشماریم.

فرماندار فومن گفت: امروز در ایام محرم طبق سنت هرساله سراسر میهن اسلامی را اندوه و غم عاشورا فرا گرفته و مردم از خرد و کلان ارادت خود را به امام حسین(علیه‌السلام) به طرق مختلف اعلام می‌کنند.

مومنی‌زاده با بیان اینکه مردم مانند همیشه با عشق و ایمان در مراسمات امام حسین(علیه‌السلام) شرکت می‌کنند، تصریح کرد: برای برگزاری هر چه باشکوهتر شدن تجمع عاشوراییان فومن، تدابیری اتخاذ شده و دستگاه‌های خدماتی، بهداشتی و انتظامی در آماده باش هستند تا مردم این آیین را به درستی و خوب برگزار کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه شوراها، دهیاران و هیئت امنای مساجد باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که مردم حضور پررنگ و بیشتری در تجمع عاشوراییان اسمال داشته باشند.

فرماندار فومن اظهار کرد: با توجه به اینکه مردم در همه شرایط جوی حضور پررنگ دارند وظیفه مسئولان است که تمام تلاش خود را در راستای آماده سازی مکان و تجهیزات برای تجمع عاشوراییان انجام دهند.

مومنی‌زاده با بیان اینکه این تجمعات در همه جهان با توجه به اینکه با جان و مال مردم بازی می‌شود اما با حضور پررنگشان برگزار می‌شود، افزود: در کربلای معلی وقتی گروه تکفیری داعش حضور داشت، مردم بیش از هر سال دیگری با توجه به اینکه جانشان در خطر بود، حضور پیدا کردند.

وی گفت: در کشورهای اسلامی و غیراسلامی وقتی مردم با ارادت خاصی حضور پیدا می‌کنند طبیعی است که در شهرستان فومن حتی در هوای بارانی مردم حضور پررنگی داشته باشند.