کد خبر: 34315تاریخ انتشار : 18:48:59 - دوشنبه 19 اکتبر 2015

خواب خوش اعتدالگرایان استان برای نماینده مردم فومن و شفت!

همزمان با شروع انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 جریان سیاسی جدیدی به نام اعتدال در کشور رونمایی شد که نظراتی به ظاهر فراجناحی نسبت به دو طیف موسوم به اصولگرایی و اصلاح طلبی داشت. به گزارش بهجت نیوز ؛ با کناره گیری محمدرضا عارف به عنوان گزینه اصلی اصلاح طلبان به سود روحانی و […]

همزمان با شروع انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 جریان سیاسی جدیدی به نام اعتدال در کشور رونمایی شد که نظراتی به ظاهر فراجناحی نسبت به دو طیف موسوم به اصولگرایی و اصلاح طلبی داشت.

به گزارش بهجت نیوز ؛ با کناره گیری محمدرضا عارف به عنوان گزینه اصلی اصلاح طلبان به سود روحانی و سپس پیروزی وی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری جریان سیاسی ” اعتدال ” با ریاست وی و پدری معنوی اش یعنی هاشمی رفسنجانی رسما کار خود را آغاز کرد.

«حامیان حسن روحانی در میتیگ انتخاباتی وی در نیشابور»

همزمان با این پیروزی ستادهای انتخاباتی آقای رئیس جمهور در سراسر کشور به مهره چینی در تمام سطوح ادارات و سازمان ها و نهادهای کشور مبادرت فرمودند به طوری که گاه مشاهده می‌شد که آبدارچی یک اداره هم تحت دستخوش برخی تغییرات میشد.

در همین حال طیف های اصلاح طلب و اعتدال گرای فومنی که به دنبال سهم‌خواهی از این پیروزی بودند در شهرستان شروع به فعالیت کردند. برخی از همین اصلاح طلبان که تا یک دهه قبل انواع توهین ها و تخریب ها را علیه طیف هاشمی رفسنجانی اعلام میداشتند این بار اما به دفاع از وی می‌پرداختند و خود را یک اعتدال گرا در شهر معرفی میکردند ؛ در واقع اینطور میتوان گفت که افراطی های دیروز شهر تبدیل به اعتدال گرایان شده بودند.

همین اتفاق باعث آن شد تا اختلافات زیادی بین این دو طیف نمایان شود ؛ اختلافاتی که موجب ایجاد چندین جبهه و طیف و گروه و… شد.

این اختلافات ماه ها به طول انجامید و باعث شد تا اعتدالیون فومنی از دیگر شهرستان های استان گیلان عقب بمانند ؛ وضعیت به قدری بغرنج شد که توان معرفی یک گزینه مطلوب برای فرمانداری فومن در یک سال اول دولت تدبیر و امید را از دست داده بودند.

حال که دولت تدبیر و امید وارد سومین سال فعالیت خود شده است ، برخی اخبار در شهرستان حکایت از آن دارد که تا چند ماه آینده شاهد تغییراتی در سطح معاونین و مشاورین فرماندار خواهیم بود و آنطور که پیداست ظاهرا برخی گزینه های اعتدال گرا در حال ورود به ساختمان فرمانداری فومن هستند هرچند صحت این خبر هنوز به طور رسمی تایید نشده است.

اما در آنسوی ماجرا تعدادی از نمایندگان گیلانی مجلس که همصدا با دولت در انواع طرح ها و استیضاح ها همراه هستند نیم نگاهی به جریانات متصل به دولت دارند.حضور برخی وکیل الدوله ها در سطح استان باعث آن شده که در روزهای حساس مجلس وزرای دولت از نمایندگان گیلان برای جمع آوری آراء کمک بخواهند.

به سراغ نماینده شهر خودمان یعنی فومن می آییم ؛ جایی که این روزها بر طبق برخی شنیده های موثق وی به عنوان کاندیدای مطلوب اعتدال گرایان استان در شهرستان فومن انتخاب شده است.

