کد خبر: 34398تاریخ انتشار : 4:38:34 - چهار شنبه 21 اکتبر 2015

وال استریت ژورنال: ایران بعد از برجام نیز آرام شدنی نیست

یک روزنامه آمریکایی با اشاره به تداوم حمایت ایران از دولت سوریه و نیز آزمایش موشک جدید اذعان داشت ، رفتار ایران بعد از برجام نیز تغییر نمی‌کند. به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی با تاکید بر «عدم تغیر رفتارهای ایران بعد از برجام » نوشت: این تصور که برجام ممکن […]

یک روزنامه آمریکایی با اشاره به تداوم حمایت ایران از دولت سوریه و نیز آزمایش موشک جدید اذعان داشت ، رفتار ایران بعد از برجام نیز تغییر نمی‌کند.

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی با تاکید بر «عدم تغیر رفتارهای ایران بعد از برجام » نوشت: این تصور که برجام ممکن است منجر به تغییر رفتار ایران شود همیشه مورد بحث بوده است . استدلال دولت آمریکا نیز مبنی بر این‌ بود که یک ایران تغییر نیافته (از لحاظ رفتار) مجهز به سلاح هسته‌ای یا نزدیک به آن، بسیار خطرناک‌تر از ایران با منطق و عقلانی بدون سلاح هسته‌ای است اما آشکار می‌باشد که اینک جمهوری اسلامی نه تنها در رفتار سرکوبگرا و اقتدارگرش تغییری نداده بلکه آن‌را تحکیم نیز یافته است.

این روزنامه در ادامه این گزارش در استدلال‌های خود مبنی بر عدم تغییر رفتار ایران نوشت: ایران اینک حمایت بیشتری را از حکومت فعلی سوریه انجام داده و یکی از سرداران مشهور سپاه قدس ایران به طور مستقیم همگام با تلاش‌‌های روسیه در این کشور و حزب‌الله لبنان و شیعیان عراقی حامی ایران در باز پس گیری حلب حضور دارد . اتحاد ایران، اسد و روسیه احتمالا واقعیت پایدار جدید خاورمیانه است.

از سویی دیگر، ایران هفته گذشته در حالی‌که در مسیر اجرای برجام به سر می‌برد، موشک‌های جدید برد بلند بالستیک را آزمایش کرد . سامانه‌ای که نسخه ارتقا یافته موشک شهاب – 3 بود.

روزنامه یاد شده در خاتمه با وام گیری از قضیه جاسوس «جیسون رضاییان» در توجیه مطلب خود مبنی بر عدم تغییر رفتار ایران نوشت: اگر با برجام امیدواری در آزادی جیسون رضاییان ، روزنامه نگار واشنگتن پست وجود داشت اما اعلام حکم جاسوسی او مبین موردی دیگر است. همچنین مقام‌های ارشد ایران و البته اصولگرایان این کشور نیز خواهان بهبود روابط با آمریکا نیستند.