کد خبر: 33480تاریخ انتشار : 5:26:27 - سه شنبه 6 اکتبر 2015

خداحافظی با بیماری‌های قلب و عروق با خوردن یک گردو در روز!

پزشک متخصص بیماری های قلب و عروق گفت : خوردن کمی گردو در روز به کاهش احتمال بیماری قلبی کمک میکند به گزارش بهجت نیوز ؛ دکتر فرامرز فلاح نژاد پزشک متخصص بیماری های قلب و عروق با بیان خواص گردو در درمان پیشگیری از بیماری های قلبی افزود : بیماری قلبی به تنوعی از […]

پزشک متخصص بیماری های قلب و عروق گفت : خوردن کمی گردو در روز به کاهش احتمال بیماری قلبی کمک میکند

به گزارش بهجت نیوز ؛ دکتر فرامرز فلاح نژاد پزشک متخصص بیماری های قلب و عروق با بیان خواص گردو در درمان پیشگیری از بیماری های قلبی افزود : بیماری قلبی به تنوعی از مشکلات که عروق خونی و عضلات قلب را تحت تاثیر قرار میدهند ، گفته میشود.

وی افزود : این بیماریها شامل فشار خون بالا و بیماری عروق کرونر هستند و به میزان قابل توجهی احتمال حمله قلبی و یا سکته مغزی را افزایش میدهند.

وی با بیان اینکه رژیم حاوی گردو سرشار از چربیهای اشباع نشده است و تصور میشود اکسیداسیون خون را افزایش میدهد ، چنین اتفاقی نمیافتد ؛ تاکید کرد : در واقع نتیجه بر عکس است مبنی بر این که رژیم حاوی گردو اکسیداسیون لیپیدهای خون را کاهش میدهد.

فلاح نژاد در پایان گفت : علت اصلی تمامی بیماری های قلب و عروق استفاده بیش از حد از روفن های نباتی و چربی های اشباع شده است اما در اکثر موارد هم میتوان با استفاده از غذاهای سالم از این بیماری ها جلوگیری کرد.