کد خبر: 34012تاریخ انتشار : 15:44:24 - پنجشنبه 15 اکتبر 2015

پاکخانه وقفی مسجد روستا ازبر فومن افتتاح شد

پاکخانه وقفی مسجد حضرت ولیعصر(عج) روستا ازبر فومن با اعتبار ۷۳ میلیون تومان، با حضور مسئولین و وقف کننده این بنا،افتتاح شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ حامد باقرخواه عصر امروز در مراسم افتتاح پاکخانه وقفی مسجد حضرت ولیعصر(عج) روستا ازبر شهرستان فومن با بیان اینکه وقف و نیکوکاری اثرات مثبتی بر جامعه و روحیات […]

پاکخانه وقفی مسجد حضرت ولیعصر(عج) روستا ازبر فومن با اعتبار ۷۳ میلیون تومان، با حضور مسئولین و وقف کننده این بنا،افتتاح شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ حامد باقرخواه عصر امروز در مراسم افتتاح پاکخانه وقفی مسجد حضرت ولیعصر(عج) روستا ازبر شهرستان فومن با بیان اینکه وقف و نیکوکاری اثرات مثبتی بر جامعه و روحیات وقف کننده دارد،اظها کرد: در وقف این مکان به مردم زادگاهم به دنبال اسم و رسم نبوده و نخواهم بود..

واقف پاکخانه مسجد روستا ازبر با تصریح براینکه در این نیکوکاری قصد برطرف سازی دغدغه های مردم روستارا داشتم،گفت: زیربنا مکان مذکور ۶۴ متر می باشد.

وی از هزینه ۷۳ میلیون تومانی برای ساخت این پاکخانه خبرداد و افزود: پاکخانه روستا ازبر دارای ۷۸مترمربع سطح اشغال می باشد.

باقرخواه با تاکید براینکه ساخت این بنا خیریه ۲۰ ماه زمان برد، ادامه داد: این پاک خانه ۸روستا همجوار را تحت پوشش و خدمات خود قرار خواهد داد.

حامد باقر خواه با تاکید براینکه برای رفاه حال شهروندان و هم دیاران خود از هیچ کمکی دریغ نخواهم کرد، متذکرشد: پس از این طرح، موقوفات و نیکوکاری های ناچیز خودرا ادامه می دهم.

وی با تصریح براینکه وقف یکی‌ از سالمترین‌ شیوه‌هایی‌ است‌ که‌ تمکن‌ مالی‌ را به‌ صورت‌ احسانی‌ ماندگار، در خدمت‌ نیازهای‌ جامعه‌ قرار می‌دهد،خاطرنشان کرد: وقف عمل بسیار خوب و مبارکی می باشد و به صورت سنتی حسنه در اسلام و ادیان توحیدی جای دارد.

باقر خواه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ وقف در بین اجتماع، یادآورشد: مکان مذکور بدون کمک مالی دستگاه های دولتی ساخته و راه اندازی شد.

واقف پاکخانه روستا ازبر فومن با قدردانی از فرماندار و امام جمعه و دیگر مسئولین سختکوش این شهرستان، متذکرشد: وقف و ایجاد فرهنگ نیکوکاری و گذشت، موجب رضایت خداوند متعال و خشنودی مردم می شود.

حامد باقر خواه با تاکید براینکه انسان نباید به مادیات دنیا تکیه بزند، افزود: باز بودن بیشتر دریچه قلوب انسان ها، موجب افزایش بارش نعمات الهی می شود.

وی وقف را یک عمل دینی و فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: از وقف و نیکوکاری احساس آرامش میکنم.

این پاکخانه با حضور مردم روستا ازبر و روستاهای اطراف ، امام جمعه ، بخشدار مرکزی و دیگر مسئولین فومن افتتاح شد. پاکخانه وقفی روستا ازبر توسط حامد باقرخواه ساخته شده است که پس از اتمام مراحل پایانی ساخت،عصر امروز برای بهره برداری به افتتاح رسید.در پایان نیز از سوی امام جمعه و فرماندار شهرستان فومن، لوح سپاسی به واقف این بنا اهدا شد./عرفان منصوریان