کد خبر: 33355تاریخ انتشار : 18:30:31 - دوشنبه 5 اکتبر 2015

از افشای دخالت نماینده رشت در انتخاب شهردار فومن تا قرارهای شبانه در حلقه سر!

جلسه 109 شورای شهر فومن پس از یک ماه تعطیلی در محل ساختمان شهرداری فومن به ریاست مختار ابراهیمی برگزار شد. به گزارش بهجت نیوز ؛ مختار ابراهیمی در جلسه 109 شورای شهر فومن با تبریک عید غدیر اظهار داشت: همانطور که شاهد هستیم بسیاری از هموطنان عزیز در منا جان خودشان را از دست […]

جلسه 109 شورای شهر فومن پس از یک ماه تعطیلی در محل ساختمان شهرداری فومن به ریاست مختار ابراهیمی برگزار شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ مختار ابراهیمی در جلسه 109 شورای شهر فومن با تبریک عید غدیر اظهار داشت: همانطور که شاهد هستیم بسیاری از هموطنان عزیز در منا جان خودشان را از دست دادند که این مصیبت را به مقام معظم رهبری و ملت قهرمان ایران تسلیت می گوییم. رییس شورای شهر فومن گفت: آن چیزی که هست این است که به تنهایی هیچکدام از ما هیچ کاری نمی توانیم کنیم و مردم هم انتظار دارند که همدلی و همزبانی بین اعضای شورا صورت گیرد تا خروجی خوبی نداشته باشیم و بنده نیز دست نیاز خود را به سمت سایر اعضا دراز می نمایم تا در مسوولیت جدید من را همراهی و کمک نمایند.

وی گفت: از همه مجموعه شهرداری استدعا دارم به مقوله ارباب رجوع اهتمام ویژه شود و امیدواریم که این تکریم ارباب رجوع در تمام واحدها صورت گیرد و مدیریت شهری باید خود پیشتاز این مهم باشد. رییس شورای شهر فومن افزود: باید نگاه ویژه ای به حقوق پرسنل شهرداری داشته باشیم زیرا این عزیزان به امر مقام بالاتر کارها را انجام می دهند و باید موانع را برطرف کرد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری نگاه ویژه ای به پاکسازی و نظافت شهر داشته باشد , گفت: پروژه های نیمه کاره ای را در شهر داریم که خیلی خوب است که عزیزان با ارایه گزارش و مشخص نمودن بازه زمانی در صحن شورا حاضر و ارایه دهند. ابراهیمی گفت: مدیریت و ساماندهی به ترمینال ها و پایانه ها و ایستگاه های تاکسی از دغدغه های است که باید انجام شود و پیشنهاداتی نیز در این زمینه وجود دارد که شهردار به صورت ویژه به این موضوع نگاه کند و با توجه به بازگشایی مدارس امری مهم تلقی می گردد و از چراغ های راهنمای موجود در داخل شهر نیز با هماهنگی پلیس راهور استفاده شود.

رییس جدید شورا گفت: از آقای شهردار ضمن کمال احترام می خواهیم نظارت مستقیم بر پژوه ها و شهر را جز برنامه های کاری خود قرار دهد تا خیلی از معضلاتی که امروز عنوان شد دیگر وجود نداشته باشد.

وی گفت: شهردار از جلسه آینده حضور پیدا نماید تا بتوان در صحن شورا مسایل روشن و سوال ها پاسخ داده شود.

در ادامه این جلسه زمان نطق پیش از دستور اعضای شورا فرا رسید.

سید نورالدین نعمتی با تشکر از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ شهردار و اعضای شورا در هفته دولت گفت: در هفته نامه های اجاره ای برخی مطالبی را می نویسند که در شاءن خبرنگاری نیست و کسی که چیزی نمی داند دست به قلم می برد.

وی گفت: برخی ها در جلسات پرسش و پاسخ نمی خواستند پاسخگو باشند و بیاینه پخش کردند و حاج خانم نظری هم در بیانیه چندین بار از من نام برده اند که گمان نمی کنم خودشان بیانیه را نوشته باشند ، اینکه عنوان داشته اند که 5 نفر از اعضای شورا پست های هیات رییسه را بین خود تقسیم نموده اند که باید گفت از بانی جلسه آقای میری نرگسی سوال کنند یا اینکه نوشته اند اعضای شورا حقوق دریافت نموده اند در حالی است که اعضای شورا 4 ماه است حقوق دریافت نکرده اند که نمی دانم شاید خانم نظری حقوق دریافت نموده اند

یا اینکه از خبرنگاران نوشته اند در حالی که در روز خبرنگار با هدیه 50 هزار تومانی مخالف بودند یا اینکه درباره دستفروشان نوشته اند در حالی که خودشان شدند طرفدار دستفروشان!

