کد خبر: 33947تاریخ انتشار : 14:17:24 - سه شنبه 13 اکتبر 2015

سلام آقاي رئيس ؛ ما می‌ترسیم!

ما از قهرمان پروري مي ترسيم. قهرمان خرج دارد. سكه مي خواهد، حلقه گل مي خواهد. زمين و خانه مي خواهد. مگر بي كاريم؟ مي چسبيم به ميزمان… اگر كه نه چرا تلاشي از سوي نهاد شما براي پرورش يك نيم چه قهرمان هم نمي بينيم. قهرمان پيشكشتان. حقوق و مزايا همين است كه هست. […]

ما از قهرمان پروري مي ترسيم. قهرمان خرج دارد. سكه مي خواهد، حلقه گل مي خواهد. زمين و خانه مي خواهد. مگر بي كاريم؟ مي چسبيم به ميزمان…

اگر كه نه چرا تلاشي از سوي نهاد شما براي پرورش يك نيم چه قهرمان هم نمي بينيم. قهرمان پيشكشتان. حقوق و مزايا همين است كه هست.

دريغ و درد كه بسياري از مواقع به خصوص در اين ديار – رسيدن به قدرت با ظرفيت و لياقت قدرت ارتباطي معكوس دارد و به جاي آن كه قدرت كسب شده محملي شود در جهت دستيابي به موفقيت هاي بيشتر با آلوده شدن به كبر و غرور عاملي مي شود بازدارنده. واي از آن روزي كه رئيسي در فكر خود چنين بپندارد كه چه بيشتر كار كنم، چه كمتر حقوق و مزايا همين است كه هست كه چنين شخصي هيچ گاه نه تنها در راه خدمت به خلق بلكه در زندگي شخصي خود نيز كاري از پيش نمي برد… آقاي رئيس…

حداقل نگاهتان اين باشد كه با عملكرد مثبت و مناسب، فارغ از پيشرفت محل خدمت، جايگاه خود را نيز به مراتب بهتر و بالاتر برسانيد ..

باور كنيد ورزش شهرمان در همه ي سطوح داخلي رو به افول رفته. كشوري و برون مرزي كه بماند.

چه مي كنيد؟ صبح ها سر ساعت در محل اداره حاضر مي شويد، پشت ميزتان مي نشينيد چند كار معمول و چند امضاي فرماليته و یا شركت در چند جلسه ی نمادين، و در پايان وقت اداري ترك محل كار و تمام؟

تا دلتان بخواهد هيأت داريم و رئيس هيأت. از فوتبال گرفته تا هندبال، از كشتي تا بسكتبال، شطرنج، حتي اسكواش!!! اما چه سود؟ اصل نظارت در هر جاي دنيا كه قانون جنگل بر آن حاكم نيست و رگه هايي از عقلانيت و منطق را در آن مي شود يافت، رعايت مي شود.

چه كسي بر كار آنها ها نظارت مي كند؟

چندماه، چند روز و يا چند ساعت است كه پشت ميز رياست اداره ورزش و جوانان نشسته ايد؟

آيا شما مسئول پاسخ به مردم براي سوال هاي بي شمار جاري در ذهنشان نيستيد؟

به كدام هيأت بابت كم كاري تذكر داده ايد و يا كدامين هيأت به ازاي عملكرد خوب مورد تشويق شما قرار گرفته اند؟ چند قهرمان ورزشي گذشته و حال شهر را مي شناسيد؟ چه برنامه اي براي سال پيش رو داريد؟ تا به حال نشستي با پيشكسوتان و قهرمانان يك رشته ورزشي داشته ايد؟ پاي درد و دل آن ها نشسته ايد؟ انتقادها و پيشنهاداتشان را گوش داده ايد؟

شما مسئوليد؛ باور كنيد مسئوليتتان خيلي بالاتر از پشت ميز نشستن است.

سركشي از سالن هاي ورزشي اجاره داده شده به بخش خصوصي، نشست با هيأت هاي مختلف ورزشي و خواستن برنامه و بيلان كاري و پي گيري مشكلات آنها كه گاهي با يك تلفن، رابطه و يا نامه نگاري قابل حل است. تذكر دادن و مورد بازخواست قراردادن آنها به ازاي كم كاري تأثيرگذار است.

نبود شرايط و امكانات مناسب براي همه هيأت ها يكسان است. اما اين كه بدانيم چرا در بعضي از معدود رشته ها فعاليت ها چشمگير و قابل تحسين اند، اما بقيه رشته ها بيلان كاري در حد صفر هم ندارند بايد به چه كسي رجوع كنيم؟

آقاي رئيس تنها يك تذكر كوچك شما و يا يك سركشي ساده از يك سالن ورزشي مي تواند باعث تعمير شيرآب خرابي شود كه جوان ورزشكار اين ولايت بعد از اتمام تمرين تشنه نماند. «همين»

اين روزها بزرگترين فعاليت ورزشي اكثر جوانان ما، ديدن مسابقات ورزشي به صورت دسته جمعي از تلويزيون آن هم در يك قليان سراست…شما مسؤلید…

«هرچيزي را که خوردی از بین رفت وهر چه را که خوراندی باقی ماند»غررالحكم، سخنان گهربار مولای متقيان علی/بابک رضایی فومنی