کد خبر: 34403تاریخ انتشار : 4:44:14 - چهار شنبه 21 اکتبر 2015

سناریوی تکراری تبلیغات زودهنگام انتخابات،بلای جان استان گیلان!

از معاونت سیاسی استانداری گیلان و هیات نظارت بر انتخابات که مسئولیت برگزاری انتخابات در گیلان را به عهده دارند انتظار می رود که برای حل این مسئله اقدامات لازم را انجام دهند. به گزارش بهجت نیوز به نقل از 8دی‌نیوز ؛ اگر کمی در فضای استان گیلان جست و جو کنید متوجه خواهید شد […]

از معاونت سیاسی استانداری گیلان و هیات نظارت بر انتخابات که مسئولیت برگزاری انتخابات در گیلان را به عهده دارند انتظار می رود که برای حل این مسئله اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از 8دی‌نیوز ؛ اگر کمی در فضای استان گیلان جست و جو کنید متوجه خواهید شد تقریبا همه ی کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس ۹۴ هنوز ۵ ماه مانده به انتخابات تبلیغات زودهنگام خود را آغاز کرده اند.

در همه ی شهرستان ها شاهد جلسات انتخاباتی نمایندگان فعلی و احتمالی آینده هستیم در حالی که رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به این مسئله هشدار داده اند.

خصوصا اخیرا در ۱۸ شهریور امسال در جمع اقشار مختلف مردم فرمودند که “تبلیغات زودهنگام به مصلحت کشور نیست و موجب می شود بسیاری از مسائل اصلی جامعه به حاشیه برود” مشکلی که این روزها درگیلان شاهد آن هستیم.

سیل زدگی شهرستان های استان گیلان در چند روز اخیر ، بحران کارخانه چوکا در شهرستان رضوانشهر ، تعطیلی شرکت بهداد شمال ماسال(که قرار بود ۵ هزار شغل ایجاد کند) ، آب گرفتگی سطح شهر رشت ، مشکل ترافیک داخل شهری رشت ، اینها همه مسائل اصلی جامعه گیلان هستند که به حاشیه رفته اند در حالی که همه ی نمایندگان گیلانی نگران انتخابات هستند.

از معاونت سیاسی استانداری گیلان و هیات نظارت بر انتخابات که مسئولیت برگزاری انتخابات در گیلان را به عهده دارند انتظار می رود که برای حل این مسئله اقدامات لازم را انجام دهند.

 1. تبلیغات زود هنگام ریشه در ساختار غلط انتخاباتی ما دارد و هیچ کاری برای جلوگیری از آن هم نمی شود کرد.
  البته مختص به گیلان نیست و در همه کشور هم انجام می شود.
  خطای انتخاباتی یک یا دو نفر نیست ، تقریبا همه انجام می دهند و به همین دلیل هم ، فعلی را که همه انجام می دهند را مسئولان انتخابات ، مجری و ناظر زیر سبیلی رد می کنند.
  در بسیاری از کشورهای فرآیند انتخابات بیش از حتی 6 ماه طول می کشد و هیچ اخلالی هم در نظم و روند جامعه رخ نمی دهد چون سیستم انتخاباتی را مطمئن و تقریبا با حداقل خظا تعبیه کرده اند اما در کشور ما نه از 5 یا 6 ماه بلکه حداقل از یک سال آخر اخلال آغاز می شود.
  بدون تردید چنانچه مردم به جای مسائل احساسی و یا بومی یا محلی به احزاب و تشکل های شناسنامه دار اعتماد نمایند و اجزاب بتوانند آزادانه به فعالیت بپردازند ، این مشکل حل خواهد شد.
  اما اینکه همه امروز می گویند باید احزاب و تشکل های شناسنامه دار وارد عرصه شوند و در عمل برخی ممانعت می کنند را باید در منفعت طلبی و بادندهای قدرت جستجو کرد.