کد خبر: 33865تاریخ انتشار : 15:30:04 - دوشنبه 12 اکتبر 2015

مراسم با کاروان حسینی با سخنرانی حاج شیخ حسین انصاریان برگزار گردید

مراسم با کاروان حسینی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسین انصاریان از روز پنجشنبه 16 مهرماه بمدت 5 شب در مسجد جامع شهرستان فومن برگزار گردید. به گزارش بهجت نیوز ؛ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با اعلام این خبر گفت : بمناسبت فرارسیدن محرم الحرام مراسمی با عنوان همراه با […]

مراسم با کاروان حسینی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسین انصاریان از روز پنجشنبه 16 مهرماه بمدت 5 شب در مسجد جامع شهرستان فومن برگزار گردید.

به گزارش بهجت نیوز ؛ رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با اعلام این خبر گفت : بمناسبت فرارسیدن محرم الحرام مراسمی با عنوان همراه با کاروان امام حسین(ع) پیش بسوی کرب و والبلاء با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسین انصاریان از سوی کانون فرهنگی و هنری ثقلین از روز پنجشنبه 16 مهرماه بمدت 5 شب در مسجد جامع شهرستان فومن بر گزار گردید .

یوسف نیک انجام درحاشیه مراسم «همراه با کاروان امام حسین(ع)» گفت : کانون های مساجد یکی از مهمترین پایگاه های اجتماعی که در اشاعه و ترویج فرهنگ دینی و مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن و ارائه برنامه های فرهنگی هنری در راستای جذب جوانان به سمت مساجد نقش بسیار مهم و اساسی را ایفا می کنند .

وی به ضرورت برگزاری مراسم نهضت حسینی تاکید کرد . وگفت : سوگواری برای امام حسین(ع)، احیاء و ترویج ارزش های انسانی است که در نهضت کربلا وجود دارد .

نیک انجام در ادامه افزود : سوگواران برامام حسین (ع) سعی می کنند از پیام های عاشورا درس بگیرند و جامعه را به طرف آن ارزش ها سوق دهند.

وی فرهنگ را حلقه اتصال بین نسل ها دانست و تصریح کرد : یکی از آثار مراسم سوگواری نیز انتقال فرهنگی این نهضت از نسلی به نسلی دیگر است؛ اگر چه برقراری سنت عزاداری برای امام حسین (ع) علاوه بر حفظ اصل حادثه از هزار و چهارصد سال پیش، باعث انتقال پیام ها و ارزش های فرهنگی آن، به این نسل و سرانجام به نسل های آینده خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن در ادامه تصریح کرد : چنانچه اگر روزی خدای ناخواسته این سوگواری ها کم رنگ شود، آن موقع باعث انقطاع فرهنگی و بی هویتی جامعه اسلامی می شود .

نیک انجام در پایان افزود:سوگواره تعزیه عاشورایی ، نمایشگاه عکس محرم و شب شعــر نماز ظهرعاشــورا از جمله برنامه این اداره در ماه محرم می باشد.