کد خبر: 33408تاریخ انتشار : 4:01:39 - سه شنبه 6 اکتبر 2015

دغدغه امروز شهر باید دغدغه‌های دینی و فرهنگی باشد

معاون فرماندار فومن گفت:گسترش فرهنگ نماز در سطح جامعه و جذب جوانان نیازمند ارایه راهکارهای کارآمد، عملی و فرهنگ‌سازی است. به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مهندس محمدجواد عامر، معاون فرماندار شهرستان فومن، در جلسه ستاد اقامه نماز این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری فومن برگزار شد، بر گسترش فرهنگ اقامه […]

IMG_7505

معاون فرماندار فومن گفت:گسترش فرهنگ نماز در سطح جامعه و جذب جوانان نیازمند ارایه راهکارهای کارآمد، عملی و فرهنگ‌سازی است.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مهندس محمدجواد عامر، معاون فرماندار شهرستان فومن، در جلسه ستاد اقامه نماز این شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری فومن برگزار شد، بر گسترش فرهنگ اقامه فریضه الهی نماز تاکید و اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با تمام روش‌ها و اندیشه‌های سیاسی خود یک نظام فرهنگی و اعتقادی است. فومن شهر بزرگانی چون آیت‌الله بهجت(ره) است و باید دغدغه امروز این شهر نیز دغدغه‌های دینی و فرهنگی باشد.

وی ضمن گلایه از عدم حضور برخی مدعوین در جلسه مذکور افزود: گسترش فرهنگ نماز در سطح جامعه و جذب جوانان نیازمند ارایه راهکارهای کارآمد، عملی و فرهنگ‌سازی است.

عامر،برگزاری نماز در ادارات، مناطق گردشگری، مدارس و… را لازم دانست و خاطرنشان کرد:همه ما از خاندان مذهبی هستیم و برای گسترش فرهنگ نماز در جامعه همت والای تمام مسئولین، ائمه جماعات و… نیاز است.

وی با بیان اینکه وجود برخی از کج سلیقگی‌ها در سیاست به واسطه مسائل فرهنگی است،ادامه داد: این کج سلیقگی‌ها ریشه در مسائل فرهنگی دارد و قابل اصلاح است.

این مقام مسئول ضمن قدردانی از زحمات یاوران نماز شهرستان به تشریح برنامه‌های ابلاغی ستاد اقامه نماز استان و کشور پرداخت و تصریح کرد: طرح سفیران “صبح” و “منهاج”، از طرح‌های ستاد اقامه نماز کشور برای سال 94 است. در طرح منهاج، بازاریان برای اشاعه فرهنگ نماز و تشویق بازاریان برای اقامه نماز اول وقت فعالیت می‌کنند.

وی گفتمان “خانواده مطهر” و “قیام”(اعزام روحانی) را از دیگر طرح‌ها برشمرد و یادآور شد:طرح گفتمان خانواده مطهر با همکاری آموزش و پرورش، کیمته امداد امام خمینی(ره) و بهریستی انجام خواهد شد و جامعه هدف این طرح دانش‌آموزان و نسل جوان هستند.

معاون فرماندار فومن در پایان از برگزاری شب شعر در قالب نماز ظهر عاشورا در راستای تبیین و تفسیر نماز ظهر عاشورا در فومن خبر داد و اظهار کرد: تمام سعی ما اجرای این برنامه به صورت استانی و کشوری است.