کد خبر: 33777تاریخ انتشار : 17:34:26 - جمعه 9 اکتبر 2015

روغن زیتون از انواع سالم ترین چربی هاست

فلاح نژاد گفت : در مورد چربی‌هایی که در رژیم غذایی خود مورد مصرف قرار میدهیم روغن ماهی مهمترین چربی شفابخش محسوب میشود و روغن زیتون از سالم ترین هاست. به گزارش بهجت نیوز ؛ دکتر فرامرز فلاح نژاد پزشک متخصص بیماری های قلب و عروق با اشاره اینکه چربی‌های اشباع عمدتا در محصولات حیوانی […]

فلاح نژاد گفت : در مورد چربی‌هایی که در رژیم غذایی خود مورد مصرف قرار میدهیم روغن ماهی مهمترین چربی شفابخش محسوب میشود و روغن زیتون از سالم ترین هاست.

به گزارش بهجت نیوز ؛ دکتر فرامرز فلاح نژاد پزشک متخصص بیماری های قلب و عروق با اشاره اینکه چربی‌های اشباع عمدتا در محصولات حیوانی مانند کره، پنیر و گوشت چرب یافت میشود ، تصریح کرد : اما این مواد آنگونه که تصور میشود خطرناک نیستند.

وی افزود : مصرف چربی اشباع فوایدی را نیز در پی دارد و نقش مهمی در بدن ایفا میکند.

این متخصص قلب و عروق گفت : برخی روغن‌های گیاهی (نارگیل و خرما) نیز حاوی چربی اشباع هستند و البته روغن نارگیل یک انتخاب سالم است.

وی با بیان اینکه اسیدهای چرب ترنس که از طریق فرآیند هیدروژناسیون تشکیل میشوند در غذاهای فرآیند شده و سرخ شده موجود است ، افزود : این اسیدهای چرب بیش از چربی اشباع به بدن صدمه میزنند،به طوری که علاوه بر افزایش ال.دی.ال (کلسترول بد) و کاهش اچ.دی.ال (کلسترول خوب)، در بیماری قلبی نیز نقش دارند.

وی روغن زیتون را یکی از انواع سالم چربی دانست و گفت : روغن زیتون بسیار مفید است و به طور کلی چربیهای شفابخش روغنهای حاوی اسیدهای آمینه ضروری هستند.