نعمتی افزود: خیلی خوب است که راهکار بدهیم، خانم نظری اعلام نموده اند که به روند انتخاب شهردار اعتراض دارم اما حاج خانم شما که از آقای عامر نوشته اید خودتان به آقای عامر رای نداده اید زیرا به دستور نماینده رشت به فرد دیگری رای دادید، این رویه شما اصلا درست نیست و اگر هر مشکلی دارید همین جا حل نمایید در جلسه پرسش و پاسخ بالا نیامدید و سپس بعد از جلسه نیم ساعت صحبت کردید.

وی گفت: طبق قراری که گذاشته اند دور بعد نوبت آقای میری نرگسی است و بنده هیچ مسئولیتی قبول نمی کنم.

( برای مشاهده فیلم صحبت های نورالدین نعمتی اینجا کلیک کنید )

در ادامه شاهین علیزاده گفت: مردم در خصوص نظافت عمومی به خصوص سطل های زباله بزرگ که باعث آلوگی زیست محیطی نیز می شود گله دارند. نایب رییس شورا گفت: متاسفانه برخی از واحدهای شهرداری پاسخگوی مردم نیستند که می توان در این زمینه به واحد عمران اشاره نمود که پاشخگوی ارباب رجوع نیستند و باید شهردار محترم به این واحد ها توجه داشته باشند تا مردم را سر ندوانند.

وی گفت: برخی از درختان خشک شده اند که هر لحظه خطر سقوط دارد که باید قبل از اینکه حادثه ای رخ دهد اقدامی صورت پذیرد و اینکه در زمینه تاکسی ها و اینکه مدارس هم باز شده است نظارت بیشتری انجام شود.

علیزاده گفت: در برخی از رسانه ها افراد به دنبال هتاکی هستند و نشریه ای در فومن که قلم به دست اجاره ای هستند که کنش و رفتارش را در گذشته و حال و آینده دیده ایم که این نشات گرفته از قلب سیاه شان است.

وی در پایان صحبت های خود با اشاره به مطلب سایت بهجت نیوز در خصوص “مناره جنبان مشهور در فومن هم احداث شد!+فیلم” ، گفت : این ساختمان نیمه کاره ای بود که کارش توسط استادکار به اتمام نرسیده بود ، بنده در مناره جنبان اصفهان حضور پیدا کرده ام و این ساختمان را از نزدیم دیده ام و اصلا کاربری آن با این بنا فرق میکند.

( برای مشاهده فیلم صحبت های شاهین علیزاده اینجا کلیک کنید )

سپس سیدسینا میری نرگسی با اشاره به وضعیت رفتگران گفت: بی تدبیری آقای شهردار باعث شد به این وضع برسیم و در امورات اجرایی و عمرانی همه کارها نیمه تمام مانده است.

وی گفت: شهردار از جهانی شدن حرف می زدند اما امروز شهرداری فومن را باید با شهرداری های تازه تاسیس رودبنه و توتکابن مقایسه کرد.

میری نرگسی با اشاره به پروژه پشت امامزاده میرزا افزود: بی تدبیری پی در پی در شهرداری فومن وجود دارد و در پروژه خیابان شاهد جفا در بیت المال صورت گرفته است.

وی گفت: برای سال اول دنبال هیات رییسه بودیم و یکبار در رستوران زیبا و یکبار در حلقه سر جلسه گذاشتیم و قرارها در حلقه سر بسته شد و البته بنده مدت کوتاهی از سخنگویی شورا استعفا دادم و البته پیشنهاد ریاست اینجانب نشده بود که اعلام می دارم که تا پایان عمر شورا در هیات رییسه قرار نمی گیرم.

( برای مشاهده فیلم صحبت های سینا میری نرگسی اینجا کلیک کنید )

علیرضا علیدوست با اشاره به پایان ریاستش گفت: تمام قصور و کوتاهی در دوران مسئولیت خود را قبول می کنم و به برادر بزرگوارم آقای ابراهیمی تبریک گفته و اعلام کمک می نمایم تا شهری آباد داشته باشیم.

سخنگوی شورا گفت: مسیر جدید تاکسیرانی به سمت دادگستری جدید موج نارضایتی را ایجاد کرده است که باید به این مسئله رسیدگی شود. وی افزود: آقای شهردار نسبت به مدیریت شهری بسیار بی کفایت هستند به تذکرات توجهی ندارند که ان شا الله هفته آینده با مستندات صحبت خواهم کرد.

در پایان اعضای کمیسیون برنامه،بودجه و عمران و کمیسیون حقوقی،فرهنگی و ورزشی مشخص شدند. علی ولیزاده ، شاهین علیزاده ، سیدسینا میری نرگسی و زهرا نرگسی عضو کمیسیون برنامه،بودجه و عمران و علیرضا علیدوست ، سیدنورالدین نعمتی و مختار ابراهیمی عضو کمیسیون حقوقی ، فرهنگی ، ورزشی شدند. / ابراهیم فلاح

IMG_3348 IMG_3349 IMG_3351 IMG_3360 IMG_3361 IMG_3365 IMG_3372 IMG_3374 IMG_3381 IMG_3382