کد خبر: 33947تاریخ انتشار : ۱۴:۱۷:۲۴ - سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴

سلام آقای رئیس ؛ ما می‌ترسیم!

ما از قهرمان پروری می ترسیم. قهرمان خرج دارد. سکه می خواهد، حلقه گل می خواهد. زمین و خانه می خواهد. مگر بی کاریم؟ می چسبیم به میزمان… اگر که نه چرا تلاشی از سوی نهاد شما برای پرورش یک نیم چه قهرمان هم نمی بینیم. قهرمان پیشکشتان. حقوق و مزایا همین است که هست. […]

ما از قهرمان پروری می ترسیم. قهرمان خرج دارد. سکه می خواهد، حلقه گل می خواهد. زمین و خانه می خواهد. مگر بی کاریم؟ می چسبیم به میزمان…

اگر که نه چرا تلاشی از سوی نهاد شما برای پرورش یک نیم چه قهرمان هم نمی بینیم. قهرمان پیشکشتان. حقوق و مزایا همین است که هست.

دریغ و درد که بسیاری از مواقع به خصوص در این دیار – رسیدن به قدرت با ظرفیت و لیاقت قدرت ارتباطی معکوس دارد و به جای آن که قدرت کسب شده محملی شود در جهت دستیابی به موفقیت های بیشتر با آلوده شدن به کبر و غرور عاملی می شود بازدارنده. وای از آن روزی که رئیسی در فکر خود چنین بپندارد که چه بیشتر کار کنم، چه کمتر حقوق و مزایا همین است که هست که چنین شخصی هیچ گاه نه تنها در راه خدمت به خلق بلکه در زندگی شخصی خود نیز کاری از پیش نمی برد… آقای رئیس…

حداقل نگاهتان این باشد که با عملکرد مثبت و مناسب، فارغ از پیشرفت محل خدمت، جایگاه خود را نیز به مراتب بهتر و بالاتر برسانید ..

باور کنید ورزش شهرمان در همه ی سطوح داخلی رو به افول رفته. کشوری و برون مرزی که بماند.

چه می کنید؟ صبح ها سر ساعت در محل اداره حاضر می شوید، پشت میزتان می نشینید چند کار معمول و چند امضای فرمالیته و یا شرکت در چند جلسه ی نمادین، و در پایان وقت اداری ترک محل کار و تمام؟

تا دلتان بخواهد هیأت داریم و رئیس هیأت. از فوتبال گرفته تا هندبال، از کشتی تا بسکتبال، شطرنج، حتی اسکواش!!! اما چه سود؟ اصل نظارت در هر جای دنیا که قانون جنگل بر آن حاکم نیست و رگه هایی از عقلانیت و منطق را در آن می شود یافت، رعایت می شود.

چه کسی بر کار آنها ها نظارت می کند؟

چندماه، چند روز و یا چند ساعت است که پشت میز ریاست اداره ورزش و جوانان نشسته اید؟

آیا شما مسئول پاسخ به مردم برای سوال های بی شمار جاری در ذهنشان نیستید؟

به کدام هیأت بابت کم کاری تذکر داده اید و یا کدامین هیأت به ازای عملکرد خوب مورد تشویق شما قرار گرفته اند؟ چند قهرمان ورزشی گذشته و حال شهر را می شناسید؟ چه برنامه ای برای سال پیش رو دارید؟ تا به حال نشستی با پیشکسوتان و قهرمانان یک رشته ورزشی داشته اید؟ پای درد و دل آن ها نشسته اید؟ انتقادها و پیشنهاداتشان را گوش داده اید؟

شما مسئولید؛ باور کنید مسئولیتتان خیلی بالاتر از پشت میز نشستن است.

سرکشی از سالن های ورزشی اجاره داده شده به بخش خصوصی، نشست با هیأت های مختلف ورزشی و خواستن برنامه و بیلان کاری و پی گیری مشکلات آنها که گاهی با یک تلفن، رابطه و یا نامه نگاری قابل حل است. تذکر دادن و مورد بازخواست قراردادن آنها به ازای کم کاری تأثیرگذار است.

نبود شرایط و امکانات مناسب برای همه هیأت ها یکسان است. اما این که بدانیم چرا در بعضی از معدود رشته ها فعالیت ها چشمگیر و قابل تحسین اند، اما بقیه رشته ها بیلان کاری در حد صفر هم ندارند باید به چه کسی رجوع کنیم؟

آقای رئیس تنها یک تذکر کوچک شما و یا یک سرکشی ساده از یک سالن ورزشی می تواند باعث تعمیر شیرآب خرابی شود که جوان ورزشکار این ولایت بعد از اتمام تمرین تشنه نماند. «همین»

این روزها بزرگترین فعالیت ورزشی اکثر جوانان ما، دیدن مسابقات ورزشی به صورت دسته جمعی از تلویزیون آن هم در یک قلیان سراست…شما مسؤلید…

«هرچیزی را که خوردی از بین رفت وهر چه را که خوراندی باقی ماند»غررالحکم، سخنان گهربار مولای متقیان علی/بابک رضایی فومنی