کد خبر: 33271تاریخ انتشار : 16:15:06 - شنبه 3 اکتبر 2015

فرمانده انتظامی گیلان:رسانه تکیه گاه پلیس است

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه در بحث پیشگیری برخی نهاد ها مسئولیت شان رافراموش کرده اند، گفت: کج روی و بی توجهی به ارزش های دینی نباید به پای مردم تمام شود. به گزارش بهجت نیوز به نقل از «دیارباران»، محمدرضا میرحیدری صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران گیلان با بیان اینکه تراکم […]

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه در بحث پیشگیری برخی نهاد ها مسئولیت شان رافراموش کرده اند، گفت: کج روی و بی توجهی به ارزش های دینی نباید به پای مردم تمام شود.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از «دیارباران»، محمدرضا میرحیدری صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران گیلان با بیان اینکه تراکم جمعیت گیلان بعد از مشهد قابل توجه است ویک فرصت محسوب می باشد، اظهار کرد: باکمک حوزه، دانشگاه و اموزش و پرورش رسالت خود را انجام دهیم.

وی با تأکید بر اینکه دستگیری های بیجا باید مدیریت شود، بیان کرد: تاکیدات رهبر برای ما رسالت شرعی ایجاد کرده است و دستگیری ها باید هدفمند باشد.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه در بحث پیشگیری برخی نهاد ها مسئولیت شان رافراموش کرده اند، گفت: این غفلت کشوری است و زمینه مشارکت اجتماعی را فراهم خواهیم کرد.

میرحیدری رسانه را ستون پلیس در پیشگیری دانست و افزود: مردم مهم ترین رکن امنیت پایدار هستند و پلیس باید محله محور باشد.

وی با بیان اینکه ماموریت غیر مرتبط را دفع می کنیم، بیان کرد: تفکر بسیجی را دنبال می کنیم.

میرحیدری با بیان اینکه ساماندهی پاسگاه هارا داریم، گفت: اجرای کامل طرح مکنا را درگیلان خواهیم داشت و ساماندهی ترافیک را در برنامه داریم.

پلیس هم نباید عامل سد معبر باشد

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه در تعامل با شهرداری در خدمات درون شهری جایگاه هاراساماندهی می کنیم، افزود: ماشین پلیس هم نباید عامل سد معبر باشد.

وی افزود: باوجود کینه ورزی استکبار در تعامل با مرزبانی کشورهای همسایه مرز ساحلی گیلان امن است ودنبال جذب مشارکت مردمی درامنیت هستیم.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه شرایط استان مجرم پرور نیست، گفت: برخی افراد برای جرایم وارد استان می شوند و ایستگاه های ورودی گیلان را تقویت خواهیم کرد.

دوربین خبرنگار باید راهنمای ما باشد

وی با بیان اینکه درکنار ماموریت ها رسانه ها تکیه گاه ماهستند، گفت: دوربین خبرنگار بایدراهنمای ما باشند.

میرحیدری با بیان اینکه کجروی ها و بی توجهی به ارزش های دینی نباید به پای مردم تمام شود، گفت: پلیس راهنمایی محور است.

وی با بیان اینکه تحریم ظلم است و باید دراین شرایط سخت حامی مردم باشیم، بیان کرد: جریمه ها به خزانه دولت وارد می شود و مردم باید خودشان پلیس باشند.

این مسئول با اشاره به اینکه ساماندهی پارکینگ ها را در برنامه داریم، بیان کرد: بخشی از پارکینگ ها زیر نظر ما نیست و خودروهای یک ساله در پارکینگ ها بدون دستور قضایی آزاد می شوند.

وی با اشاره به اینکه محلی برای جانبازان هم پیش بینی می شود و احداث پارکینگ های موقت را در دستورکار داریم، گفت: در اصفهان 15سال است استارت ساخت پارکینگ زده شده است.

میرحیدری با اشاره به فعالیت های پلیس فتا در گیلان، گفت: تعداد سایت ها رصد شده دوهزار و668 سایت و جرایم 129 مورد است و پلیس فتا گیلان با 88 درصد از رتبه خوب کشوری برخوردار است.

فرمانده انتظامی گیلان افزود: به خاطر اهمیت کار از حکم فرماندهی انتظامی درگیلان ترسیدم و مسولیتم را از رهبر انقلاب گرفته و قبول کردم.