انتخابی که ممکن است باعث دلخوری برخی جریان های سیاسی در شهر نظیر اصلاح طلبان شود.هرچند فعالیت این طیف بسیار محدود و ناچیز بنظر می‌رسد اما در هر حال به عنوان یک جریان کم و بیش فعال می‌توان به آن نگاه داشت.

«نصب بنر خوش‌آمد گویی و پخش یک شب‌نامه تماماً توهین آمیزاز جمله اقدامات اصلاح طلبان در فومن بود»

در آن طرف ماجرا اما واکنش کسانی که خود را حامی دولت معرفی می‌کنند در نوع خود جالب توجه است. واکنش برخی از این افراد را که در گفتگوهای شبکه های اجتماعی مورد بررسی قرار دادیم، متوجه آن شدیم که بسیاری از این افراد موافق این انتخاب (هرچند در حد یک شایعه) نیستند.

ناصر عاشوری ، نماینده مردم فومن و شفت که تاکنون سه دوره با ادعای عملکرد فراجناحی توانسته در بهارستان حاضر شود در گفتگو با ما خبر مربوط به انتخاب شدنش را نه تایید کرد و نه تکذیب.!

وی با استقبال از حضور همه جریانات سیاسی در چهارچوب نظام پیرامون این موضوع گفت : بنده همیشه مستقل وارد انتخابات شده ام و اگر از طرف هر طیف یا جریانی انتخاب شوم از این موضوع خوشنود و استقبال خواهم کرد.

با توجه به ارتباطات نزدیک عاشوری با برخی دولت مردان نظیر نوبخت ، حائری و برخی از اعضای کابینه اصلی دولت تدبیر و امید و صحبت های دو وجهی نماینده فومن میتوان دریافت که انتخاب وی به عنوان گزینه اعتدال گرایان در شهرستان چندان دور از ذهن نخواهد بود.

با اینحال باید منتظر ماند و دید که آیا حامیان دولت در شهرستان از این انتخاب حمایت خواهند کرد یا خیر؟!

بر طبق سوابق دوره های پیشین آن چیزی که مشهود به نظر میرسد این است که در سطح شهرستان ها عموماً مردم نگاهی به لیست احزاب و جریانات سیاسی خصوصا کاندیدای مورد نظر دولت (با توجه به عملکرد نه چندان قوی دولت آقای روحانی) ندارند و آنچه را که خود می‌پسندند در روز رای گیری انتخاب میکنند.

 1. حسینی گفت:

  عاشوری از مدتها پیش کاندیدای دولت اعتدال بود کم کم داره پیش بینی های اعضای سابق مجمع یاران انقلاب درباره عاشوری درست درمیاید ! این دولت دقیقا همون خط و مشی سیاسی واقعی جناب نماینده است یعنی عامل سیاست‌های جناب هاشمی !!! که برخی جوجه سیاسی های تازه به دوران رسیده و برخی اعضای تمامیت خواه حلقه اصلی نماینده با این نظر مخالفت می گردند!! واقعا الان اینها چه توجیه دیگه ای می تراشند?!!! فاعتبروا یا اولی الابصار

 2. بیننده گفت:

  از اول نمایندگی مجلس شورای اسلامی شهرستان تاکنون به جز یک سید بزرگوارو مخلص ( حاج سید عباس صفوی ) همه شان ، …… بوده اند و این برای همه روشن و مبرهن است . ملت خصوصا جوان ها هوشیار باشند و گول شعار ها و بازی های سیاسی را نخورند بلکه به عملکرد گذشته و حال افراد باشند

 3. حسن گفت:

  اقاي عزيز حال شما از سيدعباس خبر داريد نماينده گان فومن مثل شهيد والامقام افتخاري عزير چيست نديده چشم وگوش بسته بودي واقعا …………

 4. رهنما گفت:

  عاشوري براش فرق نداره……